8 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Liga amicala Romania, sezonul 1 - Pagina 2 Empty Re: Liga amicala Romania, sezonul 1

Mesaj  rd210275 Sam Oct 27, 2012 1:31 pm

meciul nu conteaza in niciun fel: cartonase, accidentari, oboseala, experienta, antrenament, venituri din bilete, statisticile echipelor / jucatori. doar ca la sfarsit primii 3 isi impart banii stransi prin intrarea in liga.

Mesaj  canavarro Joi Noi 01, 2012 1:05 pm

Sa nu uitati sa va asezati echipele pentru etapa de maine din liga amicala!

Mesaj  METALL Joi Noi 01, 2012 11:57 pm

Echipa e facuta de vinerea trecuta dupa meci Laughing tot de fricasa nu uit Very Happy

0:1

Gazde: 4-5-1 def. 2 - Szmuda - Zábský, Breabin, Mizicko (C), Jancuš - Mahujski, Koprowski, Kamiński, Gărgăun, Wyczesany - Trilar
Oaspeţi: 4-4-2 off. 2-1a - Carney - Matýsek, Simion, Kardos, Kucharski - Ciucã, Tãmas, Tarãlungã, Gurgu - Gînga, Pătru (C)

20. minutul - Jakub Wyczesany (FC Paduricea) a aruncat balonul cu frustrare, fapt ce a dus la acordarea unui cartonas galben pentru purtare nesportiva.
27. minutul - Valeriu Pătru (FC Arges Pitesti) foarte usor i-a fost aratat cartonasul galben pentru o interventie la mijlocul terenului.
29. minutul - Mihăiţă Gînga a lovit balonul cu o lovitura de cap dupa o centrare frumoasa, efortul sau a fost bun, dar din pacate a fost pe centru si direct pe portar.
31. minutul - Valentin Trilar ar fi putut sa trimita balonul unui coechipier, dar a sutat in loc. Dupa un astfel de sut este normal sa fie suparat pe el insusi.
39. minutul - Mihăiţă Gînga, dupa o pasa din corner, a sutat repede balonul, dar portarul a fost la post si a salvat mingea.
41. minutul - Valentin Trilar (FC Paduricea) este tratat de medici din cauza unui adversar care l-a calcat pe picior.
44. minutul - Valentin Trilar dupa un corner, a sarit la minge, dar efortul sau s-a dus peste si a degajat portarul din marginea careului mic.
Echipa Gazda a terminat repriza cu 40% din posesie. Rezultatul partidei - 0:0.

54. minutul - Viktor Kardos (FC Arges Pitesti) a facut cateva comentarii despre arbitru dupa o situatie controversata la mijlocul terenului. Nu a realizat nimic prin asta si a luat si un cartonas galben.
62. minutul - Marius Gurgu, dupa o centrare precisa, a reusit sa suteze iar balonul ajunge in plasa - 0:1.
67. minutul - Baratki Tarãlungã a ratat unul sau doi pasi de a lovi mingea in fata portii goale. Ce pacat! Cea mai frumoasa executie din corner in aceasta seara.
68. minutul - Valentin Trilar a ajuns la balon trimis din departare si a incercat sa suteze, dar balonul a mers peste.
Echipa gazda a terminat a doua repriza cu 40% din posesie. Meciul s-a terminat - 0:1.

Mesaj  rd210275 Vin Noi 02, 2012 1:14 pm

Argesul a fost mai bun, dar oricum trebuie sa remarc apararea Paduricii. Poti sa te mandresti cu astfel de aparatori. Daca mai cresti atacul, chiar daca neglijezi mijlocul poti obtine rezultate frumoase cu contra atacul. Iti trebuie un atacant experimentat si eventual cu cap, pentru a putea folosi si pasele lungi.
Vulturii de asemenea au avut o aparitie frumoasa. Departe de a fi victime sigure, realizeaza scoruri stranse.
Lupii au fost victime sigure la Tandarei. Macar am condus pana in minutul 51, canavarro a tremurat un pic.
ACMilan a scos cum necum un egal frumos, de 6 goluri. Egalarea a venit in minutul 91, Poli a condus cu 2-0 si 3-2, dar se pare ca baietii lui tiby sunt deosebist de entuziasti.

rd210275
rd210275
Admin

Varsta : 49

Mesaj  canavarro Vin Noi 02, 2012 2:34 pm

n-am tremurat deloc... ca n-am vazut meciul live. am vazut doar rezultatul final Very Happy

Mesaj  joryka Mar Noi 06, 2012 1:33 pm

rd210275 a scris:Etapa care urmeaza o sa fiu super ofensiv. Sa vedem daca Paduricea gaseste anitdotul cheers

A invins "Franta" de data asta Wink
Foarte interesanta etapa. Paduricea a demonstrat reale calitati si a facut un meci foarte bun la Lupii. 2-1 este un scor f bun, si dincolo de faptul ca are 0 puncte in clasament (ca si Vulturii) experienta acestor jocuri tari pot sa ajute pe Joryka sa creasca ca manager.
Argesul s-a impus intr-un meci de povestit nepotilor in fata principalilor favoriti, in curand echipa de Liga I, Tandareii. Cu un om eliminat dupa doua galbene, egalati in minutul 79 pitestenii au dovedit spirit de lupta marcand cu 10 minute inainte de final.
Poli a smuls cu forcepsul un 0-0 la Manchester practicand un joc echilibrat.
Seria se arata mult mai echilibrata decat parea, cu Argesul lider dupa 4 victorii pe linie, urmat de Man cu un egal si Lupii cu o infrangere. Tandareii au deja doua infrangeri, dar mai e mult pana departe. Urmeaza etapa a 5a, cu doua derbiuri de conjunctura: locul 1 cu locul 2 (Arges - Man) si locul 3 cu locul 4 (Lupii - AC Milan).

rd210275
rd210275
Admin

Varsta : 49

Mesaj  canavarro Sam Noi 10, 2012 9:40 am

am pierdut pentru ca vreau sa vad si alte asezari, si cum evolueaza echipa. daca joc numai 3-5-2.....
canavarro
canavarro

Varsta : 34

Mesaj  METALL Sam Noi 10, 2012 10:09 am

Ce cronica sportiva frumoasa, radule Smile
Canavarro, las' ca tu pierzi in amicale si bati in oficiale, la mine e invers Sad

METALL
METALL
Admin

Varsta : 46

Mesaj  ViolaV Sam Noi 10, 2012 12:14 pm

De data asta am luat scor, dar am incercat o alta tactica, care s-a dovedit ca nu are sanse impotriva unei echipe mult mai bune. In primele jocuri unde am jucat inchis am reusit sa iau bataie doar la un gol diferenta. Mai experimentam , poate gasim o formula magica Twisted Evil .

trebuia sa bat...Sad
Nu prea se pot compara, la tine el a jucat joc cheie si tu normal si nu era chiar asa mare diferenta intre voi. Ma refeream la faptul ca nu merge contraatac impotriva unuia mult mai bun care joaca presiune, asta am vrus sa testez Sad
ViolaV
ViolaV

Mesaj  joryka Mier Noi 14, 2012 11:45 pm

La mine pe extrema era un mijlocas care nu am fost atent la tactica Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

joryka

Varsta : 33

Mesaj  rd210275 Joi Noi 15, 2012 11:44 am

se intampla. e cam ciudat restrictia FA: un jucator oricat de abil este nul daca nu este jucat pe postul lui. adica un winger cu tackling 15 de ce nu poate da randament fundas? ca nu are cap? ei na. da daca astea sunt regulile...
vezi ca daca il joci altfel nici antrenament nu ia.

Lupii Negri Galsa - AC Milan C 2

Astazi mizez pe o etapa de 2 solist pentru toate meciurile.

METALL
METALL
Admin

Varsta : 46

Mesaj  canavarro Vin Noi 16, 2012 7:47 am

Poate face vreunu vreun blat si te scoate lol!
canavarro
canavarro

Varsta : 34

Mesaj  ViolaV Vin Noi 16, 2012 11:55 am

Baietii mei au facut din nou un meci mare, dar din pacatenu a fost de ajuns pt o surpriza Very Happy