FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Junalist, reporter..etc

+3
METALL
rd210275
canavarro
7 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Junalist, reporter..etc Empty Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Joi Ian 31, 2013 1:46 am

Caut un jurnalist care sa scrie stiri, despre FA.

Ex: Sa scrie stiri despre echipele nationale, cum ar fi castigarea CM, sa traduca modificarile aduse de axiss, sa ia interviu antrenorilor din Liga 1, selecrionerilor etc.

cerinte: sa scrie cat mai corect.
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Joi Ian 31, 2013 12:26 pm

super interesanta propunere. sa facem cu randul, ca sa nu ne aglomeram, cate un articol pe saptamana? daca ne gasim 4, o data pe luna nu e mult.
eu ma ofer, dar in niciun caz mai mult de o data pe luna.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Joi Ian 31, 2013 1:32 pm

sa vedem cine se mai ofera..
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Vin Feb 01, 2013 5:22 am

Mai, cu scrisul nu stau nici eu rau... dar cum vom lua interviurile? Pe mesageria jocului? Daca suntem refuzati? Sunt multi, am observat, care nu comunica, ba sub pretextul ca nu au timp, dar multi sunt mai introvertiti Very Happy

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Mike01Aex Vin Feb 01, 2013 7:42 am

Incet dar sigur se aduna reporterii Smile
In mod logic trebuiesc gasiti si cititori pentru ariticole- aici ma inscriu si eu pe lista Razz
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1398
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  joryka Vin Feb 01, 2013 8:53 am

Bine ar fi sa ieie interviu de la orice echipa care cistiga vre-un trofeu....In Romania aveti cu cine comunica...iar in Moldova nu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

joryka

Mesaje : 401
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Vin Feb 01, 2013 10:02 am

interviurile, vor fi postate pe prima pagina a jocului la stiri...
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Sam Feb 02, 2013 2:37 am

joryka a scris:Bine ar fi sa ieie interviu de la orice echipa care cistiga vre-un trofeu....In Rominia aveti cu cine comunica...iar in Moldova nu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Frate basarabean, pana acum ti-am trecut cu vedera micile scapari ortografice, insa, te rog sa scri corect numele tarii noastre: Romania Wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Sam Feb 02, 2013 2:38 am

canavarro a scris:interviurile, vor fi postate pe prima pagina a jocului la stiri...

Bai, canavarro, de mult ma tin sa-ti spun: da' frumos mai esti, mai Smile)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Sam Feb 02, 2013 4:32 am

Smile)
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Feb 03, 2013 1:16 pm

Un prim interviu cu
Bogdan POLI [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Antrenorul echipei nationale romane in ultimile doua sezoane: a reusit, pentru prima data in istoria FA, sa castige Campionatul Mondial dupa o finala fara istoric cu Serbia cu scorul de 1-0. Romania a reusit in sfarsit sa justifice pozitia de putere FA prin castigarea trofeului suprem. O incununare a unui efort admirabil in echipa.
Iata un scurt interviu cu probabil cel mai in voga manager roman al momentului.

Proaspat campion mondial cu echipa Romaniei. A fost greu?
Da, a fost o campanie dificilă. Cu ajutorul lui DeathDevilSC, deddy1000, chouris şi Ovidiu1986 (enumerarea e în ordine alfabetică iar nu în ordinea numerelor de tricou …) am luat cupa. Cu ocazia asta vreau să mulţumesc şi tuturor celor care au antrenat jucători pentru echipa naţională, avem azi o echipă foarte puternică datorită lor. Şi viitorul sună bine, tot pentru că unii antrenează jucători chiar cu potenţial redus, doar spre binele echipei naţionale. Mulţumim băieţi (şi fete?), respect!

Te-ai gandit vreun moment pe parcursul de doi ani al campaniei sa renunti?
Da, într-un singur moment, în campania de calificare … aşa e când pui suflet, te mai superi … După o discuţie cu Ovidiu1986 am hotărât să continui şi bine am făcut .

Cand ai crezut prima data ca vei castiga CM?
Prima dată? Când mi-am depus candidatura pentru funcţia de antrenor principal. Sigur că vom câştiga(99%) am fost abia după semi-finală.

Cum merg lucrurile in Liga I?
Pentru mine, momentan merg bine, fiind pe primul loc la finalul turului. Dar e echilibrată situaţia la vârf şi în două etape se poate efectiv răsturna clasamentul …

Cat de mult timp, comparativ, ai dedicat nationalei fata de club?
Echipa naţională a fost prioritară de când am fost ales antrenor principal, din timpul alocat FA i-am dedicat, cred, peste 80% .

Cat de mult timp petreci in FA?
De când sunt în joc am petrecut 33 de zile; puţin comparativ cu asistentul meu, DeathDevilSC, care a petrecut în joc 317 zile.

Care este motivatia de a continua?
Joc fiindcă îmi face plăcere, FA şi SK. Nu renunţ la lucrurile care îmi aduc emoţii. Smile

Exista dorinta de a face performanta internationala si pe planul clubului?
Momentan nu, dar pe viitor este posibil, chiar probabil, să îmi schimb strategia. Dar cu o nouă generaţie, din asta am “stors” cât se putea de mult.

Ce crezi ca ar trebui sa faca viitorul antrenor al nationalei? Dar ce ar fi bine sa faca antrenorii nationalelor mici?
O strategie de atragere de noi utilizatori în FA, spam pe diverse forumuri, site-uri de sport, orice ar face publicitate jocului. Asta ar face mult bine naţionalelor noastre şi până acum s-a făcut prea puţin pentru atragerea de noi utilizatori. Dacă fiecare din cei activi ar aduce măcar un amic în joc …

Ce te nemultumeste la comunitatea romaneasca? Dar aspecte pozitive?
Comunitatea e restrânsă şi puţin activă, dar unic vinovat este Axiss care nu ne pune la dispoziţie un forum decent. Altfel, comunitatea e ok, pe mulţi îi ştiu din alte jocuri tip manager online şi sunt de treabă.

Daca brusc ar creste numarul utilizatorilor romani la 3,000, te-ar mai interesa FA?
Cu siguranţă, distracţia ar creşte. Într-un alt manager pe care îl joc numărul utilizatorilor români este de peste 3300 azi, a fost şi mai mare în trecut, iar acolo joc din 2006 şi sunt mult mai activ decât în FA.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Dum Feb 03, 2013 2:09 pm

wow...cam mare Very Happy...
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Mike01Aex Dum Feb 03, 2013 9:02 pm

Felicitari !!!.....pentru interviu si performanta. sunny
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1398
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Lun Feb 04, 2013 5:34 am

Foarte bun!
Bravo Radu!
Si ideea intervievatului a fost OK.

Multumim.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Feb 04, 2013 9:59 am

poate o sa imi puneti intrebari tenditioase cand o sa faceti interviul cu mine Razz Razz
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Lun Feb 04, 2013 10:46 am

Gata... anuntul a fost postat. Va fi valabil 1 saptamana. Duminica seara astept un alt interviu
Daca se poate, putin mai scurt Very Happy
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Lun Feb 04, 2013 12:40 pm

Ovidiu1986 a scris:poate o sa imi puneti intrebari tenditioase cand o sa faceti interviul cu mine Razz Razz
am eu cateva intebari "tedentioase" pentru tine

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Mar Feb 05, 2013 1:05 am

canavarro, te rog sa treci si numele realizatorului acestui interviu. Sa-i dam cezarului ce-i al cezarului. Wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Feb 05, 2013 8:58 am

rd210275 a scris:
Ovidiu1986 a scris:poate o sa imi puneti intrebari tenditioase cand o sa faceti interviul cu mine Razz Razz
am eu cateva intebari "tedentioase" pentru tine

baga mare :d
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Mar Feb 05, 2013 11:23 am

idee de articol: ce sa faci si ce sa nu faci ca incepator. am cateva idei (nu iti vinde jucatorii primiti, nu investi in stadion, axeaza-te pe o strategie de training, testeaza tactici, inscrie-te pe forum) da e de mult de cand eram tanar si nelinistit. poate cineva cu amintiri mai proaspete se poate inhama?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Feb 05, 2013 11:45 am

Aceste articole ar trebui salvate si undeva pe forum.

rd210275

O sa incerc sa scriu eu un astfel de articol.o sa il postez aici. si impreuna cu voi o sa ii aducem imbunatatiri.O sa il denumesc ceva de genul: "10 pasi de urmat pentru un incepator."
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Mar Feb 05, 2013 11:53 am

o surpriza minunata!

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Mar Feb 05, 2013 11:17 pm

Ovidiu1986 a scris:Aceste articole ar trebui salvate si undeva pe forum.

rd210275

O sa incerc sa scriu eu un astfel de articol.o sa il postez aici. si impreuna cu voi o sa ii aducem imbunatatiri.O sa il denumesc ceva de genul: "10 pasi de urmat pentru un incepator."

Foarte bine spre perfect Smile
De-abia il asteptam!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Sfaturi pentru incepatori

Mesaj  Ovidiu1986 Sam Feb 09, 2013 12:31 am

In urmatoarele randuri o sa incercam sa va prezentam cateva sfaturi utile, care sa va ghideze in dezvoltarea clubului dumneavoastra.

1.Jucatori


In momentul in care primiti un club.jucatorii, care ii primiti nu sunt asa deosebiti.Ar fii bine sa ii concediati pe toti cei mai in varsta de 21 de ani si sa ii inlocuiti cu jucatori de 17 ani.La preturi de 4000(euro) gasiti jucatori de total minim 20 o gramada.Cel mai important ar fii daca acesti juniori au potential de 81-100.De exemplu un jucatori de potential 81-100 cu total 18 se va dezvolta mai rapid ca un junior de aceasi varsta cu potential 41-60 sau 60-80 chiar daca cel din urma are totalul mai mare. Daca doriti rezultate imediate ati putea cumpara ieftin si jucatori mai batrani dar acestia nu vor aduce plus valoare echipei dumneavoastra.

2.Antrenament

Este important de stiut ca sunt numai 1200 de puncte de antrenament.ASta inseamna ca puteti antrena la capacitate maxima numai 12 jucatori.daca doriti puteti sa dati jucatorilor mai putine puncte de antrenament( de exemplu 50) si asa puteti antrena mai mult de 12 jucatori dar atunci rezultatele nu vor fii foarte bune.Un factor important al antrenamentului il reprezinta antrenorul.Daca de eexemplu vreti sa antrenati mai mult fundasi si mijlocasi veti alege un antrenor de fundasi si mijlocasi.La fel procedati si pentru mijlocasi si atacanti.(cititi sectiunea antrenament din regulament)

3.Facilitati

Facilitatile sunt o parte importanta a jocului.Cele mai importante facilitati sunt terenurile de antrenament si academia de juniori.Dar nici centrul medical sau marketingul nu e de neglijat.

4.Dezvoltare economica

Banii ii puteti obtine din 3 posibilitati: premii pentru performantele din liga/cupa;vanzare jucatori;vanzare bilete.Ar fii indicat la inceput sa incepeti sa mariti stadionul.Un stadion mare aduce venituri mari.Vanzarea jucatorilor va va aduce in conturi de 2 ori valoarea jucatorului vandut, in cazul in care se va licita mult pe acel jucator.(De exemplu aveti un jucator de 100000 valoare, daca el se va vinde cu 300000, dumneavoastra veti primi 200000 minus comisionul pietei)
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Sam Feb 09, 2013 12:31 am

Ovidiu1986 a scris:In urmatoarele randuri o sa incercam sa va prezentam cateva sfaturi utile, care sa va ghideze in dezvoltarea clubului dumneavoastra.

1.Jucatori


In momentul in care primiti un club.jucatorii, care ii primiti nu sunt asa deosebiti.Ar fii bine sa ii concediati pe toti cei mai in varsta de 21 de ani si sa ii inlocuiti cu jucatori de 17 ani.La preturi de 4000(euro) gasiti jucatori de total minim 20 o gramada.Cel mai important ar fii daca acesti juniori au potential de 81-100.De exemplu un jucatori de potential 81-100 cu total 18 se va dezvolta mai rapid ca un junior de aceasi varsta cu potential 41-60 sau 60-80 chiar daca cel din urma are totalul mai mare. Daca doriti rezultate imediate ati putea cumpara ieftin si jucatori mai batrani dar acestia nu vor aduce plus valoare echipei dumneavoastra.

2.Antrenament

Este important de stiut ca sunt numai 1200 de puncte de antrenament.ASta inseamna ca puteti antrena la capacitate maxima numai 12 jucatori.daca doriti puteti sa dati jucatorilor mai putine puncte de antrenament( de exemplu 50) si asa puteti antrena mai mult de 12 jucatori dar atunci rezultatele nu vor fii foarte bune.Un factor important al antrenamentului il reprezinta antrenorul.Daca de eexemplu vreti sa antrenati mai mult fundasi si mijlocasi veti alege un antrenor de fundasi si mijlocasi.La fel procedati si pentru mijlocasi si atacanti.(cititi sectiunea antrenament din regulament)

3.Facilitati

Facilitatile sunt o parte importanta a jocului.Cele mai importante facilitati sunt terenurile de antrenament si academia de juniori.Dar nici centrul medical sau marketingul nu e de neglijat.

4.Dezvoltare economica

Banii ii puteti obtine din 3 posibilitati: premii pentru performantele din liga/cupa;vanzare jucatori;vanzare bilete.Ar fii indicat la inceput sa incepeti sa mariti stadionul.Un stadion mare aduce venituri mari.Vanzarea jucatorilor va va aduce in conturi de 2 ori valoarea jucatorului vandut, in cazul in care se va licita mult pe acel jucator.(De exemplu aveti un jucator de 100000 valoare, daca el se va vinde cu 300000, dumneavoastra veti primi 200000 minus comisionul pietei)

Nu prea mai am idei, sau poate ideile mele nu sunt prea bune.Va rog sa mai imbunatatiti si cu ideile voastre articolul.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum