FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intarire comunitate: alte idei mai avem?

4 participanți

In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  rd210275 Dum Noi 11, 2012 9:48 am

Nu sunt deloc multumit de gradul de participare pe forum. Si daca era de asteptat ca dintre managerii bebelusi sa fie f putini, ma ingrijoreaza pasrticiparea redusa a utilizatorilor veterani. Liga I este reprezentata doar prin Voda si Bogdan. Am vorbit cu Litalgion, si am inteles ca un motiv este refuzul de a participa la astfel de forumuri din comoditate. Inteleg f bine acest motiv, nici eu nu sunt fan al forumurilor de dragul de a socializa (nu am cont de facebook, da?).
Dar ce putem face? Idei cum putem atrage managerii vechi si activi din FA? Ei ar trebui sa fie coloana vertebrala.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Noi 11, 2012 10:52 am

sincer si eu intru aici cam vineri seara.Userii vechi nu isi mai dau interesul ca la inceput intra in graba cam o data pe zi si cam atat.Acest manager a devenit plicitisitor deoarece nu mai ofera nimic nou si nici sperante de imbunatatire.Eu am inceput sa imi investec energia in Trophymanager mai mult.manager pe care il joc dinaintea FA, si manager in care apar imbunatatiri majore de la un sezon la altul
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  canavarro Dum Noi 11, 2012 11:15 am

iata ce i-a raspuns axiss unui GM : Well, I'd like to add credits Smile You can buy credits the same way as the Supporter and you can also invite a friend and get some credits this way. You can buy for example team logo, statistics etc. thanks to credits and you don't need the Supporter (it can be cheaper for you in the end, but you will not have all the things the Supporter includes now). And maybe you will get some credits as a winner of league cup or international cups instead of money (your post in my mailbox Smile. And maybe you can buy some extra things which are not in the Supporter now. And maybe some advantages as +1 level of Facilities. And maybe something else, I don't know now exactly Smile

Sure, I can hear clearly that this is just because of money, Axiss needs more money... ok, I need more money Very Happy But I also know that this is a good way to get some new users (invite a friend) because FA had the whole time no ways how to get new users (no ads, no invide friend, no user friendly registration). I also can see that some users can buy things from the Supporter cheaper, because they don't need the whole package. And yes, I also can see that credits can bring more money Smile


deci... dupa mult timp, vom avea o imbunatatire : cheers
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  METALL Dum Noi 11, 2012 12:27 pm

Mira-m-as...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  rd210275 Dum Noi 11, 2012 2:14 pm

astea nu prea sunt imbunatatiri. sa poti sa inviti pe cineva, sistemul de credite... mult mai interesant mi s-ar fi parut chesti de genul:
- schimbari la motorul de joc, pentru
-- reducerea hazardului
-- o mai clara legatura intre valoarea jucatorilor, asezarea pe teren, tactica si rezultatul in joc
-- o mai mare importanta a tacticilor
- schimbari la prezentarea meciului: ratinguri detaliate, mai multe evenimente, etc.

da ma rog, nu stiu daca aici este locul de depus plangerile

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  METALL Lun Noi 12, 2012 12:02 am

Tot e bine sa discutam asupra acestui aspect.
Chestia cu invitatiile pe mine personal nu ma afecteaza.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Noi 13, 2012 8:51 am

in urma unor discutii pe forum intre mine si Axissm care mi-a observat IN SFARSIT criticile aduse neimbunatatirii jocului. ba chiar mi s-a adus la cunostinta ca in ultimii ani s-au implementat 85 de noi imbunatatiri, eu i-am raspuns ca voi face un review la toate aspectelele jocului si ii voi prezenta un raport.Deci am nevoie de la voi sa prezentati aici cam ce idei credeti voi ca ar putea imbunatati mai mult jocul.Dar va rog chestii constructive sa fie Smile
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  METALL Mar Noi 13, 2012 9:57 am

De exemplu, ce mi-a venit mie pe chelie din prima e faza cu valoarea pe care o poti incasa = 2 X valoarea jucatorului. Asta te face sa pierzi mult, mai ales la vanzarea juniorilor si a jucatorilor tineri.

Hazardul meciurilor trebuie redus, in sensul reducerii super-vanatajului gazdelor.

Ma mai gandesc...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Noi 13, 2012 10:51 am

-pagina de trofee
-pret de transfer
-raport de joc mai dinamic
-mai multe locuri de antrenament
-un chat in joc mai dinamic ,la fel o reorganizare a jocului
-statistici mai detaliate

Bine o sa iau fiecare sectiune a jocului in parte si o sa incerc sa fac un raport mai detaliat, desi stiu ca o sa fie in van Very Happy
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  canavarro Mier Noi 14, 2012 9:47 am

+ Un jucator de nationala sa fie pus automat pe TL, daca proprietarului ii este luata echipa
-Pentru userii noi un mesaj de bun venit si cateva instructiuni. mesaj care sa difere de la tara la tara
-sa se adauge mai multe tari din Africa
-Sanse mai mari de a extrage jucatori de 15,16 ani, petru a avea timp sa-i pregatim pt U18.
-posibilitatea de a manageria mai bine academia de tineret
-posibilitatea de a extrage/ macar 1 junior strain din ce tara vrei tu sau de a cauta...
-un calendar al meciurilor, si data cu ziua din sezon ex: ziua 56 din 120 zile
-fiecare divizie sa aiba un forum implementat, cum e la profurgol parca...
- posibilitatea de a alege numele viitorului junior, macar odata pe sezon



canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  METALL Mier Noi 14, 2012 12:05 pm

posibilitatea de a extrage/ macar 1 junior strain din ce tara vrei tu

Asta nu prea o inteleg...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  canavarro Mier Noi 14, 2012 2:04 pm

METALL a scris:posibilitatea de a extrage/ macar 1 junior strain din ce tara vrei tu

Asta nu prea o inteleg...

Ar ajuta tarile cu putini useri Smile
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  METALL Joi Noi 15, 2012 12:38 am

Aha...acum inteleg, insa nu cred ca e fezabila...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Intarire comunitate: alte idei mai avem? Empty Re: Intarire comunitate: alte idei mai avem?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum