liga amicala

Pagina 6 din 7 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: liga amicala

Mesaj  joker2301 la data de Mar Dec 24, 2013 1:14 am

M-am facut de ras....Pot sa ma scuz zicand ca m-am concentrat pe meciul din campionat  Cool 

joker2301

Data de inscriere : 13/11/2013
Varsta : 27
Localizare : Ploiesti

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Mar Dec 24, 2013 4:22 am

joker2301 a scris:M-am facut de ras....Pot sa ma scuz zicand ca m-am concentrat pe meciul din campionat  Cool 
Nu iesti primul care pierde la asa scor Smile Smile Smile 

joryka

Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 25
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Mar Dec 24, 2013 2:05 pm

joker2301 a scris:M-am facut de ras....Pot sa ma scuz zicand ca m-am concentrat pe meciul din campionat  Cool 
probabil ca se stie, just in case, meciurile din liga amicala NU au niciun efect asupra echipei (incluzand conditia, accidentari, etc)

rd210275
Admin

Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  Mike01Aex la data de Vin Dec 27, 2013 11:53 pm

In grupa B s-au jucat toate meciurile Smile  si dupa aceasta etapa avem un nou lider: Real Sport care a castigat  cu 2-1 (dupa un meci destul de  echilibrat)  cu italienii de la AC Milan C. Daca un ,,stranier" din grupa este lider, cel de-al doilea (joker2301)  detine momentan la golaveraj ,,lanterna multicolora de sarbatoare" dupa o infrangere clara cu 3-0 . Iese in evidenta la acest joc presingul cu procentaj de 100% reusit de AC MMB. Au fost si doua rezultate de 2-2: Man Utd - Vulturii Lugoj si DANFC - Sport Club Zulmde, ceea ce a facut ca primele 5 echipe in clasament sa fie despartite de doar 1 punct. In ambele meciuri incheiate la egalitate echipele gazda au dominat destul de clar partidele (cu un plus pentru Man Utd-  presing cu procentaj 100%, nr. dublu de ocazii si puterea echipei peste dublu fata de adversar) , vizitatorii plecand cu cate un punct norocos (probabil cadou de craciun).
Sarbatori fericite tuturor  santa  santa  santa  si meciuri spectaculoase in urmatoarele etape!

Mike01Aex

Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 40
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Sam Dec 28, 2013 12:58 am

in ambele ligi amicale-Moldovenii sunt pe primul loc

joryka

Sus In jos

Mesaj  Litalgion la data de Sam Dec 28, 2013 6:41 am

Si le-am zis la ai mei sa o lase mai moale cu piftia, porcul si cu zaibarul, dar ai cu cine sa te intelegi?
Ce pot sa spun decat sarbatori fericite... hic  santa

Litalgion

Data de inscriere : 23/12/2012

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Sam Dec 28, 2013 2:49 pm

si io am scos un egal spectaculos (si putin norocos) cu Andreea.

rd210275
Admin

Sus In jos

Mesaj  METALL la data de Lun Dec 30, 2013 1:31 am

Felicitari, basarabenii!!!
Si in mod special lui joryka care m-a batut pe corecte, n-a mai folosit arbitrii Smile)

METALL
Admin

Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 38
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Lun Dec 30, 2013 2:58 am

METALL a scris:Felicitari, basarabenii!!!
Si in mod special lui joryka care m-a batut pe corecte, n-a mai folosit arbitrii Smile)
ieri arbitrii nu mi-au validat un gol:) si m-au facut sa retraies pina in minutul 75

joryka

Sus In jos

Mesaj  Mike01Aex la data de Sam Ian 04, 2014 5:18 am

Grupa B
Prima etapa din noul an ne-a oferit o medie buna de 3,5 goluri pe meci.
Avem un nou lider in serie Man Utd care a castigat clar cu 3-1 in fata AC MMB.
La schimbarea liderului am avut si eu o mica contributie, Sport Club Zulmde  terminand 2 - 2  meciul cu Real Sport , dupa un meci echilibrat in general si un gol marcat in min 91 de Real Sport. Cu acest scor am devenit liderul meciurilor incheiate la egalitate, nu mai putin de 3 in cele 4 etape.
O victorie meritata a obtinut si AC Milan C 3 - 1 in meciul cu DANFC dupa un meci echilibrat cu cele 3 goluri marcate de gazde in cea dea doua repriza.
O semisurpriza (daca tinem cont de rezultatele anterioare) este victoria obtinuta cu 2 - 0 de ,,stranieri " de la F.C. Kangaroo in meciul cu Vulturii Lugoj. Trebuie remarcata media de varsta a piticilor de la Vulturii, putin peste 23 de ani. Cu aceasta victorie F.C. Kangaroo preda ,,lanterna"  devenita rosie dupa trecerea sarbatorilor santa santa 

Un an nou plin de realizari si impliniri (inclusiv in FA) cheers

Mike01Aex

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Sam Ian 04, 2014 1:39 pm

Andreea continua sa prezinte o trupa foarte puternica, dar din nou pierde pe mana motorului de joc acasa cu Recas. Arges inscrie 4 goluri, dar Paduricea se mentine lider dupa victoria in fata Tandareilor. Amicul canavarro insa a aratat o echipa solida, cu un overal impresionant de aproape 42.

rd210275
Admin

Sus In jos

Mesaj  ViolaV la data de Lun Ian 06, 2014 5:39 am

Mike01Aex a scris:Grupa B
La schimbarea liderului am avut si eu o mica contributie, Sport Club Zulmde  terminand 2 - 2  meciul cu Real Sport , dupa un meci echilibrat in general si un gol marcat in min 91 de Real Sport. Cu acest scor am devenit liderul meciurilor incheiate la egalitate, nu mai putin de 3 in cele 4 etape.
O victorie meritata a obtinut si AC Milan C 3 - 1 in meciul cu DANFC dupa un meci echilibrat cu cele 3 goluri marcate de gazde in cea dea doua repriza.
O semisurpriza (daca tinem cont de rezultatele anterioare) este victoria obtinuta cu 2 - 0 de ,,stranieri " de la F.C. Kangaroo in meciul cu Vulturii Lugoj. Trebuie remarcata media de varsta a piticilor de la Vulturii, putin peste 23 de ani. Cu aceasta victorie F.C. Kangaroo preda ,,lanterna"  devenita rosie dupa trecerea sarbatorilor santa santa 

Si eu am ramas surprins, mai ales dupa ce am obtinut 2 egaluri in meciuri in care teoretic nu aveam nici o sansa, acum eu eram cel cu sanse la victorie, dar am luat un sec 2-0, probabil tinerii s-au pierdut cu firea Very Happy in fata batranilor. Felicitari F.C. Kangaroo

ViolaV

Data de inscriere : 19/09/2012

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Lun Ian 06, 2014 10:02 am

ViolaV a scris:
Mike01Aex a scris:Grupa B

Si eu am ramas surprins, mai ales dupa ce am obtinut 2 egaluri in meciuri in care teoretic nu aveam nici o sansa, acum eu eram cel cu sanse la victorie, dar am luat un sec 2-0, probabil tinerii s-au pierdut cu firea Very Happy in fata batranilor. Felicitari F.C. Kangaroo

Multumim ...  bounce  Vreau sa fim surpriza ligii  Laughing 

joker2301

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Lun Ian 06, 2014 2:09 pm

adu niste cheerleaders si se rezolva

rd210275
Admin

Sus In jos

Mesaj  Mike01Aex la data de Vin Ian 10, 2014 1:52 pm

Ro League IV Group B- etapa 5 -10.01.2014

Am respectat tradiţia de a marca goluri multe şi avem în această etapă o medie de 4,25 goluri pe meci  cheers .
Multe nu sunt de spus, având în vedere că sunt rezultate normale (după umila mea părere), incluzând aici şi victoria grea a liderului Man Utd 2 - 1 cu Real Sport, după ce a fost condusă si cu toate cele 3 goluri marcate în repriza a doua.
S-a egalat scorul grupei 6 - 0 în meciul DANFC -  F.C. Kangaroo, dar având în vedere ca ,,filipinezul" nostru  a introdus juniorii (media de varstă putin peste 22 de ani) rezultatul nu mai reprezintă o surpriză. Până să devină ,, surpriza ligii  " juniorii lui joker2301 trebuie să tragă din greu la antrenamente  Wink  cel puţin până etapa următoare când primesc vizita liderului.
O echipă tânără a avut şi Vulturii Lugoj în meciul jucat cu mine (media 23 de ani), astfel că Sport Club Zulmde a obţinut o victorie  lejeră cu 2 - 0.
Singura victorie a oaspeţilor a fost obţinută de AC Milan C 4 - 2 cu AC MMB, după un meci pe care la controlat în totalitate.
Până la următoarea etapă  antrenamente intensive şi baftă la meciuri!

Ultima editare efectuata de catre Mike01Aex in Vin Ian 10, 2014 2:16 pm, editata de 2 ori

Mike01Aex

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Vin Ian 10, 2014 1:55 pm

ce de povesti acolo! la noi liniste si pace: joryka mia- predat o lectie de fotbal 4-1, in ton cu celelalte rezultate, 4-0, 4-0 si 4-2. altfel spus, nicio miscare de trupe.
cu adevarat: sincere felicitari joryka, ai o garnitura reusita.

rd210275
Admin

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Sam Ian 11, 2014 12:18 am

rd210275 a scris:ce de povesti acolo! la noi liniste si pace: joryka mia- predat o lectie de fotbal 4-1, in ton cu celelalte rezultate, 4-0, 4-0 si 4-2. altfel spus, nicio miscare de trupe.
cu adevarat: sincere felicitari joryka, ai o garnitura reusita.
Multumesc si tie, de meci frumos. Ma asteptam un meci greu, cum a si fost insa prea multe goluri.
Jucatorilor li se dau premii bune de meci si de aceea joc la maximul, nu 100%,dar 150% Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Felicitari cu sarbatorile de iarna santa santa santa santa . Acuma am acces si eu la internet cheers cheers cheers cheers 

joryka

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Sam Ian 11, 2014 7:11 am

A doua oara cand uit sa setez tactica ..Daca o setam castigam  Mad 

joker2301

Sus In jos

Mesaj  Mike01Aex la data de Sam Ian 11, 2014 12:46 pm

joker2301 a scris:A doua oara cand uit sa setez tactica ..Daca o setam castigam  Mad 
De ce nu salvezi tactica pentru mai multe meciuri, iar în saptamana respectiva faci modificarile conform tacticii alese de tine.
P.S eu am crezut că ai testat capacitatea piticilor  Wink 

Mike01Aex

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Dum Ian 12, 2014 10:53 am

Mike01Aex a scris:
joker2301 a scris:A doua oara cand uit sa setez tactica ..Daca o setam castigam  Mad 
De ce nu salvezi tactica pentru mai multe meciuri, iar în saptamana respectiva faci modificarile conform tacticii alese de tine.
P.S  eu am crezut că ai testat capacitatea piticilor  Wink 

eu sa joc 4-4-2?  No 

joker2301

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Dum Ian 12, 2014 12:45 pm

ce are 442? e clasic si elastic

rd210275
Admin

Sus In jos

Mesaj  canavarro la data de Dum Ian 12, 2014 1:41 pm

cate echipe retrogradeaza?

canavarro

Data de inscriere : 11/09/2012
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Mike01Aex la data de Sam Ian 18, 2014 7:51 am

Ro League IV Group B- etapa 6 -17.01.2014
F.C. Kangaroo - Man Utd 0 - 5
Real Sport - DANFC 3 - 0
Vulturii Lugoj - AC MMB 1 - 3
Sport Club Zulmde - AC Milan C 2 - 1

Ne-am obişnuit cu foarte multe goluri, dar cam puţine în această etapă -15 goluri (media de 3,75 pe meci).
Liderul Man Utd a câştigat lejer după o  călătorie lungă în Filipine.  F.C. Kangaroo nu a reuşit să marcheze, a avut câteva ocazii (a promis joker că schimbă si tactica şi jucătorii), dar datorită rezultatelor,,străinii" au ajuns iarăşi în posesia lanternei Sad .
Derby-ul etapei, dacă ne raportăm la valoarea loturilor s-a jucat în Moldova unde Real Sport a câştigat meciul cu DANFC mai greu decât o arată scorul (moldovenii au fructificat 50% din ocaziile avute şi încet-încet urcă spre vârful clasamentului). Mai trebuie remarcat numărul mare de spectatori prezenţi la meci -peste 77.000  lol! 
Chiar dacă scorul nu o arată ,,tineretul" de la Vulturii (media de vărstă 23 de ani) au făcut un joc bun în compania celor de la AC MMB, vârsta şi experienţa oaspeţilor au adus desprinderea din finalul meciului.
Echipa mea Sport Club Zulmde a jucat în cel mai echilibrat meci al etapei împotriva colegilor de serie de la AC Milan C. Am câştigat norocos cu un gol marcat în min 89, un meci ce se putea încheia cu orice rezultat, în faţa unui stadion aproape plin (aproape 65998 spectatori-  peste 97% din capacitatea maximă  cheers )

Baftă la meciuri şi spor la antrenamente! Basketball 

Mike01Aex

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Sam Ian 18, 2014 8:22 am

numai victorii clare la noi:
Lupii Negri Galsa - AC Viola Recas 0 - 4
Inter Sibiu - FC Paduricea 2 - 0
Olimpia Bocsig - Looser Fc 1 - 8
FC Arges Pitesti - Victoria Tandarei 4 - 0
dar meciurile in sine (exceptie Bocsigul lui Voda) au fost mult ai echilibrate. sunt mandru ca am fost egalul Recasului, si daca jucam CA poate castigam

rd210275
Admin

Sus In jos

Mesaj  METALL la data de Dum Ian 19, 2014 11:16 pm

Very Happy La faza cu meciuri echilibrate, da-mi voie sa ma abtin...

METALL
Admin

Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 38
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 7 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul