Forma jucatorilor

In jos

Forma jucatorilor

Mesaj  oanabm la data de Mar Iun 25, 2013 12:53 am

As avea si eu nevoie de putin ajutor. Am o problema cu un jucator de nationala (Grigoras Crăciun - Fundas U22) care de cateva luni nu mai trece de 2 la forma. Variaza intre 0 si 2. Acum il am pe 0. Si fiind pe 0 nu mai da randamentul sau este foarte scazut plus ca acum in joc se pune mult accent pe forma. Stiti cumva de ce depine forma? Este cumva influentata de meciurile jucate sau de nivelul facilitarilor? Mentionez ca este singurul jucator la care am problema asta dar este si unul din cei mai importanti din echipa.Multumesc pentru ajutor! Smile
oanabm

Data de inscriere : 24/09/2012
Varsta : 25

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Forma jucatorilor

Mesaj  AC MMB la data de Mar Iun 25, 2013 6:33 am

Incearca sa-l antrenezi la "general". Aceeasi problema o am cu un jucator si creste destul de greu la forma.
AC MMB

Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Mar Iun 25, 2013 10:49 am

Aceeasi problema am si eu cu jucatorul cel mai bun din echipa mea.... Incearca sa-l pui sa joace cite o repriza... Si sa nu joace in meciuri cind se joaca Joc Cheie... Aceasta eu cred ca tot foarte mult importa...
Daca cineva stie cauza exacta, va rog spuneti-o.
joryka

Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 27
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Mar Iun 25, 2013 11:11 am

Form
Form of players is important for their match performance. Even a good player, who is out of form, can play worse than an average one in form. Form changes every week during Friday training and always moves to its average. So a good form player is more likely drop out of his form a bit and vice versa. If a player played at least one match during the week he is more probable to get into a better form than a player who did not play any. The average form is 5. But in the game all numbers are rounded down to integral numbers. Maximum is 10 and minimum is 0. You can see only down rounded numbers in the game so if there is 2 at player's form, it can mean 2.00 but even 2.99. Form does not influence the price of a player.

In traducere pe scurt:
- forma unui jucator tinde spre medie (5) - dar atentie, variaza in jurul valorii medii
- daca un jucator a jucat cel putin un meci in timpul saptamanii are mai multe sanse de a-si imbunatatii forma decat daca nu a jucat
- forma este importanta aplicandu-se la performanta globala

Observatii personale:
- nu trebuie sa joace un meci intreg ca sa creasca in forma
- variatiile formelor sunt foarte abrupte, pentru unii jucatori putand salta cu + - 3 de la o saptamana la alta
- este posibil sa prinzi jucatori in cadere de forma (saptamani intregi sub forma 2) si jucatori in varf de forma (peste 7), dar nu se "reporteaza" de la un sezon la altul

Deci, Oana: rabdare si tutun. Nu e sezonul lui, va fi urmatorul.

rd210275
Admin

Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  oanabm la data de Sam Iun 29, 2013 1:48 am

Multumesc mult pentru sfaturi. Saptamana asta l-am antrenat la general dar nu s-a intamplat nimic.De jucat, a jucat aproape in fiecare saptamana pentru a primi antrenament pentru nationala. A ramas tot la forma 0. Nu am decat sa astept poate isi revine sezonul urmator.
oanabm

Sus In jos

Mesaj  oanabm la data de Joi Iul 18, 2013 10:27 pm

Acum este din nou in forma.(6) Am scapat de probleme Smile A jucat mai putin si i-am dat antrenament general(asta l-a si ajutat mult crescand in valoare).
oanabm

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum