FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liga 1 Sezon 38.

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Iul 23, 2017 8:22 am

Peste 15 minute incepem un nou sezon care cred ca va fii si mai echilibrat de cel precedent.

Cred ca e ultimul sezon in care as mai avea sanse la titlu cu actuala garnitura (desigur trebuie sa iau un fundas) iar apoi voi avea 2-3 sezoane reconstructie ca generatia: Vasiloiu,Fajth, Mera, Epure si Crisan sa isi intre in rolul de titulari.La fel ca fiecare inceput de an obiectivul meu e eventul dar ma multumesc si numai cu titlul.Oricum in cupa pana in sferturi voi introduce numai echipa a -2-a iar de acolo in functie de situatia din campionat voi ajusta tactica.In rest Liga campionilor si amicalele au rostul de a da cat mai multe meciuri combinatiei juniori+campioni mondiali (Berceanu,Tabara, Campeanu)

Sunt curios in acest sezon cum vor progresa Radu si Spart cei care vor fii echipele viitorului.i
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Mike01Aex Dum Iul 23, 2017 9:59 am

RETROSPECTIVA SEZONULUI 37

A fost un sezon interesant şi spectaculos, dar comparând cu sezonul trecut, nu a avut intensitatea şi suspansul aceluia, care a intrat în istoria FA-ului. Am avut în acest sezon echipele împărţite în 2 categorii (ceva de genul play-off şi play-out): Inter Sibiu, Los Magnificos, Sport Club Zulmde, FC Dinamo Falticeni şi Victoria Tandarei, iar în ,,cealaltă parte”: Lupii Negri Galsa, PC 37991 (pentru cine nu ştie fostă Looser Fc), Man Utd, Poli Timişoara 1921şi DANFC.
În partea de sus a clasamentului Inter şi Magnificos s-au desprins cu cateva etape de final de urmăritoare şi dacă teoretic existau şanse, practic lupta pentru titlu s-a dus în 2 până în ultima etapă, câştig având Inter Sibiu care confirmă ce spuneam în ultimele sezoane, este echipa momentului în FA-ul din România, iar cu acest succes recuperează un pas din distanţa faţă de legendara BTA, în clasamentul titlurilor câştigate. Podiumul a fost completat de fosta campioană Sport Club Zulmde, care după un început de sezon dezastruos a reuşit o revinire spectaculoasă. Ultimul loc de CL a fost adjudecat de Falticeni în dauna celor de la Tăndărei, Fălticeni-ul având deja un trofeu în acest sezon- cupa României.
În jumătatea cealaltă 3 echipe-Man Utd, Poli Timişoara 1921şi DANFC au sacrificat acest sezon şi au doar şanse teoretice de la salvarea de la retrogradare, acolo unde a fost o luptă spectaculoasă între Lupii Negri Galsa şi PC 37991, nou-promovata în premieră salvându-se cu o etapă înainte de final.
În încheierea acestui mic rezumat se poate remarca că ,,suspiciunile” au fost mult mai puţine în acest sezon şi în cea mai mare parte fair-play-ul a dominat sezonul.

Acum cifrele:
• în cele 88 de meciuri jucate, avem 2 neprezentări (Victoria Tandarei -etapa 7 si DANFC -etapa13) s-au înscris 329 goluri, media fiind de 3,74 goluri pe meci;
comparaţie cu sezonul trecut: medie relativ egală, cu 0,05 mai mare în acest sezon.
• din cele 329 goluri, 121 goluri (36,78% - un procent destul de ridicat) au fost înscrise cu lovitură de cap şi 10 goluri (3,04 %) din lovitură de la 11 m;
comparaţie cu sezonul trecut: atât procentajul golurilor înscrise cu lovitură de cap cât şi procentajul goluri de la 11 m este mai mare .
• primul gol din lovitură de la 11 m s-a marcat în etapa 2: Bartolomeu Mihăeş -min 80 (Lupii Negri Galsa);
comparaţie cu sezonul trecut: nu mai este o surpriză- aceeaşi etapă .
• gazdele au obţinut 57 de victorii (64,77%), echipele oaspete au plecat victorioase în 21 jocuri (23,86%) şi doar 10 jocuri (11,36%) s-au încheiat la egalitate;
comparaţie cu sezonul trecut: ceea ce am remarcat în timpul sezonul se confirmă, se cîştigă din ce în ce mai greu în deplasare, sunt mai puţine victorii ale oaspeţilor şi mai puţine egaluri.
• cele mai multe goluri într-un meci (Cool s-au marcat în meciul Lupii Negri Galsa - Poli Timisaoara 1921 5 - 3 (etapa 16);
comparaţie cu sezonul trecut: cu 2 gol mai puţin, dar în aceeaşi etapă .
• avem un meci încheiat fără gol: FC Dinamo Falticeni -Victoria Tandarei 0 – 0 (etapa 3).
comparaţie cu sezonul trecut: cu 2 meciuri mai puţin
• cea mai mare diferenţa de scor (5 goluri) s-a înregistrat în 4 meciuri: Lupii Negri Galsa- Man Utd 5 – 0 (etapa 6); Sport Club Zulmde- Poli Timisaoara 1921 6 – 1 (etapa 10); DANFC - Sport Club Zulmde 0 – 5 (etapa 11); Lupii Negri Galsa- PC37991 5 – 0 (etapa 15);
comparaţie cu sezonul trecut: aceeaşi diferenţă de goluri, dar înregistrată în mai multe meciuri.
• cel mai rapid gol în min. 1, avem 2 jucători:Octavian Brãtianu ( Los Magnificos) în etapa 7 şi Haralambie Todoran (Man Utd) în etapa 9;
comparaţie cu sezonul trecut: mai rapid cu 1 min  .
• cele mai multe goluri înscrise de un jucător (4 goluri): Lyubcho Minev (Victoria Tandarei) în etapa 16;
comparaţie cu sezonul trecut: acelaşi număr de goluri. Am avut 3 jucători cu 3 goluri într-un meci: Svetozár Jamriška (Inter Sibiu)-etapa 8; Lyubcho Minev (Victoria Tandarei)-etapa 11 şi Gabi Cãpãtânã (Lupii Negri Galsa ) -etapa 15.
• în cele 88 de meciuri jucate, s-au contabilizat 1118 ocazii de gol (gazdele 609 / oaspeţii 509), media fiind de 12,70 ocazii / meci.
Notăm: - 3 meciuri cu cele mai multe ocazii de gol (20, faţă de 25 sezonul trecut)
-1 meci cu cele mai puţine ocazii de gol (5, acelaşi ca în sezonul trecut): Victoria Tandarei - Inter Sibiu (etapa 2)
comparaţie cu sezonul trecut: medie pe meci mai bună în acest sezon, dar meciuri cu ocazii de gol mai puţine
• au fost meciurile disputate, dar s-a întrecut limita regulamentului în foarte multe situaţii, astfel arbitrii au acordat 333 cartonaşe galbene şi 14 cartonaşe roşii. Avem mai multe cartonaşe galbene, dar cu 2 cartonaşe roşii mai puţin, primul cartonas rosu s-a acordat în etapa 1- Eugen Madar (DANFC) în min. 45 (la fel ca în sezonul trecut)
Multe galbene, aproape normal, mai mulţi jucători accidentaţi 23 jucători (cu 5 mai mulţi ca în sezonul trecut).
• goluri rapide, meciuri spectaculoase, jucători extraordinari, toate astea în prezenţa unui public numeros. Podiumul spectatorilor se prezintă astfel: 69.925 la meciul Victoria Tandarei - Inter Sibiu (etapa 2), 66.808 la meciul Victoria Tandarei - DANFC (etapa 5) şi 62.504 la meciul Victoria Tandarei - Los Magnificos (etapa 4).
comparaţie cu sezonul trecut: spectatori mai puţini la toate cele trei jocuri. Se poate observa uşor cum echipa Victoria Tandarei a ocupat întreg podiumul 
• în cele 88 meciuri disputate s-au folosit firesc 176 de tactici distribuite astfel: ofensiv în 68 de situaţii (38,07%), defensiv în 11 situaţii (6,25%) şi normal în celelalte 98 situaţii (55,68%). Surprinzător a crescut semnificativ numărul tacticilor ofensive .
După un sezon încheiat, obligatoriu se acumulează puncte în clasamentul all-time al Ligii, deci upgrade (inclusiv sez. 36):

Locul 1 – BTA = 685 puncte
Locul 2 – Banditii = 545 puncte
Locul 3 – Poli Timisoara 1921 = 466 puncte
Locul 4 – Inter Sibiu = 440 puncte
...........
Locul 6 – Olimpia Bocsig = 346 puncte
.........
Locul 8 – Sport Club Zulmde = 311 puncte
..........
Locul 11 - FC Dinamo Falticeni = 239 puncte
Locul 12 – FC Arges Pitesti = 234 puncte
.........
Locul 14 – PC 37991 (fostă Looser Fc ) = 210 puncte
...........
Locul 17 – Man Utd = 175 puncte
………
Locul 19 – Victoria Tandarei = 163 puncte
...........
Locul 21 – DANFC = 153 puncte
...........
Locul 23 – Los Magnificos = 123 puncte
...........
Locul 28 – Rocar Bucuresti = 91 puncte
............
Locul 47 - Lupii Negri Galsa = 24 puncte

Notă: au fost trecute în acest clasament echipele de pe podium, echipele actuale din liga 1 şi echipele care au punctat în sezonul trecut.
Cu promovarea în premieră a CSMS Iaşi, la finalul sezonului 38 vom avea un total de 70 de echipe participante în istoria Ligii 1. La mai multe !!!

Alexandria, 23.07.2017

P.S. Am probleme cu tehnica, asa ca rog sa scuzati eventualele greseli de tehnoredactare
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1400
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Iul 23, 2017 11:17 am

Multumim Mike!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Mike01Aex Mar Iul 25, 2017 12:20 pm

Cu placere domnule selectioner!
La cum arata clasamentul trebuie sa-mi gasesc inlocuitor pentru aceste retrospective. Si chiar daca scap sezonul asta, inlocuitor tot trebuie gasit avand in vedere ca voi sta cateva sezoane in liga 2 Smile


Ultima editare efectuata de catre Mike01Aex in Mar Iul 25, 2017 12:28 pm, editata de 1 ori
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1400
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Mar Iul 25, 2017 12:25 pm

Mike01Aex a scris: Cu placere  domnule selectioner!
La cum arata clasamentul trebuie sa-mi gasesc inlocuitor pentru aceste retrospective. Si chiar daca scap sezonul asta, inlocuitor tot trebuie gasit Smile

L-ai văzut pe Luca Lucescu și prinzi curaj, crezi ca vor veni unii sa te înlocuiască? Hmmm, greu... Mai ai răbdare.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Aug 06, 2017 8:51 am

Imi cer scuze oficial lui SPART ce nu m-am tinut de cuvant.Ne-am inteles sa jucam RELAX, dar am facut tactica cand eram beat si am copiat-o de saptamana trecuta si am uitat sa modific importanta Sad.Stiu ca nu am scuze si ca e greu de crezut asta, dar asa s-a intmaplat.IMI CER SCUZE SPART si sper sa ma bati azi.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Aug 06, 2017 11:41 am

Ovidiu1986 a scris:Imi cer scuze oficial lui SPART ce nu m-am tinut de cuvant.Ne-am inteles sa jucam RELAX, dar am facut tactica cand eram beat si am copiat-o de saptamana trecuta si am uitat sa modific importanta Sad.Stiu ca nu am scuze si ca e greu de crezut asta, dar asa s-a intmaplat.IMI CER SCUZE SPART si sper sa ma bati azi.

Am bănuit ca ceva nu e în regula când am văzut cum jucați, se mai întâmpla, cred ca Spart o sa-ti accepta scuzele... Acum, ce sa zic, corect fata de noi ar fi ca acasă la tine Spart sa joace cheie și tu relaxat... O săptămână frumoasă tuturor!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  rd210275 Dum Aug 06, 2017 12:09 pm

Asa e, da inainte sa il imbeti. Vezi ca e din Iasi, tine bine la vin.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Aug 06, 2017 12:31 pm

Ideea e ca asa o sa am obositi jucatorii in meciurile cu Arges si cu Los Magnificos ca de aia am acceptat sa joc relax sa nu am pagube prea mari la oboseala..
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Mike01Aex Dum Aug 20, 2017 10:37 am

Sunt trist, dezamăgit si mâhnit Crying or Very sad
Am aşteptat statistica jocului şi cred eu este inexplicabil ce s-a întamplat în  aceasta seară. Nu înfrângerea mă doare ci desfăşurarea jocului şi evoluţia scorului. Ştiu, roata se învârte, am câştigat campionat cu cîteva minute înainte de final, dar o fărâmă de adevăr tot a fost la momentul respectiv.
Acum nu gasesc nici un punct de care să mă agăţ sau de unde să plec şi nu este singular momentul,  în urmă cu 2 etape eram condus cu 5-1 în min. 90, cam mult doar la început de sezon. Eu mă chinui cu echipe PC, în schimb iau bătaie la scoruri de maidan.
Chiar dacă este un joc, ceva matematică tot ar trebui să fie.
Mă opresc deocamdată aici, momente dificile am mai avut, dar aşa ceva nici nu gândeam. Îmi este tare greu, momentan merg înainte ca melcul şi categoric voi lua o hotărâre zilele următoare Shocked
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1400
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  rd210275 Lun Aug 21, 2017 12:24 pm

Scorul e mare, dar faptul ca Interul a castigat nu e chiar asa de in afara de intelegere. Au fost 3 goluri rapide.
Tandarei merita egal la mine? La ce am dominat si ce mijloc am avut, 6 ocazii eu, 6 canavarro? Ce sa facem Mike, cream conditii de munca.
Vezi ce faci cu echipa, ai colectie de Teixeira pe acolo. Portarul ala cre ca joaca cu ochelari.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Mike01Aex Dum Sept 10, 2017 10:38 am

Nici nu stiu cum sa incep: am anuntat ca nu am obiectiv campionatul, asa ca privesc lucrurile ca simplu participant
Cum este posibil ca o echipa care a iesit din cupa, care in ultimele 2 sezoane s-a luptat pentru titlu, care seteaza meciurile ,, joc cheie", se gandeste ca nu ar strica sa joace ,, importanta minina" in ultima etapa.
Este vorba despre cel asupra caruia sunt indreptate multe semne de suspiciune, acelasi ,, los magnificos". Nu tine nici cu menajarea jucatorilor pentru liga campionilor, unde este deja calificat matematic.
Sunt deacord cu aceste intelegeri cand ambele echipe au de castigat, dar cand are avantaj doar o singura echipa nu mai este in regula.
Nu vreau sa minimizez victoria Falticeniului, este o echipa de top in momentul asta si nici nu vreau sa se supere Coolyman pe mine, dar este URAT ceea ce se intampla, iar faptul ca jucam joi in cupa are foarte mica importanta.
P.S. 1 sunt cu ochii pe ,,trisor" din acest motiv am remarcat.
P.S. 2 nu cred ca am inebunit si vad doar lucruri necurate, daca este asa imi cer scuze tuturor
P.S.3   este ultima postare sezonul asta in aceasta sectiune : mai rau decat sa se aleaga praful, nu se poate
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1400
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  rd210275 Dum Sept 10, 2017 11:54 am

si eu cu Ovidiu am jucat la relaxing. magnificii si falticeniul amandoi au avut acelasi nivel. aaaaa, si eu am jucat relaxing cu cooly in cupa.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Sept 10, 2017 12:18 pm

Mike01Aex a scris:Nici nu stiu cum sa incep: am anuntat ca nu am obiectiv campionatul, asa ca privesc lucrurile ca simplu participant
Cum este posibil ca o echipa care a iesit din cupa, care in ultimele 2 sezoane s-a luptat pentru titlu, care seteaza meciurile ,, joc cheie", se gandeste ca nu ar strica sa joace ,, importanta minina" in ultima etapa.
Este vorba despre cel asupra caruia sunt indreptate multe semne de suspiciune, acelasi ,, los magnificos". Nu tine nici cu menajarea jucatorilor pentru liga campionilor, unde este deja calificat matematic.
Sunt deacord cu aceste intelegeri cand ambele echipe au de castigat, dar cand are avantaj doar o singura echipa nu mai este in regula.
Nu vreau sa minimizez victoria Falticeniului, este o echipa de top in momentul asta si nici nu vreau sa se supere Coolyman pe mine, dar este URAT ceea ce se intampla, iar faptul ca jucam joi in cupa are foarte mica importanta.
P.S. 1 sunt cu ochii pe ,,trisor" din acest motiv am remarcat.
P.S. 2 nu cred ca am inebunit si vad doar lucruri necurate, daca este asa imi cer scuze tuturor
P.S.3   este ultima postare sezonul asta in aceasta sectiune : mai rau decat sa se aleaga praful, nu se poate

E corecta abordarea ta dar ar fi fost și mai corecta dacă spuneai și de celalalt meci dintre Ovidiu și Radu. DE CE NU AI SUS CA Radu după ce a jucat cu mine relaxat ar fi putut lejer sa joace cheie cu Ovidiu, cel puțin eu asa am crezut ca va juca de moment ce are nevoie de puncte. Da, eu l-am rugat pe Robert ( care apropo, este un tip de nota 10, o pot afirma după ce l-am cunoscut de când este secund la națională, un tip corect, PAROLIST care chiar vede jocul și se implica) sa jucam minim sau relaxat, în ideea ca ne vom împărți punctele oricum ( nu ma așteptăm să câștig la el) dar jucând minim ambele partide, îmi odihnea jucătorii și luam fiecare câte trei puncte. O sa revin imediat sa vezi ce i-am scris când încă nu se terminase partida, cu părere de rău pentru el ca ajutându-ma a pierdut 3 puncte imense pentru salvarea de la retrogradare. Nu ai de ce sa fii supărat, oricum eu jucam relaxat în campionat în condițiile în care joc în cupa acasă la mine. Dacă jucam la tine jucam în campionat și în cupa ma mulțumeam cu un trofeu, dar am prima șansă jucând acasa și e păcat sa nu profit. Deci nu îți înțeleg supărarea, indiferent cum juca Robert, eu jucam relaxat. Asa ca relaxează-te și tu puțin și tine minte... cine vine-n Groapa, fără 3 nu scapă!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Sept 10, 2017 12:19 pm


Meciuri ---> Sebok Robert RE (Los Magnificos) 10.09.2017 21:19:16
Salut... Dacă te bat azi, te rog sa joci cum vrei tu duminica viitoare, ai nevoie de puncte și fără ele îți va fi greu. Ma gândeam ca ne împărțim punctele pe acest joc minim și eu pot sa trag și la cupa, dar acum de moment ce ai pierdut azi înțelegerea pica. Eu voi juca cu prima echipa, minim. Important e sa ma calific joi mai departe.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Sept 10, 2017 12:25 pm

Coolyman a scris:
Mike01Aex a scris:Nici nu stiu cum sa incep: am anuntat ca nu am obiectiv campionatul, asa ca privesc lucrurile ca simplu participant
Cum este posibil ca o echipa care a iesit din cupa, care in ultimele 2 sezoane s-a luptat pentru titlu, care seteaza meciurile ,, joc cheie", se gandeste ca nu ar strica sa joace ,, importanta minina" in ultima etapa.
Este vorba despre cel asupra caruia sunt indreptate multe semne de suspiciune, acelasi ,, los magnificos". Nu tine nici cu menajarea jucatorilor pentru liga campionilor, unde este deja calificat matematic.
Sunt deacord cu aceste intelegeri cand ambele echipe au de castigat, dar cand are avantaj doar o singura echipa nu mai este in regula.
Nu vreau sa minimizez victoria Falticeniului, este o echipa de top in momentul asta si nici nu vreau sa se supere Coolyman pe mine, dar este URAT ceea ce se intampla, iar faptul ca jucam joi in cupa are foarte mica importanta.
P.S. 1 sunt cu ochii pe ,,trisor" din acest motiv am remarcat.
P.S. 2 nu cred ca am inebunit si vad doar lucruri necurate, daca este asa imi cer scuze tuturor
P.S.3   este ultima postare sezonul asta in aceasta sectiune : mai rau decat sa se aleaga praful, nu se poate

E corecta abordarea ta dar ar fi fost și mai corecta dacă spuneai și de celalalt meci dintre Ovidiu și Radu. DE CE NU AI SUS CA Radu după ce a jucat cu mine relaxat ar fi putut lejer sa joace cheie cu Ovidiu, cel puțin eu asa am crezut ca va juca de moment ce are nevoie de puncte. Da, eu l-am rugat pe Robert ( care apropo, este un tip de nota 10, o pot afirma după ce l-am cunoscut de când este secund la națională, un tip corect, PAROLIST care chiar vede jocul și se implica) sa jucam minim sau relaxat, în ideea ca ne vom împărți punctele oricum ( nu ma așteptăm să câștig la el) dar jucând minim ambele partide, îmi odihnea jucătorii și luam fiecare câte trei puncte. O sa revin imediat sa vezi ce i-am scris când încă nu se terminase partida, cu părere de rău pentru el ca ajutându-ma a pierdut 3 puncte imense pentru salvarea de la retrogradare. Nu ai de ce sa fii supărat, oricum eu jucam relaxat în campionat în condițiile în care joc în cupa acasă la mine. Dacă jucam la tine jucam în campionat și în cupa ma mulțumeam cu un trofeu, dar am prima șansă jucând acasa și e păcat sa nu profit. Deci nu îți înțeleg supărarea, indiferent cum juca Robert, eu jucam relaxat. Asa ca relaxează-te și tu puțin și tine minte... cine vine-n Groapa, fără 3 nu scapă!

P. S. - RADU, Ovidiu, e ok cum ați jucat azi, nu am nicio problema vis - a-vis de asta. Una peste alta, înțelegerea mea cu Robert a fost înaintea meciului de joia trecuta, deci puteam sa joc cu tine cheie, dar ce am vb asa a rămas iar când doua echipe joaca ala fel nu vad care ar fi problema. O seara frumoasa!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  rd210275 Dum Sept 10, 2017 12:40 pm

eu joc doar in liga, asa ca e normal sa accept sa accept jocuri de importanta minima cu ORICINE doreste in liga.
Mike are alta problema, cu care sunt de acord, dar zic ca atata vreme cat este o singura echipa in Liga, aranjamentele sunt mai greu de realizat.
Tandarei mai au o mana de juniori, nici aia de aur, maxim de lut. Acolo se anunta un reboot.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Sept 10, 2017 12:46 pm

rd210275 a scris:eu joc doar in liga, asa ca e normal sa accept sa accept jocuri de importanta minima cu ORICINE doreste in liga.
Mike are alta problema, cu care sunt de acord, dar zic ca atata vreme cat este o singura echipa in Liga, aranjamentele sunt mai greu de realizat.
Tandarei mai au o mana de juniori, nici aia de aur, maxim de lut. Acolo se anunta un reboot.

Tandarei au vândut pe bani frumoși, nu cred ca a făcut rău, avea jucători care nu mai făceau mare brânză peste 1-2 sezoane. E ok, dar la banii pe care ii are trebuia sa cumpere juniori mai buni, asa cum ai remarcat, ce a luat nu e calitate, dar cine știe, antrenați probabil vor creste frumos... Nu foarte frumos dar îl vor ajuta sa revină.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Mike01Aex Dum Sept 10, 2017 1:13 pm

Am zis ca nu mai postez, dar nici nu pot sa tac ca sa fiu luat de "fraier"
Te rog coolyman sa verifici sa vezi cum a jucat ,,omul tau de nota 10" pana acum - cu o singura exceptie (primul meci din saptamana cu intermediara) numai joc cheie, chiar daca era angrenat in toate 3 competitii.
In al doilea rand meciul Inter - Lupii este diferit de meciul vostru din mai multe motive, evidente, pe care nu cred ca trebuie sa le scot in evidenta, le deduci cu siguranta.
P.S. astept sa iau 3 in gropa, cu toate ca din cate stiu este ,,pe teren neutru" si sa dau 5 ca foresta
In 2 sezoane mai mult ca sigur voi ajunge prin liga 2, asa ca voi scoate liga 1 din lista de prioritati, nu voi mai urmari si firesc nu voi mai cauta ,,micile smecherii" sa le numesc.
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1400
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Sept 10, 2017 8:50 pm

Mike01Aex a scris:Am zis ca nu mai postez, dar  nici nu pot sa tac ca sa fiu luat de "fraier"
Te rog coolyman sa verifici sa vezi cum a jucat ,,omul tau de nota 10" pana acum - cu o singura exceptie (primul meci din saptamana cu intermediara) numai joc cheie, chiar daca era angrenat in toate 3 competitii.
In al doilea rand meciul Inter - Lupii este diferit de meciul vostru din mai multe motive, evidente,  pe care nu cred ca trebuie sa le  scot in evidenta, le deduci cu siguranta.
P.S. astept sa iau 3 in gropa, cu toate ca din cate stiu este ,,pe teren neutru" si sa dau 5 ca foresta
In 2 sezoane mai mult ca sigur voi ajunge prin liga 2, asa ca voi scoate liga 1 din lista de prioritati, nu voi mai urmari si firesc nu voi mai cauta ,,micile smecherii" sa le numesc.

Uite ca nu m-am prins, de ce e diferit, ia detaliază... Problema ta e ca am luat eu trei puncte sau ca am jucat minim? Ma repet, oricum jucam relaxat sau minim în campionat atât timp cât am ajuns în cupa pana aici. O săptămână bună.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Oct 08, 2017 9:03 am

După ce joi Tandarei nu a aliniat echipa pierzând cu 3-0, bănuind ca asa se va întâmpla și duminica în meciul cu mine am purtat următoarea conversație cu Canavarro...

canavarro RE (Victoria Tandarei) 05.10.2017 23:40:32
stai ca nu am stiut de etapa intermediara Smile credeam ca te referi al amical !

Meciuri canavarro RE (Victoria Tandarei) 05.10.2017 23:39:19
salut. am aceeiasi jucatori si in amicale si in campionat. o sa ii bag in campionat, in amical mi-am dat seama ca nu am dat ordine, pe la 18:50, dar trebuia sa le dau dupa telefon dar am renuntat tinand cont ca folosesc aceiasi 12 jucatori.

Meciuri ---> canavarro RE (Victoria Tandarei) 05.10.2017 21:25:55
Salut, astăzi ai uitat sa dai ordine sau cum de ai pierdut antrenamentul? Am rugămintea sa joci duminica contra mea, nu ar fi corect sa pierzi și duminica cu 3-0 și sa joci cu alții sa facă golaveraj. E doar o presupunere, nu cred ca ai face asa un joc, dar țin totuși sa ma asigur ca vei fi un tip corect pana la capăt. Mulțumesc frumos!

Dacă joi a întrat la 18.30 pe sait și astăzi a întrat în jurul amiezii. E urat ce se întâmplă, l-am rugat doar sa joace, atât, sa pot beneficia și eu de avantajul golurilor marcate împotriva lui. E urat ce se întâmplă, nu e corect, unii deja au mers mult prea departe și simt ca nu mai e o competiție, un joc, e o bătaie de joc. Nu vreau sa acuz nimic, nu acuz pe nimeni, dar nu e normal.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Oct 08, 2017 11:25 am

Din pacate acest lucru l-a costat echipa. E al 3 lea meci consecutiv in care pierde la masa verde si i se va desfiinta echipa. Pacat de neatentie sau ce o fii fost...Sincer joi inteleg ca o fii uitat ca omul nu mai este prea activ de joc ca acum cativa ani ( viata devine la un moment dat mai prioritara pentru toti ) dar astazi sa intrii si sa nu setezi echipa e aiurea rau.Mai grav pentru mine e ca pierdem selectionerul U19.

In rest am mai spus tuturor: vreau sa castig beneficiind de cei mai buni adversari. In acest campionat in afara de faptul ca am setat din greseala cheie cu Iasiul nu am ce sa imi reprosez. Nu inteleg anumite insinuari de pe aici .....
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Oct 08, 2017 11:42 am

Ovidiu1986 a scris:Din pacate acest lucru l-a costat echipa. E al 3 lea meci consecutiv in care pierde la masa verde si i se va desfiinta echipa. Pacat de neatentie sau ce o fii fost...Sincer joi inteleg ca o fii uitat ca omul nu mai este prea activ de joc ca acum cativa ani ( viata devine la un moment dat mai prioritara pentru toti )  dar astazi sa intrii si sa nu setezi echipa e aiurea rau.Mai grav pentru mine e ca pierdem selectionerul U19.

In rest am mai spus tuturor: vreau sa castig beneficiind de cei mai buni adversari. In acest campionat in afara de faptul ca am setat din greseala  cheie cu Iasiul nu am ce sa imi reprosez. Nu inteleg anumite insinuari de pe aici .....

Vis-a-vis de tine nu am făcut și nici nu voi insinua ceva, doar jos pălăria. Nici nu ai avea nevoie de concesii pentru ca ai o echipa foarte bună. Nu înțeleg de ce unii joaca anumite meciuri la mișto, doar atât. Cat despre Tandarei, nu am fost atent, dar dacă pierde echipa e o pierdere pentru toată comunitatea și asa subțire.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Oct 08, 2017 11:51 am

Cert e ca nu voia sa renunțe, altfel nu mai candida la națională, nu cumpăra jucători de antrenat... a pierdut echipa din prostie. Chiar îmi pare rău de el, deși nu am avut tangente de niciun fel, nici măcar când i-am fost asistent la națională. Probabil a fost o antipatie reciproca... Razz
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1231
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  rd210275 Dum Oct 08, 2017 12:14 pm

Cooly, nu cred ca e corect modul in care ai pus problema. Gandeste-te la punctele pe care totusi le-a strans: Tandarei au 7 puncte, din care unul cu mine. Adica eu nu am pierdut doar golaveraj, dar inclusiv 2 puncte (si alti doi cate 3 puncte). ce sa mai zicem?
nu stiu de regula cu 3 meciuri neprezentare. sper sa nu fie asa.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 Sezon 38. Empty Re: Liga 1 Sezon 38.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum