Cum am zis kangurii bat doar vulturii, surpriza nu a avut loc  Evil or Very Mad Eu in continuare impotriva celorlalte echipe continui cu surprizele  alien

Mesaje : 113
Data de inscriere : 19/09/2012

Mesaj  Mike01Aex Vin Feb 28, 2014 1:33 pm

Ro League IV Group B  Etapa 12 – 28.02.2014

După părerea mea SURPRIZA în această etapă vine din partea ,,motorului de joc”: în toate cele 3 meciuri jucate (analizate individual) posesia din prima repriză este IDENTICĂ cu posesia din repriza a doua  Exclamation  Exclamation  Exclamation   Altfel a fost o etapă cu  11 goluri  (în 3 meciuri ), dar plină de surprize şi evenimente.
Din motive încă necunoscute AC Milan C  nu a putut ajunge la meci şi astfel Real Sport câştigă la masa verde cu 3-0 (s-a format deja o comisie care analizează cazul, având în vedere că  milanezii sunt la neprezentare nr. 3  şi au preluat  conducerea în acest nefericit clasament   Crying or Very sad  )
F.C. Kangaroo continuă seria rezultatelor pozitive (al treilea meci fără înfrângere) reuşind un 1 – 1 în deplasarea de la AC MMB, după o partidă dominată  de gazde şi probabil doar forma jucătorilor (diferenţă destul de mare în favoarea filipinezilor) a făcut ca meciul să se încheie la egalitate.
Liderul Sport Club Zulmde si-a respectat blazonul şi a câştigat cu 4-1 meciul jucat cu  DANFC, tactica defensivă folosită de oaspeţi făcând diferenţa de scor destul de mare (suporterii care au luat cu asalt stadionul nu au regreatat)
Meci incredibil la Lugoj, Vulturii au făcut un meci mare în faţa englezilor de la Man Utd  (în mod sigur aceasta este mai puternică decât echipa reală  Smile  ). Chiar dacă au fost dominaţi categoric, în minutul 30 tabela arăta un sec 2-0 pentru ,,pitici”, iar la final aceeaşi tabelă a încremenit la 2-2 şi astfel Man Utd  rămâne cu jumătate de  pas în spatele liderului.

Mai sunt două turnante şi lucrurile s-au limpezit în cea mai mare parte: spre primul loc se îndreptă 2 echipe (meci direct în ultima etapă), iar pentru lanternă  teoretic ,,se luptă” 4 echipe, practic dacă ne uităm pe program situaţia pare lămurită.
Citez: ,,puţintică răbdare” şi vom avea răspunsurile la toate întrebările.

Ro League IV Group B  Etapa 13 – 07.03.2014

O etapă ,,săracă" în evenimente: 3 din cele 4 meciuri s-au încheiat cu scor de neprezentare. Dacă în 2 jocuri F.C. Kangaroo Manila - Sport Club Zulmde şi Man Utd - AC Milan C favoriţii s-au impus destul de uşor, în cel de-al treilea Real Sport - AC MMB spectatorii nu au avut ce vedea, oaspeţii nu au ajuns în Moldova şi au urcat numărul neprezentărilor la 6  Shocked Foarte multe şi asta în condiţiile în care la începerea celor 2 ligi amicale am avut persoană/e care nu au  mai avut loc   Sad
Etapa a fost salvată  de jocul DANFC - Vulturii Lugoj 2-2. Chiar dacă diferenţa dintre cele 2 echipe este destul de mare, juniorii (mai batrâni cu 1 an acum  Smile ) au fructificat 2 din cele 3 ocazii avute, astfel  aceştia termină încă un meci la egalitate şi cu goluri 2 -2 (al treilea în ultimele 4 partide jucate), după ce de fiecare dată au condus. Dacă  facem o paralelă cu realitatea noastră cei mici sunt ,,Arsenalul" României  cheers .
A mai rămas o etapă şi cum ultimul loc este deja stabilit, nu ne mai rămâne decât să aflăm câştigătoarea. Mai multe nu vreau să spun înainte de meci  Wink  . Baftă la meciuri, sunt multe la început de sezon !!!
Mike01Aex
Mike01Aex

Varsta : 47

Mesaj  joker2301 Sam Mar 08, 2014 1:25 am

Mie nu mi se pare ca SC ZULMDE au avut un meci usor cu echipa mea  Cool .Drept dovada si numarul de ocazii FCK 9 si SCZ 10  affraid
joker2301
joker2301

Varsta : 34

Mesaj  Mike01Aex Sam Mar 08, 2014 2:30 am

joker2301 a scris:Mie nu mi se pare ca SC ZULMDE au avut un meci usor cu echipa mea   Cool .Drept dovada si numarul de ocazii FCK 9 si SCZ 10  affraid
Aşa-mi place să dicutăm în contradictoriu  Smile

Numărul de ocazii la final a fost 9-10 cum spui tu, dar să urmărim evoluţia scorului şi a ocaziilor:
A. la pauză aveam 2-0 pe tabelă (scor stabilit în min 24) , la ocazii de gol conduceam cu 8 - 3, având şi posesie 63 %. Până aici cred că nu sunt dubii.
B. În repriza a doua am urcat scorul la 3-0 în min. 62 şi în acel momentul conduceam la ocazii cu 10 - 4.. Foarte clar  până aici Very Happy
C. După min. 65 la scorul şi raportul de ocazii mai sus menţionate, în condiţiile în care am avut 2 înlocuiri (una forţată, cel mai bun mijlocaş al meu s-a accidentat), ai avut 5 ocazii de gol din totalul de 9.

Ca o concluzie, consider că am avut un meci uşor  Wink  şi  am fost fair-play când m-am oprit la 3 goluri, având în vedere că jucam în Filipine pe un stadion micuţ, dar plin ochi de suporteri cheers .

P.S. Aştept cu nerăbdare argumente contra  Shocked
Mike01Aex
Mike01Aex

Varsta : 47

Mesaj  Litalgion Sam Mar 08, 2014 6:25 am

Imi place, si aici si in seria cealalta se decide castigatorul in meci direct in ultima etapa.
Daca acolo se joaca si cu titlul si cu pachetul de suporter pe masa, la noi doar prima varianta e valabila.
Mike, felicitari pentru castigarea pachetului de suporter pe 3 luni, cred ca nu mai e necesar sa tergiversam premierea.
Spune-mi doar cand vrei sa il trimit - acum, sau la finalul seriei?

Mulţumesc Lucian !!!
Aş fi lipsit de fair-play să mai am şi pretenţii. În mod normal premiile se dau la final, dar în unele cazuri se dau înainte, aşa că nu-mi rămâne decât să mulţumesc frumos şi să aştept. Am aruncat mingea peste fileu  Wink
Mike01Aex
Mike01Aex

Varsta : 47

Mesaj  Litalgion Sam Mar 08, 2014 8:16 am

Ei, atunci ca sa fie fair-play si sa poti vedea toate statisticile INAINTE de meciul direct, pachetul e pe drum.
In functie de cat de treaz e Axiss in week-end, trebuie sa ajunga la tine maine-poimaine.
Succes si asteptam o analiza a meciurilor la fel de buna si dupa ultima etapa.

Mesaj  Mike01Aex Vin Mar 14, 2014 2:13 pm

Orice început  are un sfârşit. În mod logic orice sfârşit te obligă la un nou început. Nu prea ştiu ce spun, dar la câte emoţii am avut în această ultimă etapă, orice idee este scuzabilă. Am ajuns la finalul acestei ligi amicale Ro League IV Group B.

Îmi permit  să acord derby-ului (Sport Club Zulmde- Man Utd ) o analiză detaliată.
Am aşteptat acest ultim meci toată sâptămâna, meciul care desemna câştigătoarea acestei ligi (chiar dacă amicală, pentru mine era important acest titlu simbolic). În mod firesc am verificat tactica şi jucătorii de vreo 4-5 ori înainte de meci să fiu sigur că nu am uitat ceva  Shocked . Am avut  avantajul de a urmări meciul în direct (mulţumesc Lucian) şi m-am pus cuminte pe aşteptat: la începutului meciului s-a observat în tactică dorinţa celor 2 manageri, eu cu o tactică defensivă (3-5-2 def. 2-1) , de partea cealaltă Lucian cu o tactică ofensivă (4-4-2 off. 2a). În min. 18 liderul se clatină 0-1, mai trec câteva minute şi în min. 31 dezastru pentru mine 0-2. Am fost la un pas să opresc calculatorul şi să mă las păgubaş, toate speranţele mele se năruiseră  Sad  (mă repet era în joc doar câştigarea unei ligi amicale). Am zis să mai stau puţin poate, poate reuşesc un gol care să-mi readucă câteva speranţe (aveam la începutul jocului 2 variante: victorie sau egal)  şi în timp ce analizam hopa golul dătător de speranţe  bounce  în min. 36, deci 1-2 scor cu care se intră la pauză. Primă repriză echilibrată, cu un mic plus pentru Man Utd la toate capitolele.
Stau ca pe ghimpi în pauză, după care vine min. 53 cu golul de 2-2. Mă bucuram ca ,,nebunul”  bounce  ziceai că am câştigat Liga Campionilor, după care mi-am revenit, m-am uitat la ceas  şi am văzut că mai erau multe minute, iar motorul asta de joc este INCREDIBIL, asa că m-am asezat uşurel pe scăunel. Ceea ce părea imposibil în prima repriză, s-a dovedit  posibil în min. 72 când am  întors rezultatul 3-2. Acum eram convins că nu se mai poate întâmpla nimic şi nici nu termin bine ideea că rămân în 10 jucători, eliminat un fundaş  şi rămân doar cu 2 fundaşi de meserie, iar norocul meu a fost că aveam cei 2 mijlocaşi defensivi, că astfel era gravă situaţia  Shocked  (nu am o statistică, dar rar se vede în amicale jucător eliminat). Oricum m-am încurajat singur, doar nu aveam aşa mare ghinionul să încasez 2 goluri în 10 minute. Au trecut tare greu minutele, dar finalul m-a găsit bucuros  cheers , iar tabela a încremenit la 3 -2 .
La final statistica a arătat aceeaşi dominare uşoară a oaspeţilor, iar singura explicaţie  ar fi experienţa, vârsta şi forma în favoarea mea. Plusez aici cu forma 9 a atacantului care a marcat 2 din cele 3 goluri ale mele.

Celelalte 3 meciuri (care de fapt au fost 2, meciul  AC MMB –DANFC nu s-a disputat, AC MMB fiind la a doua neprezentare consecutivă) nu au avut suspans, AC Milan C  reuşind să egaleze scorul record 6- 0 în meciul cu F.C. Kangaroo, iar Real Sport a câştigat  cu 5-0 meciul cu Vulturii Lugoj, întrerupând seria pozitivă de meciuri a ,,piticilor”.

Ca o concluzie Sport Club Zulmde a câştigat această ligă şi meritat (singura echipă care nu a fost învinsă şi alte căteva puncte forte- vom vedea la statistica finală) şi datorită norocului (atât al motorului cât şi inconstanţei unor adversari). Categoric, nu am avut nici cel mai bun lot şi nici cel mai valoros prim 11, dar datorită conjuncturii am reuşit această performanţă (asa o consider, deoarece la începutul jocului nici nu speram la podium).

• meciul cu cele mai puţine goluri : AC Milan C - Vulturii Lugoj   0 – 0  Crying or Very sad
• meciurile cu diferenţa cea mai mare de scor: Sport Club Zulmde - F.C. Kangaroo 6 - 0, DANFC - F.C. Kangaroo 6- 0,  AC Milan C - F.C. Kangaroo Manila 6- 0. Trei din trei pentru prietenul joker  Wink
• cea mai tânără echipă folosită în mod constant :  Vulturii Lugoj (vârta medie  22.9 ani)