FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ziarul FaRo

5 participanți

In jos

Ziarul FaRo Empty Ziarul FaRo

Mesaj  rd210275 Dum Dec 28, 2014 2:22 pm

Va propun sa avem ziarul nostru. Ce credeti?
Propun:
1. Sa apara in fiecare 15 ale lunii, fiind poate publicat de canavarro pe pagina de start si de asemenea pe forum
2. Sa aiba o structura fixa, cu articolele:
2.1 Editorial
2.2 Interviu
2.3 Zona managerilor (prezentari de tactica, facilitati, tricks, etc)
2.4 Coltul nationalelor (prezentari ale managerilor de nationale)
2.5 News
3. Pentru fiecare articol exista un responsabil (nu neaparat il si scrie mereu, dar obtine materialul respectiv)

Va rog sa comentati. La fond (cum vi se pare ideaa, cum am putea sa o punem in practica) si la forma (poate structura sau articole...)

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  AC MMB Lun Dec 29, 2014 5:44 am

O idee f buna. Ar trebui promovata de administratorii jocului.
AC MMB
AC MMB

Mesaje : 367
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  Mike01Aex Lun Dec 29, 2014 9:18 am

AC MMB a scris:O idee f buna. Ar trebui promovata de administratorii jocului.
Care administratori, cei care nici la propunerile de îmbunătăţire a jocului nu au răspuns cu promptitudine. Nu prea îi interesează jocul, decât într-o mică măsură (suporterii ştiu de ce Smile ) . Dacă se pune în practică iniţiativa lui radu, o facem doar pentru noi cei activi ( cu indulgenţă 40 de useri ai comunităţii româneşti). Altfel, dacă pot ajuta cu ceva, o fac cu cea mai mare plăcere.
P.S. ca structura eu aş introduce si o analiză la nivelul ligii 1, având în vedere că va apărea lunar, deci se vor consuma 4-5 etape.
Subiecte interesante se găsesc, chiar dacă este ceva de muncă Wink , trimestrial (o dată pe sezon) se poate prezenta şi un istoric (campioni, castigători de cupă), participanţi, statistici scurte despre suporteri, fan club, punctaje, echipe, etc (aici este nevoie de un user suporter şi cum radu oferă constant ,,cadouri", ar fi normal ca ,,beneficiarul" să întoarcă într-o mică măsură serviciul).
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1398
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  rd210275 Dum Ian 04, 2015 12:00 pm

Ok, eu sunt gata sa dau drumul la initiativa. Concret, cine vrea sa se ocupe diferite rubrici? Ma gandesc sa renunt la sponsorizarea Ligii amicale si sa pregatesc sezonier un pachet suporter de 3 luni pentru redactori.
Eu ma pot ocupa de Editorial si Coltul Nationalelor. Pentru news, ma pot ocupa de traducerea "blogului" dezvoltatorului jocului. Macar pentru interviu si zona de joc, doritori? Vreau ca pana pe 20 ale fiecarui luni sa fie gata, urmand sa fie publica pe forum si pe pagina de start a FA.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  METALL Lun Ian 05, 2015 12:14 am

Super-interesanta initiativa, atat pt. noi, cei activi, cat si un stimul pentru cei mai putin activi sau cei noi.
Daca pot ajuta cu ceva, o voi face.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Ian 05, 2015 9:02 am

Interviul il preiau eu (asta cu exceptia cand voi fii eu intervievat Very Happy )
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  rd210275 Lun Ian 05, 2015 9:37 am

Mersi Ovidiu. METALL, la ce rubrica te gandesti?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Ian 05, 2015 10:23 am

Apropo ziarul va fii tehnoredactat si asezat intr-un format pdf Very Happy ?Ce spune it-istul din tine?
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  rd210275 Lun Ian 05, 2015 12:03 pm

nu merge pe pagina de start FA sa facem cine stie ce formatari
ma gandesc mai mult la fond decat la forma. un numar tre sa fie "unitar", adica nu prea face sa avem un thread per rubrica de exmplu. Dar vreau sa fie si deschis la comentarii. Deci ma gandesc sa deschid un forum nou in care sa pun fiecare numar ca un topic. Pe forum se va putea comenta si eventual imbunatati fiecare numar, dar pe home de FA va fi doar varianta oficiala.
Mai tarziu am putea formaliza o colectie "oficiala" de mai multe numere intr-un format compact (PDF sau un HTML imens)

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  rd210275 Sam Ian 24, 2015 11:36 am

Am intrat in linie dreapta. Vom avea primul numar publicat la mijlocul lunii februarie si dupa aceea in fiecare luna in jurul datei de 15. Fiecare numar v-a fi publicat sub forma de postare pe forum si pe pagina de start a FA. Evident ca pe forum, odata un numar publicat, este deschis la discutii si obiectii, la comentarii si la polemici. Toate numerele vor fi publicate intr-un sigur thread, deci va fi ca o lunga discutie.

Echipa redactionala s-a format. Asta nu inseamna ca este inghetata, suntem o echipa deschisa, oricine doreste poate sa participe fie cu un articol predefinit, fie cu o idee noua. Pur si simplu plecam la drum in aceasta formula si mai tarziu vom stii cum sa ne organizam mai bine. Deci, inimosii care starteaza aceata intreprindere sunt: eu - editorial, Mike zona de statistici si rezumate, canavarro pentru news si ce ami apare nou in joc, Ovidiu este cu interviurile, SparT prezinta secrete ale jocului, METALL este responsabilul cu nationalele.

Modul de lucru este unul centralizat la mine. Articolele vor fi scrise de fiecare redactor si trimise ingame la mine. In jurul datei de 15 le public pe forum. Dupa cum am spus, suntem o echipa deschisa, deci oricine vrea sa participe este suficient sa se preanunte, fie cu un mesaj ingame la mine, fie pe forum, si vom integra acest nou membru.

Si o mica surpriza: pentru abonati, varianta PDF cu numarul complet!

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ziarul FaRo Empty Re: Ziarul FaRo

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum