FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Propunere: botii sa ramana in IV

5 participanți

In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  rd210275 Sam Dec 15, 2012 12:31 am

Asta este pentru Axiss, prin canavarro. Propunerea este ca echipele cu manager uman sa aiba prioritate la III. Sunt manageri tineri care se trezesc pe locul 7 in III, retrogradeaz in IV intr-o serie doar de boti, si chiar daca promoveaza sezonul respectiv, sanse mari de retrogradare, pentru a face loc unor ... boti! Evident ca renunta: 3 luni exilati in lumea botilor.
NU este normal sa promoveze boti in locul managerilor umani. Propun ca botii sa nu promoveze, in niciun caz. Daca sunt echipe cu manageri umani sa ocupprferential locurile in III. Sa ajunga in IV doar daca nu mai sunt locuri.
Sunt manageri care vor sa faca bani, nu ii intereseaza rezultatele. Dar pot sa faca asta si in III. In schimb sa treaca prin exilul IV: de ce?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Re: Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  Mike01Aex Sam Dec 15, 2012 2:11 am

Am facut si eu o propunere asemanatoare: sa retrogradeze doar cate 2 echipe din fiecare serie din liga III. Normal numarul de serii din liga IV ar fi la jumatate dar nu ar deranja pe nimeni. Acum cateva sezoane ma batea gandul sa renunt la joc, cand am retrogradat din liga 3 in 4 si multe echipe PC erau in liga III. Jucand numai cu echipe PC dispare competitia in sine, nu mai ai emotiile jocurilor. Numai Axiss poate rezolva problema.

Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1398
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Re: Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  adispune Sam Dec 15, 2012 4:52 am

Din punctul meu de vedere Axiss nu prea mai are mare treaba cu jocul. Omul pare sa fie relaxat si sa se bucure de succesul creatiei lui, fara sa-i mai adauge cate ceva nou pentru a-l face mai distractiv. Sunt multe lipsuri pe care le duce acest joc, iar unul dintre ele este chiar designul. Jocul arata la fel cum arata si in 2007. Din pacate, el are toate instrumentele pentru a-l imbunatati. Cat despre exilul IV, pe mine nu prea ma intereseaza. De ce? Pentru ca liga a IV-a nu ma demoralizeaza, ci imi ofera o sansa pentru a-mi construi un lot competitiv, a creste jucatori tineri cu potential si a ma pregati mult mai bine pentru urmatoarea liga prin incercarea de noi tactici, sa vad cum se muleaza jucatorii. Toate astea fara sa ma stresez de competitia din liga. Nu stiu, asta-i parerea mea.
adispune
adispune

Mesaje : 11
Data de inscriere : 11/12/2012
Varsta : 30
Localizare : Pitesti

http://adispune.ro

Sus In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Re: Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  canavarro Sam Dec 15, 2012 5:27 am

Daca nu s-ar mai retrograda i liga a 4-a, nu ar mai fi competitie in liga a 3-a intre echipele mai slabe...
S-a mai propus modificarea sistemului de ligi dar axiss nu vrea sa il schimbe.

Echipele bot nu pot sta numai in ultima liga. exista useri care se retrag din diviziile superioare, si tot vor fi echipe bot, fie vor promova ele din ultima divizie
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Re: Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  rd210275 Sam Dec 15, 2012 6:02 am

caz concret, acum cateva zile un newcomer m-a contactat. pentru ca ajunge pt 3 luni in IV, "exilat", a renuntat dupa doar 2 saptamani. si nu il pot invinui: daca vrei sa joci contra calculatorului iti iei un joc standalone, nu vii pe net.
pur si simplu, in acest moment, nu stiu daca seria IV se justifica in Ro. este repet aberant sa promovezi boti in locul managerilor umani, indiferent de explicatii (competitie ultimilor clasati, sistem simplu de promovare / retrogradare). si mai este si ilogic: ce fel de competitie avem daca un manager uman, cu oechipa care scoate un 12-15 forta de joc este inlocuit de un bot cu forta de joc 2? unde este competitia aici?
iar cei care vor "sa construiasca echipa" repet: o pot face si in III pierzand jocuri, de ce trebuie sa ai boti in jurul tau ca sa nu iti pese de rezultate?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Re: Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  METALL Dum Dec 16, 2012 5:30 am

Vorbe-n vant, nimeni nu v-asculta... What a Face

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Propunere: botii sa ramana in IV Empty Re: Propunere: botii sa ramana in IV

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum