FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Junalist, reporter..etc

+3
METALL
rd210275
canavarro
7 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Joi Iul 18, 2013 6:30 am

eu am vrut dar nu s-a aratat dispus Sad.

Cum saptamana viitoare incepem drumul spre cupa mondiala, va astept cu intrebari legate strategia noastra sa facem un reportaj Cool 
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Sept 21, 2013 12:30 pm

AM doua interviuri pe teava: cu Ovidiu si Bogdan. Stay tuned.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Sept 22, 2013 9:46 am

canavarro: material pentru tine

1. Ovidiu, ai devenit managerul nationalei dupa ce Bogdan castigase deja titlul mondial. De ce ai candidat in primul rand? Odata ce ai castigat alegerile, ce obiectiv aveai?
Am candidat la rugamintea lui Bogdan.Cu o seara inainte sa inceapa alegerile am vorbit cu el si mia spus ca nu mai vrea sa candideze si m-a rugat sa ii iau eu locul.Asa el nu a mai candidat si voturile lui au mers spre mine.Oricum in acel moment eram in cursa impotriva lui canavarro si nu eram asa sigur ca o sa castig.Obiectivul meu principal a fost calificarea la campionatul mondial si implicit calificarea in optimi.
2. Presiunea pe parcursul campaniei a fost crescuta de postura de campioana? Adversarii au stabilit tactici speciale?
Nu am urmarit acest aspect al meciurilor.E clar ca fiind in postura de campioni mondiali ar trebui sa avem numai rezultate bune, dar in timpul calificarilor am avut 3 infrangeri si un egal, fapt pentru care am terminat pe locul 2 in grupa si meciuri pentru care imi asum responsabilitatea.In timpul turneului de calificare eu am realizat tacticile, iar la campionatul mondial Death, fapt care s-a vazut.
3. Parcursul Romaniei a fost unul destul de regulat. Poate in grupa din turneul final au existat emotii. A existat un nucelu de baza si o tactica favorita?
Ceea ce s-a intamplat la cupa mondiala in mod CERT nu ar trebui sa se intample.Nu e posibil ca o echipa nationala al carei tari are 4 echipe sa obtina 6 victorii din 7 meciuri iar al 7 lea sa il piarda la mustata.Imaginati-va in viata reala cum ar fii ca niste tari ca San Marino sau Vatican sa ajunga in finala campionatului mondial.Dar in mod sigur a fost ceva necurat la mijloc, de altfel selectionerul Malaezyei fiind creatorul acestui joc.In principiu a fost un nucleu de baza, dar nu a existat o tactica anume, Death facand tactica de meci in functie de adversar, forma jucatorilor etc.
4. Cum s-a desfasurat pregatirea unui meci?
Cum am mai spus la campionatul mondial de tactici s-a ocupat DEATH.Trebuie sa recunosc ca nu sunt un bun tactician.Cunoscand-mi propriile mele cunostinte despre acest manager in principiu sunt capabil sa calific o echipa pana in optimi maxim sferturi, dar mai departe nu.De altfel am fost selectioner atat la U21 si U18, iar unde m-am implicat eu nu am depasit faza sferturilor.Ca sa raspund la intrebare eu personal nu prea studiez adversarii.Fac tactica cu cei mai buni jucatori din lot.Dar ceea ce mi-a placut intotdeauna la carma echipelor nationale indiferent de nivel a fost sa am grija ca la sfarsitul sezonului fiecare jucator din lot sa aiva un minim de 2-3 meciuri jucate din postura de titular sau rezerva.Posibil ca acest lucru sa fii avut repercursiuni in rezultate, dar eu consider ca este o dovada de respect fata de userii care antreneaza jucatorii de nationala.
5. Cine te-a ajutat? Bogdan, DeathStar? Cum apreciezi aportul lor?
Ca sa lamurim de la inceput un lucru: in fotbal exista antrenori care formeaza o echipa,dar nu au capabilitatile necesare sa aiba si rezultate si adevarati tactieni care aduc rezultatele.Eu ma incadrez in primul tip de antrenori.DEATH si BOGDAN sunt tacticieni foarte buni.Cu amandoi sunt in aceasta formula la al doilea mandat..Bogdan este unul din cei mai buni manageri romani si m-a ajutat mult in perioada calificarilor in alcaturea tacticlor.Iar cat despre DEATH cel putin in mandatele mele bronzul si aurul i se datoreaza lui in mare parte.La primul aur a fost si CHOURIS in staff si a avut si el o mare contributie.Ceea ce sper e ca slovacii sa nu il aleaga pe Death selectioner si acesta sa ramana asistent la noi.Iar celalalt asistent o sa ma mai gandesc cine va fii, dar o sa fie cineva care sa si fie urmatorul selectioner.
6. De doua ori campioni: urmatorul candidat vine intr-o postura ingrata. Nu cumva locul doi devine deja un esec?
Pai judecand dupa actualele alegeri probabil urmatorul selectioner voi fii tot eu, dar promit ca acesta va fii ultimul mandat Smile.Pentru o tara ca Romania obligatoriu e calificarea in optimi.De exemplu daca luam campionatul Italiei, acolo la inceputul fiearei sezon principalele favorite la titlu sunt Juventus, Inter si Milan abia apoi vin Lazio, Roma,Napoli etc.Asa si la FA cand vine vorba de campionatul mondial principalele favorite sunt Cehia,Polonia, Slovacia.Pentru mine esec la campionatul mondial inseamna necalificarea in optimi, restul este un bonus.
7. Putin despre tine: cine esti? Si de cand joci FA?
Ovidiu1986 sau M_Ovidiu (adevaratul meu user pe alte managere) pe adevaratul sau nume Marginean Ioan Ovidiu este din Sibiu are 27 de ani si este Mechanical Design Engineer la o firma din domeniul automotive.Joc FA din 14.11.2007 fiind primul user roman.Ca si performante la echipa de club am castigat o cupa a Romaniei si am mai fost in cateva finale.
8. Inter Sibiu: cam ce doreste managerul Ovidiu de la echipa sa?
Sunt constient ca e un paradox ca selectinerul campioanei mondiale sa fie un antrenor cu putine performante la nivelul echipei de club.Dar pentru mine tot ceea ce se intampla la nivelul nationalelor e important.Din 19 sezoane de cand exista nationalele Romaniei in 17 am fost fie selectioner fie asistent.Ca si selectioner/asistent pot sa spun ca cel mai frumos si mai mult de munca e la U18.Acolo impreuna cu Talu04 faceam scout in fiecare luni seara in toate cele 21 serii din primele 3 divizii si treceam intr-un fisier excel fiecare posibil selectionabil, iar apoi vinerea urmaream antrenamentele.Iar prin faptul ca suntem de 2 ori campioni mondiali imi dau seama ca acel efort nu a fost in zadar.
9. Ce [nu] iti place la FA: cate doua alegeri.
Probabil multa lume se asteapta sa spun RANDOMUL.E frustrant sa pierzi in fata unei echipe mai slab cotate, dar probabil daca nu ar fii randomul nici noi nu am fii de 2 ori campioni mondiali.Cel mai important lucru care nu imi place este faptul ca acest joc nu progreseaza dpdv al graficii, motorului de joc etc, iar din acest motiv se pierd multi useri.Nu pot sa spun ca e ceva anume ce imi place la acest manager,acum il joc din rutina.
10. Un sfat pentru comunitatea romaneasca?
In primul rand vreau sa va multumesc tuturor celor care inca jucati acest manager.Eu va rog ca pe langa voi sa incercati sa mai aduceti cate un prieten, ca sa marim comunitatea.La cat mai multe echipe cu atat mai multe sanse sa extragem juniori mai buni.Iar un mare avantaj al acestui manager e ca in catvea sezoane se poate ajunge in liga 1.De asemena le multumesc si celor care antreneaza jucatori romani pentru nationala.De asemenea vreau sa ii multumesc si userului rd210275 care s-a implicat enorm de mult in dezvoltarea comunitatii romanesti atat emotional cat si financiar sustinand selectionerii cu pachete premium in ultimul an.De altfel pentru o dezvoltare cat mai buna a comunitatii romanesti va astept pe forumul extern al comunitatii pana cand o sa avem un forum decent pe joc [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Acolo puteti primi sfaturi, sa participati la concursuri a caror premii sunt pachete premium.

1. Bogdan, Ovidiu a devenit managerul nationalei dupa ce tu deja castigasei titlul mondial. Ai acceptat sa devi asistent. De ce? Odata instalat, ce obiectiv aveai? Mai mult decat titlul mondial: nu mai exista.
Un titlu mondial nu e totul, putem fi pentru mult timp cea mai buna echipa din lume daca facem lucrurile corect. Obiectivul, un nou titlu, era al lui Ovidiu, eu am ramas sa ajut un pic. Rolul meu a fost minor de data asta.
2. Presiunea pe parcursul campaniei a fost crescuta de postura de campioana? Adversarii au stabilit tactici speciale?
Nici o presiune pentru mine, e nu doar un joc ci si o joaca. Adversarii, putini sunt pe masura noastra.
3. Parcursul Romaniei a fost unul destul de regulat. A fost o intamplare?
Meciurile importante au fost pregatite bine de Ovidiu si Death, reducand astfel "intamplarea" la minim. Au fost si esecuri dar cand nu conta iar momentele importante s-au pregatit toate bine.
4. Cum s-a desfasurat pregatirea unui meci?
Ovidiu si Death ti-ar putea spune mai bine, eu m-am implicat foarte putin si doar in amicale si calificari. La Cupa Mondiala nu am facut decat sa urmaresc meciurile in direct si sa mai stau pe forumul staff-ului.
5. Cat de ocupati sunt asistentii managerul Romaniei?
Cu FA? Eu foarte putin, doar verificam setarile din cand in cand si mai schimbam putin unde mi se parea ca e cazul, rar. Death a avut treaba multa insa la mondial, a fost foarte activ si ajutorul sau tactic a fost decisiv.
6. De doua ori campioni: urmatorul candidat vine intr-o postura ingrata. Nu cumva locul doi devine deja un esec?
Daca ramane Ovidiu postura nu e chiar dificila, el stie ce are de facut. Iar un posibil esec nu trebuie sa timoreze viitorul antrenor, nu e asa important sa castigi cat e important sa faci tot ce ti-a stat in putere pentru a castiga. Conteaza lupta, ea te defineste ca om, sa dai totul mereu, orice faci.
7. Putin despre tine: cine esti? Si de cand joci FA?
Bogdan, joc din martie 2008. Timisorean, consilier juridic, 29 de ani.
8. Poli: cam ce doreste managerul Bogdan de la echipa sa? In afara de Cupa de anul acesta!
Am dorit titlul mondial pentru nationala iar cupa si ramanerea in Liga I pentru echipa mea. Nu neaparat in ordinea asta. Vedem cate ies la final.
9. Ce [nu] iti place la FA: cate doua alegeri.
Lipsa unui forum bun "in-game". Lipsa perspectivei de dezvoltare.
10. Cum e vremea la Timisoara?
La ora cand scriu e frumos, de asta am scris repede si am iesit in parc. Ciao! Hai Poli!

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Sept 22, 2013 9:56 am

eu mi-am permis sa schimb intrebarea 10 in ceva ce mi se parea mie mai convenabil Embarassed.Dupa c va fii publicat avest binterviu pe FA o sa realizez un interviu si cu Death
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Sept 22, 2013 10:03 am

nu am comentat Wink 

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Dum Sept 22, 2013 10:32 am

le public pe ambele odata? Very Happy
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Sept 22, 2013 11:18 am

io as zice ca da

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Dum Sept 22, 2013 11:59 pm

Felicitari pt. interviuri si vreau sa remarc inca o data fair play-ul de care da dovada Ovidiu. Jos palaria!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Lun Sept 23, 2013 6:47 am

ok... Smile
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Lun Sept 23, 2013 6:59 am

Done ! si am pus si un sondaj ! Laughing 
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Dec 03, 2013 11:10 pm

Protagonistul urmatorului interviu este o persoana cu cea mai mare influenta asupra comunitatii romanesti in ultimul an.A creat un forum extern, urmareste saptamanal cine sunt userii noi pentru a le trimite un mesaj de intampinare cu un minitutorial.Fara alte cuvinte el este managerul echipei Lupii Negrii Galsa rd210275
1.Cine e rd210275 in viata reala?
Radu D., 38, insurat de 10 ani (uau, acuma realizez!), o fetita de 5 ani pe care ma chinui sa o invat sa fie perseverenta (daca ar putea, ar trece de la o activitate la alta la fiecare 30 de secunde). Programator (well, team leader in ultimii 10 ani), absolvent de ATM (nu are nicio legatura ofiter inginer de radioelectronica de radiolocatie cu programator, dar asta e). Nascut crescut in Bucuresti, cu radacini in Galsa, Arad (de aceea Lupii Negri Galsa) si Padina, Buzau. Viata pentru mine este destul de monotona: 10 ore de birou (nu stiu cand e vara sau iarna) pentru a avea cele doua saptamani de munte (in fiecare an, anul asta am facut Pirin / Rila in Bg si Capatanii in Ro) - bine, plus o viata apx de clasa de mijloc (sunt burghez, clar) linistita si indestulata (apartament, masina, teren pt casa de vacanta doar deocamdata). Ajunge? Cred ca da.
2.Ce parere ai despre F.A dupa 3 ani si 6 luni?Mai joci si alte managere, si daca da care sunt acestea?
Al doilea uau! Ai dreptate, 3 ani si 6 luni. Cand naiba au trecut? De fapt, ce sa mai zic, cand a facut fii-mea 5 ani? 3 ani si 6 luni... Era in aprilie 2010, incepusem la o firma de apartament, lucram pt un prieten, si acolo m-a corupt un coleg la HT: juca din 2006. Evident ca era un fel de veteran de neatins, avea deja 4 ani de experienta. Cum pe atunci timpul imi permitea si nici nu doream sa ma focusez total pe HT (oare de la mine e fii-mea asa?) am incercat si alte managere (Footbal Manager parca, si altele). M-am oprit la SK si FA. Si le joc pe toate de atunci. SK este clar cel mai captivant - este cel mai challenging si cel mai echilibrat. HT a pierdut avantajele numarului mare de utilizatori si a devenit foarte tern. FA este clar cel mai simplu, cel mai usor si cel mai putin consumator de resurse. La SK ai 10 calitati principale ale jucatorilor (inclusiv forma si team-work), plus talent ascuns. La SK pregatirea de meci este extrem de complicata si laborioasa (se seteaza pozitia echipei in functie de pozitia balonului in 14 zone ale terenului), aproape toate skills conteaza, desfasurarea jocului este 2d (chiar si 3d), sunt multi utilizatori. Compara cu FA: practic doar 3 calitati conteaza (overall, forma, conditie), rar mai interfereaza si cele doar 3 calitati detaliate. Engine FA este cel mai rudimentar, practic nu conteaza tactica (nu exista motor care sa neglijeze atat de mult tactici de genul AOW sau CA). Aici este puterea FA: este atat de rudimentar ca nu prea ai nevoie de calitati sa il joci. Aaaaa, si in ultima vreme, colegul Bogdan (iar acum l-am descoperit si pe eupoli acolo) m-a corupt cu goalunited: este foarte incitant fiind atat de axat pe economie, meciul aproape nu conteaza, iar randomul este foarte redus.
In rezumat, SK exceleaza la challenges si realism, HT la ... cred ca la nimic, il mai joc din inertie si pt ca este cel mai popular, GU prin latura economica extrem de dezvoltata (are inclusiv contracte pentru jucatori), iar FA (aici vroiam sa ajung) prin simplitate (m-am abtinut cu greu sa scriu rudimentarism).
3.Daca ar fii sa recomanzi acest manager unei cunostinte,cum ai descrie acest manager?
Este simplu si uneori incitant! Eu am inventat acest motto de forum.
4.In urma cu un an ai inceput, sa te implici foarte serios in dezvoltarea comunitatii romanesti.Ce te-a determinat sa faci acest lucru?Consideri ca a meritat efortul?
Sa ma implic, corect. Forumul si activitatile conexe (mesajele de intampinare pentru noii useri, in game mails, etc) imi iau dublu daca nu triplu fata de timpul efectiv de joc FA. Initial veneam cu experienta de la un alt forum in care am fost implicat (monster game) si era un test pentru mine: reusesc sa construiesc o comunitate? Acum realizez, cand m-ai intrebat: cred ca era un gest reflex de team leader. Echipa are o problema: identifica si adreseaza. Cand am constat cat de greu este sa creez un nou thread in forumul in game (vroiam sa creez threads pentru fiecare liga) am realizat ca acest FA forum predefined este no-go. Evident, am creat un forum gratis. Apoi am realizat ca trebuie sa atrag userii pe el: am inceput sa spamez. Usor, usor, au aparut useri (canavarro si METALL au fost printre primii activi). Am realizat ca trebuie sa organizez forumul cat mai coerent, simplu (usor de gasit informatia) dar in acelasi timp deschis, nu tipizat. Problema attrition al FA catva am adresat-o prin premiile supporter, problema imbunatatirii jocului: I am running out of ideas. L-am batut la cap pe Axiss, but no avail. Daca a meritat efortul? Peste 25% din useri sunt pe forum, cel putin jumatate din acestia sunt activi. Eu zic ca da. Cat de folositor este, poate putem intreba noi veniti, cum ar fi joker.
5.Ai fost creatorul forumului extern [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ,crezi ca acest forum si-a indeplinit scopul?Ce alte proiecte mai ai in legatura cu promovarea acestui manager?
Hummm, cred ca deja am raspuns, in legatura cu scopul forumului. Clar ca privesc ca pe un esec faptul ca sunt foarte putini veterani inscrisi (dantte, omt, marianbandit, eupoli lipsesc, si multi altii), clar ca atata vreme cat un astfel de forum nu este promovat oficial de joc (o alta cerere catre Axiss) suntem cumva handicapati, clar ca activitatea pe forum nu este una "efervescenta", dar pe de alta parte nici nu doresc sa fortez lucrurile. Promovarea FA... asta e foarte sensibil. Poate FB, poate submit de ratings pe portaluri dedicate, altceva nu imi trece prin cap. Sincer, nu as vrea sa promovez FA pe site SK sau HT, nu mi se pare fair.
6.Lupii Negri Galsa.Ce planuri de viitor ai la echipa de club?
Dupa cum ziceai, 3 ani si 6 luni. 14 sezoane! Daca pana acum nu am ajuns in Liga I este evident ca nu sunt un talent. Deci nu imi propun titlul, nici macar Liga I cu tot dinadinsul. Imi propun sa mentin echipa in parametrii si sa fiu nu oponent de valoare. Termen scurt: schimbarea lotului (sezonul asta), vanzand jucatorii de varsta medie, cumparat niste batrani. Termen mediu: Cupa Ro. Termen lung: sa dezvolt comunitatea Ro. Se pune?
7.Cum e sa fii antrenorul Indiei? Cum te intelegi cu aceasta mica comunitate?
Foarte bine! Extraordinar. Eu zic cea ei zic beeeeeee. Eu zic hais ei miauna. La inceput erau 6, acuma sunt vreo 12. Nationala mare si U-22 mi-au luat jucatorii tineri si cat m-am rugat de ei, nu mi-au dat. Cu ce mi-a ramas am reusit 2 victorii si un egal in calificari. Si am acum doi baieti pe acolo (doi useri indieni) cu care ma corespondez si ma inteleg, dupa un sezon jumate i-am invatat in sfarsit sa dea mails si sa aiba grija de jucatorii lor. A crescut mult U-19 a Indiei: cert nu se poate califica la vreun campionat mondial dar nici ciuca batailor nu mai e.
Pentru mine clar este o experienta: cred ca acum sunt mult mai priceput in a fi U-19 manager. Nu este un apropo pentru viitoarele alegeri (il consider pe canavarro mult mai priceput ca mine, nu voi candida aproape sigur). Dar sunt convins ca acum inteleg fenomenul mult mai bine (sunt cateva chichite). Plus ca stiu acest fenomen din perspectiva unei echipe mici, sum sunt cele mai multe.
8.Care este echipa ta favorita din realitate?Dar jucatorul tau favorit?
Echipa mea favorita... Steaua'86. The one and only. Mai sunt cateva: Steaua pre (si curand post) Becali, UTA, Ottawa Senators, NY Rangers, All Blacks, Agneska Radwanska (se pune?) - intotdeauna m-am intrebat cum poate face forehand din pozitia flexat, Ronnie The Rocket. Cam multe. Remarcati lipsa "echipa nationala de ... a Romaniei" - prea multe deziluzii. Care nu tin de jucatori neaparat, cat de implicarea politicului in fenomenele echipelor nationale (tenis, fotbal, handbal, etc). Jocul la alibi, la rezultat, jocul lipsit de bucuria de a juca. Incrancenarea cu Andorra. Decat sa ma doara stomacul mai bine nu ma uit la chinul acestor baieti veniti sa bifeze un joc pentru linistea senatorului X.
9.La final un sfat pentru managerii romani te rog.
Offf, m-am cam dastrabalat in acest interviu. Well, e primu interviu care mi se ia (nu mi s-a luat, pe de alta parte). Sfatul meu: cei noi veniti urmariti tutorialul pe care v-il trimit la inceput de drum, cei mai experimentati: enjoy the game. Nu conteaza rezultatul sau pozitia in clasament sau engine de cacao, random, etc, acest joc (ca orice alt joc) nu poate avea decat un scop: enjoy. Petreceti cateva clipe de relaxare. Cand nu se mai intampla asta, incercati sa retusati problema, iar daca nu se poate, nu insistati, poate e timpul pentru un alt unghi sau pentru o pauza. So, ENJOY!
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Mier Dec 04, 2013 1:42 am

Buna ideea de interviu. Felictari!
L-am cunoscut cat de cat mai bine pe Radu. Incantat de cunostinta Wink 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Ian 06, 2014 9:29 am

Desi fotbalul este cunoscut ca si un sport al barbatilor, iata ca in comunitatea romaneasca de FA si-au gasit loc si doua stimabile domnisoare Andreea(Norbi10) si Oana (oanabm).Intre 2 colinde si un cozonac, acestea au fost amabile sa raspunda unui set de intrebari intr-un binerviu:

1.Cine esti in viata de zi cu zi?

Andreea: Sunt o persoana care isi castiga existenta lucrand ca farmacista. Am terminat studiile la Targu-Mures si lucrez de doi ani in acest domeniu. Si desigur sunt o persoana caruia ii place sa se uite la fotbal de calitate (WC, Euro, UChL). Sunt fan Spania si Italia dar imi plac si cluburile ca Barcelona, Real, MU sau Bayern. Pe langa fotbal imi place sa calatoresc, sa ascult muzica si sa citesc.

Oana: Sunt Oana din Craiova, acum studenta la Facultatea de Informatica, la Universitatea Tehnica din München. Imi place mult sportul,iar cea mai mare pasiune este tenisul. Am facut 7 ani de tenis si dedic mare parte din timpul liber tenisului.

2.Cum ai descoperit fotball arena?Mai joci si alte managere de acest gen?

Andreea: M-am intalnit cu football arena datorita prietenului meu. El a descoperit jocul la recomandarea unor prieteni dar dupa cateva luni a gasit un job in strainatate si mi-a incredintat echipa si postul lui de manager. La inceput era putin greu, dar m-am obisnuit si cu timpul a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult. E singurul joc de acest gen la care tin, altfel nici timp nu am si nici nu joc prea des.

Oana: Despre FA am citit prima data intr-o revista. Fiind pasionata de jocurile de tip manager am zis ca merita sa incerc. Asa ca am inceput sa joc football arena in 2008. Am fost printre primii manageri romani dar din pacate nu am avut timpul necesar pentru a ma ocupa asa cum trebuie de echipa. Pana la aparitia forumului disparuse si motivatia. Dar eu am primit forumul ca pe o motivatie suplimentara si ca pe un ajutor(multumesc Radu),iar in ultimul an am reusit si sa dedic putin mai mult timp jocului. Asta s-a vazut pentru ca am avut un parcurs bun atat in campionat reusind promovarea cat si in cupe. In acest moment nu mai joc alte managere.

3.Iti place fotbalul si in viata reala?Care este antrenorul vostru preferat?Steaua sau Dinamo?

Andreea: Cum am spus mai inainte, imi place fotbalul de mult timp. M-am uitat la meciuri cu tata,iar in ultima vreme cu prietenul meu. Dintre antrenori mi-a placut Sir Alex Ferguson care merita un respect pentru realizarile de-a lungul carierei sale. Daca trebuie sa aleg intre echipele romanesti, as alege Steaua pentru succesele si realizarile in Europa.

Oana: Da, imi place fotbalul si urmaresc cu mare placere meciuri de fotbal . Echipele preferate Bayern si Barcelona. Tatal meu a fost portar la juniorii Craiovei in perioada Craiova-Maxima. Mi-a transmis dragostea pentru fotbal si pentru Universitatea Craiova. Din pacate insa, de echipa Craiovei, s-a cam ales praful. Dintre Steaua si Dinamo, clar Steaua. Antrenorii preferati sunt Heynckes, Guardiola si Mircea Lucescu.


4.peRFect/Looser FC ce planuri de viitor aveti la echipa de club?


Andreea: Deocamdata nu am planuri pe termen lung. Dupa un sezon bun am reusit sa ajungem in prima liga, dar aici e mult mai greu, si rezultatele sunt sub asteptari. Incercam sa ne mentinem in prima divizie, si sa scoatem tot ce-i mai bun din noi.

Oana: Anul trecut am extras cativa juniori foarte buni pe care vreau sa ii cresc pentru nationale. Vreau sa antrenez bine jucatorii tineri si de perspectiva pe care ii am si ei sa fie baza pentru noua echipa. Va trebui sa fac o reconstructie pentru ca am multi jucatori de peste 30 de ani. Pentru ca am iesit deja din cupe, acum ma concentrez pe liga si imi doresc sa raman in continuare in Liga a II-a. Clar urmaresc si o promovare peste 2-3 sezoane dar pana atunci trebuie sa imi intaresc echipa.

5.in final cateva urari pentru 2014 pentru membrii comunitatii va rog.

Andreea: Va doresc tuturor un an nou cu multe succese si realizari si distractie placuta in cadrul acestui joc.Va multumesc pentru binterviu Smile.

Oana: Noul an să vă găsească veseli, fericiţi şi multumiţi de realizările de anul trecut! Vă doresc ceea ce-mi doresc şi mie: SĂNĂTATE, că-i mai bună decât toate! Si multa bafta cu motorul de joc Smile
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Lun Ian 06, 2014 1:48 pm

Excelent. Ovidiu, e a doua surpriza uriasa din partea ta (in ceea ma priveste)

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Lun Ian 06, 2014 11:10 pm

Subscriu. Din punctul meu de vedere acesta a fost cel mai interesant interviu de pana acum, avand in vedere ca protagoniste au fost singurele fete din comunitatea romaneasca a acestui joc.

Multumim lui Ovidiu si fetelor!  Wink 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Feb 25, 2014 8:37 am

In scurt timp va face 6 ani in acest manager,fapt care il face unul din veteranii comunitatii noastre.Daca in trecut a mai cochetat cu echipele nationale in calitate de antrenor secund, in acest sezon comunitatea romaneasca a decis ca in urmatoarele doua sezoane si jumatate sa conduca destinele nationalei de pitici.Protagonistul acestui interviu este Bogdan alias VODA managerul echipei Olimpia Bocsig si antrenorul echipei nationale U19.

1.Cine este Voda in viata de zi cu zi?

Sunt din Arad.In scurt timp fac 33 de ani, lucrez la o multinationala din oras unde coordonez un department. Pasiunile mele sunt: turele&competitiile pe bicicleta si alpinismul.

2.In scurt timp o sa ai 6 ani vechime in acest manager, ce crezi ca ai facut bine si ce crezi ca ai facut rau?

Aceasta este o intrebare grea..Smile. Primul impuls e sa ma uit la rezultate si performante, unde un loc 2 si doua clasari pe a treia pozitie nu reprezinta realizari importante. Ma mandresc oarecum cu faptul ca am schimbat din mers generatiile, fapt care mi-a permis sa alternez intre liga 1 si 2. Inca refuz sa intineresc lotul dintr-o data, poate de aceea nu am ajuns sa am o echipa puternica cu care sa atac titlul.

3.Olimpia Bocsig?Ce planuri de viitor ai ala echipa?
La echipa o sa continui in linia clasica, unde vreau sa cresc cativa tineri cu care intineresc compartimentele imbatranite. Ca si preferinta, imi place sa cresc juniorii proprii, dar randomul academiei nu ma ajuta intotdeauna. De asemenea incerc sa am in fiecare linie tineri in backup. Promovarea in prima liga e un obiectiv firesc pe care sezonul acesta l-am ratat.

4.Numeste un punct forte si un punct slab al acestui manager?
Desi am avut cateva tentative de a participa in alte jocuri de profil, nu particip decat in acest manager, deci nu pot neaparata sa compar jocul cu altele.Imi place ca ma lasa sa construiesc, sa planific sezoanele urmatoare din punctul de vedere al jucatorilor, ca nu trebuie sa intru zilnic.Nu imi place randomul exagerat din unele meciuri, unde cu o tactica potrivita, diferenta de valoare, ocazii, posesie superioare, pierzi inexplicabil un meci. Am fost intrigat de cateva ori, urmand tentative de a renunta sau o perioada de demotivare. Mi-ar place de asemenea ca tactica sa aiba o importanta mai mare in rezultat.

5.Ai preluat de curand nationala U19, ce planuri ai pentru nationala de pitici?
La U19 pregatim meciurile de calificare pentru mondiale. In momentul de fata rulam jucatorii pentru a castiga experienta. Calificarea este primul obiectiv, dupa care o sa intinerim lotul si incepem pregatirea pentru turneul final.

6.Care sunt dupa parerea ta top 3 manageri romani din FA?
Am un deosebit respect pentru dantte si pentru Ovidiu1986 fara a face un clasament. In general imi placa managerii care construiesc echipe, nu care cumpara loturi intregi. De asemenea simpatizez antrenorii buni tactic, care reusesc cu loturi mediocre performante remarcabile.

7.Ce echipa din realitate iti place? Dar jucator si antrenor?
Echipele mele favorite sunt Liverpool, Roma si Rapid. Respect legende ca Gerrard si Totti, iar antrenor clar Alex Ferguson. Imi place si stilul de joc al lui Guardiola. Vizionez rar meciuri la televizor, din cauza lipsei de timp si a altor prioritati.

8.In final ceva sfaturi pentru managerii romani?
Da. Ii rog sa nu extraga jucatori de la academie in ultimele etape ale sezonului. Am castiga toti din asta.Apoi i-as sfatui sa isi gandeasca strategii pe termen mediu si lung in cea ce priveste loturile.

Multumesc Mult si bafta!

Numai Bine,
Bogdan
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Mike01Aex Mar Feb 25, 2014 10:06 am

Felicitările atât pentru reporter cât şi pentru interlocutor (două nume grele din FA) lol! 
Baftă naţionalei mici Exclamation 
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1398
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Mar Feb 25, 2014 1:20 pm

Ovidiu1986 a scris:In scurt timp va face 6 ani in acest manager,fapt care il face unul din veteranii comunitatii noastre.Daca in trecut a mai cochetat cu echipele nationale in calitate de antrenor secund, in acest sezon comunitatea romaneasca a decis ca in urmatoarele doua sezoane si jumatate sa conduca destinele nationalei de pitici.
O mica corectie, Voda a mai fost antrenor la U-21 (eu i-am fost 2 sezoane asistent) - cred ca chiar de doua ori consecutiv, dar s-ar putea sa ma insel.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Mier Feb 26, 2014 10:50 pm

Frumos interviu. Felicitari!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Apr 27, 2014 12:08 pm

Salut Ovidiu. In primul rand, sincere felicitari pentru bronzul de la campionatul mondial. Cred ca performanta Romaniei este mai mult decat meritorie. Romania are 300 de manageri activi, mult sub Cehia, Slovacia, Polonia, Iran. Baza de selectie este scurta si, considerand si surprizele motorului de joc, managerii nostrii de nationale fac o permanenta echilibristica pe o sarma intinsa. Cred cu tarie ca munca ta a fost una cu adevarat excelenta! Dar sa te las si pe tine sa vorbesti.

Multumesc pentru felicitari.Vreau sa va multumesc tuturor pentru sustinere.Am observat in acest mandat un interes crescut al romanilor dar si al altor natii pentru meciurile nationalei Romaniei.

1. Pe scurt, cum a fost ca manager de nationala? Este locul III mondial un succes sau un esec?

Ca manager atat timp cat reusesc sa adun medalii, de orice culoare pentru Romania, eu consider ca e un succes.Cum am mai spus si la interviul precedent,Romania face parte din esalonul 2 valoric al nationalelor din FA.De altfel eu ma consider doar MANAGER de echipa nationala nu si antrenor de echipa nationala.In mandatele mele antrenorii au fost : Bogdan_Poli,DeathDevils si 1MC1.Ce defineste un bun MANAGER? Rezultatele bune obtinute prin intermediul colaboratorilor sai.Stiu ca in istorie raman doar numele antrenorilor principali, dar in cazul Romaniei meritul principal pentru rezultatele  obtinute le-au avut 1MC1 si Bogdan.Castigand 3 medalii, 1 de aur si 2 de bronz impreuna cu diferiti colaboratori ai mei inseamna ca am fost un manager bun.Locul 3 de la acest campionat mondial inseamna si un succes dar si un esec, depinde cum judeci situatia.

2. Acum mai pe larg, cum ai caracteriza evolutia nationalei sub mandatul tau? Stiu ca grupa de calificare si cea de la turneu au creat emotii, cu toate ca in final Romania a trecut en-fanfare de ele.

In calificari am avut parte de cea mai echilibrata grupa de calificare.In ultimele 3 etape exceptandu-i pe filipinezi, toate echipele aveau sanse de calificare.Pentru mine era importanta calificarea si nu conta locul ocupat.Am spus asistentului sa incerce sa utilizeze toti cei 26 de componenti ai nationalei.Acest lucru ne-a costat cateva meciuri mai nereusite.Apoi l-am rugat pe Bogdan sa se ocupe de tactici, iar acesta ne-a calificat de pe primul loc.La mondial am picat in grupa cu Polonia,Moldova si Turcia.Polonezii erau clar favoriti la locul 1.In meciul cu ei am facut un meci foarte bun, dar motorul jocului a tinut cu polonezii.Apoi am invins categoric Turcia, iar in ultima etapa din pacate am trimis acasa echipa Moldovei.Din pacate dupa meciul cu Moldova, am pierdut unul din antrenori, iar prin acest lucru sunt convins ca am pierdut 30% din forta nationalei noastre.Cu el in echipa sunt convins ca alta era culoarea medaliei.In fazele superioare am eliminat Danemarca, dupa un meci echilibrat unde diferenta a fost facuta de experienta mai mare a jucatorilor romani.In sferturi am spulberat nationala fantoma a Lichtensteinului.Din pacate ne-am oprit in semifinale.A fost o semifinala echilibrata unde am condus de 2 ori dar portughezii au intors scorul.Iar in finala mica diferenta de valoare dintre cele 2 nationale si-a spus cuvantul.

3. Semifinala cu Portugalia: ai putea spune cel mai dureros meci - a fost o infrangere, sau un meci de povestit (a treia semifinala consecutiva)?

De fapt a 4-a semifinala consecutiva.Probabil dupa Cehia-Italia aceasta semifinala a fost un meci la fel de nebun.Se pare ca avem un complex Portugalia.Aceasta selectionata ne-a eliminat in semifinale si in sezonul 21 tot cu 3-2.Sper ca data viitoare cand ii vom intalni sa fie in finala campionatului mondial si sa ne luam revansa.

4. In actualul context al vietii reale, cu cine ai asemana echipa Romaniei?

Cu echipa Spaniei.Pana la generatia lui Casilias,Xavi, Ramos,Iniesta, spaniolii erau o echipa buna, dar nu erau considerati favoriti la catigarea unui campionat mondial sau european.Acum datorita grupului de la Barcelona si a celor de la Real au reusit sa castige 2 campionate europene si unul mondial.In FA favoritii sunt Cehia,Polonia,Slovacia si in viitorul apropiat Iranul.In ultimul an numarul iranienilor s-a triplat, iar daca echipelor de club incep sa creasca in valoare in 7-8 sezoane iranul devine o forta a FA.

5. Cat timp si ce activitati concrete ai avut in timpul mandatului?


Din pacate timp de alocat acestui manager nu mai am asa mult.Activitati prea multe personal eu nu am prea avut, deorece de tactici sau ocupat 1MC1 si Bogdan.Ce am facut eu a fost sa ma asigur ca avem tactica facuta, am verificat sa avem intotdeauna cei mai buni jucatori in lot.Am verificat constant generatiile de 24-25-26 de ani.Avem cativa jucatori foarte promitatori.

6. Iti mai doresti aceasta experienta? Cat de curand?

Sa manageriez nationala pentru mine e ceva minunat.In 6.5 ani de FA in 6 ani fost angrenat in antrenarea selectionatelor noastre. Dar oricat de mult iti place sa faci ceva, ajungi la un moment dat sa te simti plafonat.O medalie de aur si 2 de bronz sunt rezultate bune.Probabil aceste medalii sunt un argument solid sa fiu reales din nou selectioner.Asa cum am spus la interviul trecut acesta va fii ultimul mandat.Poate in viitor voi candida din nou, dar moment e vremea sa avem un suflu nou la nationala.

7. Cu ce pot ajuta managerii echipa nationala? Merita sa antrenezi un jucator batran (28+)?

Antrenand jucatori romani.Daca e un jucator care are sansa la echipa nationala, normal ca se merita sa il antrenezi.Am castigat 2 campionate mondiale cu jucatori cu o medie de varsta de 28-29 de ani.

8. Daca nu vei ramane managerul nationalei, care ar fi primul sfat care l-ai da viitorului manager?

Pe moment nu imi vine in minte nici un sfat,dar daca voi observa ca un lucru nu merge ok la nationala o sa incerc sa il sfatuiesc in acel moment pe viitorul selectioner.Viitorul selectioner va trebui sa schimbe lotul si sa integreze in circuitul nationalei generatia de 25-26 de ani.


9. O astfel de experienta ca manager de nationala te aproprie si mai mult sau te indeparteaza de FA in general?

Depinde cat de mult suflet pui.In acest manager azi te bucuri ca ai batut o echipa de 2 ori mai puternica ca a ta, maine suferi ca te elimina un bot.Sunt multe chestii care nu sunt normale  la acest joc.Am mai semnalizat si pe forumul international din joc, dar cine trebuia sa vada acest lucru mi-a ras in fata.Echipe ca Lichtenstein,Malaezia care au cate un manager in campionatul lor ajung in semifinale de campionat mondial, iar nationale puternice nu depasesc faza optimilor.Datorita acestor absurditati dispar manageri foarte buni.Ca si exemplu acum cativa ani slovacii erau in jur la 2000 de manageri acum sunt 1000.

10. Cum e vremea la Sibiu? A ajuns ploaia de la rusi?

Daca te referi la ploaia naturala, aceasta e bine venita.D.p.d.v al agriculturii avem nevoie de ploaie Smile.In rest sper sa nu ne trimita rusii altceva.Va doresc tuturor multa sanatate, fericire alaturi de cei dragi si cat mai multe impliniri in viata reala si virtuala.De asemenea tin sa va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi acest interviu.

Thx, Radu
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 963
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Mike01Aex Dum Apr 27, 2014 12:15 pm

Felicitări pentru medalie!
Felicitări pentru interviu!

P.S. din punctul meu medalia este o performanţă  cheers 
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1398
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Apr 27, 2014 12:28 pm

NU pot sa nu remarc acest paragraf:
In acest manager azi te bucuri ca ai batut o echipa de 2 ori mai puternica ca a ta, maine suferi ca te elimina un bot.Sunt multe chestii care nu sunt normale la acest joc.Am mai semnalizat si pe forumul international din joc, dar cine trebuia sa vada acest lucru mi-a ras in fata.Echipe ca Lichtenstein,Malaezia care au cate un manager in campionatul lor ajung in semifinale de campionat mondial, iar nationale puternice nu depasesc faza optimilor.Datorita acestor absurditati dispar manageri foarte buni.
Subscriu 1000%

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Dum Apr 27, 2014 11:52 pm

Felicitari, Ovidiu! atat tie cat si asistentilor tai!

Acum sa vedem pe cine alegem la carma nationalei mari...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2717
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Iul 26, 2014 2:06 pm

Un interviu neortodox cu un manager "normal" la peisajului FA roman. Sa vedem ce a iesit.

Radu 15.07.2014 23:33:10
Asta nu e un interviu obisnuit, incerc ceva mai neortodox. Hai sa incercam un dialog. Incepem cu:
Ce cauta Onestiul in FA - Liga I? FC Onesti prin 1998 facea figura reusita, dar de mult nu se mai aude nimic.

Dan 16.07.2014 20:52:12
Hmmm..aaa...sa-mi treacă emotiile , dom'le  Cool 
Da , deci , ce caută Onestiul in liga I ?
Pai sa vedeți , este un big misteic ( vorba englezului ) al motorului...La constatare injectoru' 3 dădea tare pe retur , iar turbosuflanta o luase tare pe ulei  Very Happy 
Deci , luptandu-mă din greu pentru clasicul loc 2 , rezervat de vreo 17 sezoane , doar pentru mine , un moment de neatentie ( probabil o mahmureala prelungita ) ...o conspiratie nemernica a tovarasilor colocatari ai grupei , m-a aruncat , nevinovat fiind , afara din grupa mea , da , a mea...Aici am copilarit , am trăit adolescenta...si m-apropiam linistit de pensie...De ce mi-au făcut asta ?..
Dar , sa stea ei linistiti...si sa se nelinisteasca , la sfârșitul sezonului , când vor auzi , tunand , clasicul : AIM BEC ( pentru aceiasi cunoscatori englezi )...  drunken 
Deci , una peste alta fac doua ...si-asa am ajuns un sezon la carcera... Very Happy
In ce privește Onestiul din '98...pai atunci am cunoscut-o pe nevasta-mea ...restu' e can-can..  drunken  drunken  drunken 

Radu 17.07.2014 00:27:57
pai si nevasta ce zice cand stai cu nasul in laptop slash mobil slash monitor ca sa pitrocesti un transfer sau o noua formula de joc? in afara de "da sa dai cu aspiratoru nu ai pune mana"

Dan 19.07.2014 14:32:52
Pai nu zice decat foarte rar .si-atunci nu-s atent .. Pe de alta parte , nu pierd prea mult timp , transferurile se fac singure ( am SUPORTER  king  ) iar cu formula de joc e si mai simplu , setez o aliniere anterioara   Smile Very Happy

Radu 20.07.2014 23:32:27
Cum se vad echipele din Liga I de la Onesti? Este ramanerea in Liga un obiectiv realizabil?

Dan 21.07.2014 18:45:53
Toate sunt echipe una si una , orice punct este muncit din greu . Dar baza este totusi in nenea motoru' , el te coboara , el te ridica Smile asa ca , finalul va fi foarte imprevizibil ( extras rezumat din prezicerile lui Nostradamus..)...
Deocamdata liga se vede , de la Onesti , doar deasupra ( in clasament.  Sad  ) ...dar vor aparea multe surprize , asa ca , deocamdata , tragem tare pentru titlu Very Happy Actionarii clubului ar considera un mare esec faptul ca nu ne vom regasi , la final , pe podium ...
Si ca sa nu existe riscuri , deja clubul organizeaza un curs de preselectie de hakeri betivi , care sa stabileasca clasamentul final , fara emotii pentru pitorescul club ...  drunken 

Radu 21.07.2014 22:28:06
Se spune ca romanu e poiet, mai ales iarna cand ziua dureaza cam doua toiuri de rachiu. Nu cumva daca ajungeai in I mai pe la noiembrie asa erai mai cu sufletul langa echipa? Cum sta Dan FC cu transferurile?

Dan 23.07.2014 18:39:25
Da , tot romanu-i poet , dar fara carte de munca ...si cum iarna nu-i ca vara , decat doua toiuri de rachiu , mai bine niste bericioaice sanatoase , ca doar nu-s de furat .. Very Happy Si-apropo de bautura , un intelept ( mai mult decat poet ) zicea ca-i bine sa mai lasi bautura , dar sa nu uiti unde-ai lasat-o ...Smile
Dar sa revenim la oile noastre ..Da , ce vremuri , "november rain" , guns' -u' canta , echipa juca , liga-ntai o cauta ...Din pacate au tot trecut noiembrie peste noiembrie , sezon peste sezon ..si echipa , sufletu' . Asa ca , de data asta , astept ca echipa sa fie cu sufletu' langa mine Smile
Cat despre transferuri , cam putina miscare . L-am vrut pe Suarez dar cand am aflat ce pofticios e ,am renuntat ..asta ajungea sa-mi manance juniorii ...Asa ca banii i-am donat unei scoli de bune maniere si balet ...si nu mai sunt .
Dar , per ansamblu sunt in grafic , graficul pe hartie , hartia-n rama ..si rama atarna de-un cui ...ruginit  Twisted Evil 

Radu 23.07.2014 22:14:03
foarte spumoase randurile acestea. nu te mai provc ca imi furi laurii. o ultima intrebare: te-ar surprinde daca am avea manageri de 10 ani in FA, si activi? dar de 65 de ani?

Dan 26.07.2014 12:26:46
Da randuri frumoase , scrise perfect la orizontala , de la stanga la dreapta , totul negru pe alb ..spre perfectiune Smile
In ziua de azi nu ma mai surprinde nimic ..si oricum , mare diferenta intre mintea de 10 ani si cea de 65 de ani , nu prea este , asa ca de ce sa nu fie astfel de jucatori ?? Important e sa nu fie sot si sotie  Suspect 

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4394
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Sam Iul 26, 2014 3:42 pm

Trebuie publicat ?
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 4 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum