Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Mesaj  joryka la data de Joi Oct 11, 2012 6:14 am

3. HC Halijuopot 5 0 3 19 10 15 VVVVÎ 54 51-60-49 590 Hugi
4. La Mancha FC 4 0 4 20 18 12 ÎVVVÎ 34.8 36-32-35 536 maza15
5. DreamSquad 2 0 6 11 21 6 ÎÎÎÎV 33.6 33-35-31 365 JEKI
6. Valverde 0 0 8 6 51 0 ÎÎÎÎÎ 18.1 12-13-28 128 losmundos

Am toate sansele de a capata o nou performanta, dupa ce am obtinut-o in FA Cupa Prestigiului... Very Happy Very Happy Very Happy

2:3

Gazde: 5-3-2 off. 3-1 - Szmuda - Mizicko (C), Breabin, Zábský, Kamiński, Wyczesany - Camelo, Gărgăun, Cimický - Trilar, Chytrý
Oaspeţi: 3-5-2 off. 3-1 - Puigdevànol - Rodríguez, Torres, Durand - Forest, Levavasseur, Ottoade, Sagarra, Rodríguez - Durand, Escudé (C)

4. minutul - Valentin Trilar a lovit din lovitura de cap balonul spre poarta dupa o centrare decenta, dar portarul a fost bine plasat si a salvat-o.
6. minutul - Gerard Forest (UE Sant Julia) isi strange genunchiul in agonie dupa o coliziune cu un adversar. Cu siguranta pentru el meciul se incheie aici.
6. minutul - Sergi Cebrià (UE Sant Julia) inlocuieste jucatorul accidentat.
12. minutul - Jordan Camelo (FC Paduricea) foarte usor i-a fost aratat cartonasul galben pentru o interventie la mijlocul terenului.
13. minutul - Henri Durand alearga dupa centrarea frumoasa a unei extreme si dintr-un unghi inchis trimite balonul exact in bratele portarului advers.
21. minutul - Jordan Camelo a avut mult timp balonul langa suprafata de pedeapsa si a si incercat un sut. Sutul sau precis a intrat in poarta - 1:0.
22. minutul - Henri Durand dupa o centrare la bara laterala a avut o ocazie si de la 8 m a lovit balonul cu o lovitura de cap exact in poarta - 1:1.
27. minutul - Jordan Camelo nu a profitat de ameteala care sa creat in careu dupa un corner. A avut destul spatiu pt a inscrie dar a ratat golul.
33. minutul - Jordi Escudé (UE Sant Julia) a pus la pamant un adversar si a primit un cartonas galben.
37. minutul - Valentin Trilar a sutat de la marginea careului, dar sutul sau a fost blocat si trimis in corner.
44. minutul - Francesc Sagarra a sutat cu putere de la vreo 18 m iar portarul a reusit sa respinga cu ceva probleme mingea in corner
Echipa Gazda a terminat repriza cu 59% din posesie. Rezultatul partidei - 1:1.

47. minutul - Jaroslav Chytrý a tras rapid un sut de la marginea careului, dar a fost prea usor pentru portar care a si retinut balonul.
48. minutul - Valentin Trilar (FC Paduricea) i-a fost aratat galben, pentru ca a fost prea dur cu unul dintre adversarii sai.
49. minutul - Jordi Escudé a sutat de la distanta mare si balonul s-a dus peste poarta.
52. minutul - Jaromír Cimický, dupa un corner, a primit balonul la marginea careului si a sutat rapid.Portarul a respins cu varful degetelor, dar nu a reusit sa o tina in afara porti si a fost gol - 2:1.
56. minutul - Xavier Ottoade a realizat un cros incredibil si din unghi imposibil a reusit sa trimita balonul in poarta surprinzator de altfel. - 2:2.
57. minutul - Andrian Gărgăun a facut o miscare fantastica cu balonul si a ajuns in careu. miscarea lui desteapta de a loba portarul se sfarseste peste. Ce pacat! Langa el era un coechipier nemarcat si chiar ii facea semne cu mana sa fie zarit. Fara nici o urmare.
71. minutul - Jordan Camelo a avut o sansa mare intrand in careu, dar sutul sau sa dus peste.
72. minutul - Jaroslav Chytrý a sarit la un balon centrat din partea dreapta. Dar lovitura sa de cap a fost slaba si prada usoara pentru portar.
73. minutul - Michal Mizicko (FC Paduricea) a sarit dar nu suficient la o detenta si a folosit mai simplu mana in loc. A fost premiat cu un galben pentru serva sa ala volei.
75. minutul - Jaroslav Chytrý a lovit centrarea cu capul peste poarta.
77. minutul - Gregori Torres a alergat la o pasa frumoasa, cu usurinta a driblat un aparator si fara nici o ezitare a lobat balonul peste portar - 2:3.
81. minutul - William Rodríguez dupa un fotbal frumos a ajuns fata in fata cu portarul, dar sutul sau a fost asa de slab incat nici el nu a crezut ca va inscrie.
84. minutul - Jakub Wyczesany sa eliberat de un aparator advers si de la marginea careului, a incercat sa inscrie, dar sutul sau sa dus peste.
89. minutul - Henri Durand a trimis balonul departe de poarta cu o lovitura proasta de cap.
92. minutul - Francesc Sagarra a sutat balonul de la mare distanta cu foarte multa putere.
93. minutul - Andrian Gărgăun (FC Paduricea) sa izbit de un adversar iar arbitrul i-a aratat cartonasul galben.
Echipa gazda a terminat a doua repriza cu 59% din posesie. Meciul s-a terminat - 2:3.

15

Asa diferenta de rating intre echipe si asa rezultat???????
Cine imi explica ce poate sa fie aceasta????

Mesaj  rd210275 la data de Sam Feb 16, 2013 5:21 am

reinviu topicul, poate si pentru ca mi-a atras atentia pollul lui Litalgion.
In primele 64 de echipe avem pe BTA (cu toate ca nu merge bine in Liga I merge bine aici - cu atat mai mult m-ar bucura recompensarea cumva), si Banditii.
a, si Real Sport din Moldova.

Nota: in prestige am avut pe taurii in primele 32, eliminata de mult mai puternica sk slaavia praha, prima liga ceha.
in international cup in primele 64 sunt asa: 50 de echipe cehe, 8 echipe slovace si 6 poloneze. ce ziceti de baieti?
exact aceasi situatie si in challenge. acolo si-a facut loc si o echipa maghiara

rd210275
Admin

Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Dum Feb 24, 2013 11:52 am

gata, nu mai sunt. toate echipele romanesti sunt in acest moment in afara competitiilor intl. aveam ceva sperante la cupa campionilor, da asta e.

6. Houston FC 3 2 5 12 19 11 ÎÎÎVE 21.1 16-18-25 303 Vaughn

Un sezon complicat in FA CC, insa un loc meritat si o mica consolare Very Happy Very Happy Very Happy

1. Hangzhou Utd 8 1 1 28 16 25 ÎVVVV 49.2 38-45-55 699 chym2000
2. 100 FC 8 0 2 40 11 24 VVVVV 64 52-50-77 1074 aLAs
3. Real Sport 6 0 4 28 16 18 VÎÎÎV 56 62-45-47 530 andrias
4. Bundy Kickers 5 1 4 25 15 16 VVVÎÎ 30.8 31-28-26 760 AlBundyFan
5. Fc Stoneage 1 1 8 9 39 4 ÎÎÎVÎ 20.8 17-20-21 250 woobster
6. Blooming 0 1 9 8 41 1 ÎÎÎÎÎ 14.9 13-16-11 112 leo morales

Numai AC Viola Recas s-a calificat de pe prima pozitie.

joryka

Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Mar Ian 14, 2014 1:03 pm

Da, Viola a prins primavara europeana cum se zice.

rd210275
Admin

Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj  rd210275 la data de Mar Mai 20, 2014 1:28 pm

In Prestige au ramas doar cehi si slovaci (un polski ratacit), in Liga Campionilor sunt de toti si de toate. Din pacate BTA tocmai a pierdut cu 2-1 un meci f echilibrat, in care a jucat defensiv (si relaxat).

rd210275
Admin

Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj  METALL la data de Mier Mai 21, 2014 10:09 pm

Oricum, frumoasa performanata.
Ca sa rezisti si sa faci performanta si in cupele europene, ai nevoie de un lot destul de mare atat numeric cat si valoric...

Mesaj  joker2301 la data de Lun Iun 23, 2014 12:58 am

Moment unic in istoria echipei Kangaroo Manila!
Cangurii au ajuns in FA Cupa Campionilor!!  cheers   cheers   king
Doresc un sfat ,avand in vedere si programul din liga din Filipine ( Primele 3 meciuri le am cu contracandidatele la podium ): sa folosesc rezervele sau prima echipa in Liga Campionilor?

Mesaj  rd210275 la data de Lun Iun 23, 2014 10:08 am

Cu cine joci in Liga Campionilor? Ai vreo sansa la promovare?

rd210275
Admin

Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Lun Iun 23, 2014 11:38 am

rd210275 a scris:Cu cine joci in Liga Campionilor? Ai vreo sansa la promovare?

joker2301

Varsta : 27

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Lun Iun 23, 2014 8:48 pm

Liga Campionilor -ii buna treaba pentru a face bani Very Happy Very Happy Very Happy

joryka

Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Mar Iun 24, 2014 12:34 am

joryka a scris:Liga Campionilor -ii buna treaba  pentru a face bani Very Happy Very Happy Very Happy

Cum ?  Cool   Laughing

joker2301

Varsta : 27

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Mar Iun 24, 2014 12:40 am

Deci sa joc cu rezervele sau cu prima echipa?

joker2301

Varsta : 27

Sus In jos

Mesaj  joryka la data de Mar Iun 24, 2014 1:25 am

joker2301 a scris:

Stadionul intotdeauna ii plin si joci 5 meciuri acasa... Asa ca fa niste calcule 600000 * 5 si cit iese?

joker2301 a scris:am 10 000 de locuri  Laughing
Mareste stadionul cit mai repede si aoi cumpara jucatori Very Happy Very Happy Very Happy

joryka

Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj  joker2301 la data de Mier Iun 25, 2014 1:29 am

joryka a scris:
In august se finalizeaza lucrarea de 20 000 de locuri  Surprised
Am investit acu 9 milioane de lei in academie si in stadion..mai am 1 milion de lei  Laughing

Mesaj  joryka la data de Mier Iun 25, 2014 1:06 pm

Daca joci impotriva unui adversar mult mai puternic, ti-as sfatui sa pui joc normal ca sa-ti pastrezi jucatorii pentru jocurile urmatoare.