FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Junalist, reporter..etc

+3
METALL
rd210275
canavarro
7 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  joryka Sam Feb 09, 2013 1:20 am

Daca doresti sa lupti pe 3 fronturi cel mai bine sa ai 3 echipe(33 jucatori Very Happy ): una de baza, una care sa joace in liga si tineretul in cupa(pentru antrenament si sa capete experienta)...Aceasta numai in cazul din Moldova(putini useri) si daca Facilitatea medicala (Nivel 2), jucatorii nu reusesc sa-si revie la conditiile normale. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

joryka

Mesaje : 402
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Feb 09, 2013 1:56 am

Excelent start Ovidiu. In mod cert, inainte de postare va mai fi periat putin (typo, punctuatie(, dar sa ne concentram pe continut.
1. Jucatori
Sunt de acord cu inceperea asigurarii de 12 juniori cu potential cat de cat, dar nu neaparat de 17 ani, ci 17-18 ani. Un 18 ani overall 22 poate fi luat f ieftin si daca ajunga la 20 de ani cu overal 32 de ani se scot bani frumosi.
NU cred ca este cazul sa fie vanduti toti jucatorii de peste 21 de ani. Dimpotriva, in afara setului de junior, pentru completarea echipei cei care exista sunt f buni. In Ro, se incepe in Liga III. Daca liga este puternica oricum se ajunge in IV pentru un sezon. Daca nu este puternica, in principiu cu jucatorii de la inceput se poate chiar rezista un sezon. Dar da, pe parcurs, cativa (maxim 3) jucatori mai batrani pot fi luati pentru a completa forta de joc.
Si nu, nu cred ca este cazul de concentrare pe mai multe fronturi. Oricum la inceput nu poti face fata nici macar pe un front.
2. Excelenta precizarea antrenorului. As insista un pic pe ea, mai ales in legatura cu setul de juniori.
4. Nu sunt de acord cu atentia acordata stadionului. La inceput nu se umple nici cat e. As formula: urmariti nivelul de participare a spectatorilor: daca stadionul se umple constant este cazul sa il mariti, in pasi mici la inceput (1000 de locuri). Urmariti permanent gradul de umplere al stadionului.

In plus as adauga o sectiune dedicata meciurilor. Din cate am vazut aici apar cele mai multe greseli.
- asezarea echipei: puneti mijlocasi pe pozitii de mijlocasi, atacanti pe pozitii de mijlocasi, etc. altfel nu primesc antrenament si nici nu au performanta
- grija speciala la wingerii defensivi. folosirea unui winger defensiv este aproximativ apropriata de un fundas, dar NU ESTE pe pozitie de fundas, ci trebuie folosita o tactica cu winger defensiv
- introduceti echipa la TOATE jocurile. daca echipa nu se prezinta acasa, nu se ia antrenament, nu se ia experienta, nu se iau bani (!!!!). in deplasare, nu se ia experienta sau nici bani (cupa si amicale)
- jucati amicale la echipe cu stadion mare. la inceput, banii din amicale sunt un venit absolut semnificativ!
- atentie la conditie: jucatorii cu conditie sub 50% nu pot intra in echipa
- urmariti news: va vor spune daca in echipa de start au fost setati jucatori nepotriviti (nu si care)

Apoi un sfat: este normal sa retrogradezi in primul sezon din III in IV (dar nu obligatoriu). Keep going, you'll never walk alone.

O sectiune separata as pune comunitatea romaneasca: forumul, mentorul. Pana acum, de cand am tot anuntat de mentor, am avut doua reactii. Doi manageri care mi-au pus intrebari dupa. Nu este mult, dar este ceva!

Inteleg ca pericolul este sa iasa ceva f lung, dar il putem organiza putin altfel: o prima parte sub forma de "steps to follow", pe pasi, si apoi detaliile.

Cred ca o sa mai am feedback, dar nu vreau sa monopolizez discutia. Deci, to be continued.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Sam Feb 09, 2013 5:11 am

ideea e ca sunt multe chestii de adaugat, dar atunci ar trebui sa luam regulamentul la rand si sa explicam noi ce e ok.Oricum mai facem brain storming impreuna si facem un anunt ca lumea.Indicat ar fii pe urma sa urmarim userii noi si sa le trimitem mesaj cu aceasta chestie.

PS: canavarro la un moment dat eu_poli si cu mine am tradus regulamentul din joc si l-am postat pe forumul jocului.Din pacate observ ca nu mai este Sad
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Feb 09, 2013 10:12 am

deja fac vanarea noilor manageri, si cum prind ca au aparut unii noi le trimit un mesaj de intampinare:
"Bine ai venit in lumea FA

Pentru inceput, familiarizeaza-te cu echipa ta. Cunoaste-ti jucatorii si descopera-le calitatile. Iar apoi pune-i la treaba. FA este un joc simplu si distractiv, bazat pe reguli simple. Asta este tot.

Daca ai orice intrebare, nelamurire, sau simplu vrei ca cineva sa iti ghideze primii pasi, daca nu esti sigur de un anumit aspect sau crezi ca este undeva un secret ascuns, poti oricand contacta mentorul tau. El este aici sa te ajute. Este suficient sa te inscrii pe forumul comunitatii la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Acolo vei gasi multe lucruri interesante si discutii despre joc. Si concursuri cu premii suporter!

Comunitatea Romania "

pentru mai multe detalii vezi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Evident, cred ca ar fi o idee excelenta sa trimitem un al doilea mesaj cu un astfel de "Mic indrumar". Chiar daca iese putin stufos, sunt convins ca in timp unii manageri (care vor fi prinsi de joc) se vor intoarce la el pe masura ce vor descoperi respectivele situatii.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Dum Feb 10, 2013 4:23 am

Ovidiu1986 a scris:PS: canavarro la un moment dat eu_poli si cu mine am tradus regulamentul din joc si l-am postat pe forumul jocului.Din pacate observ ca nu mai este Sad

Exista aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Lun Feb 11, 2013 3:30 am

Era, dar unele topicuri au fost sterse. acela este un copy paste, pt cei din Moldova facut de mine. un ultima vreme au aparut niste modificari in joc, si noi chestii ca sa le zic asa.

ar trebui refacut iar Smile
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Feb 16, 2013 2:33 pm

Am un draft nou:

Primii pasi

Ai o echipa noua. Majoritatea, daca nu toti jucatorii tai, sunt slabi, foarte slabi. Dar esti la inceput si nu ai forta pentru a deveni peste noapte un manager competitiv. Iata care ar fi primii pasi in acest joc:
1. Seteaza-ti echipa corect in toate jocurile. Nu conteaza sa castigi, dar conteaza enorm sa participi: altfel nu primesti banii de la spectatori. Cele mai frecvente greseli sunt:
1.1 setarea jucatorilor pe pozitii incompatibile. Un mijlocas trebuie sa joace la mijloc (pozitiile cenusii), un fundas pe linia de aparatori, etc. Atentie deosebita la plasarea extremelor defensive: chiar daca se comporta aproape ca fundasi, ei trebuie plasati pe postul de extrema (eventual extrema defensiva) - culoarea galben pal.
1.2 folosirea jucatorilor fara drept de joc. Jucatorii accidentati, cu conditia sub 50% sau cu cartonas rosu NU pot fi folositi in meci
1.3 seteaza echipa in toate meciurile. Obtii bani de la spectatori la toate meciurile de acasa, la meciurile din deplasare in cupa si in amicale.
2. Aranjeaza-ti amicale in fiecare saptamana. De dorit, selecteaza adversari cu stadion mare (poti gasi in ligile inferioare din Cehia, Polonia si Slovacia cu duiumul). Banii din astfel de amicale sunt importanti. Practic obtii mai multi bani din bilete din aceste amicale decat din propriile jocuri acasa in liga.
3. NU cumpara jucatori batrani (peste 30 de ani) doar pentru a creste putin valoarea echipei. Oricum nu te vor ajuta prea mult si in maxim doua sezoane devin bani aruncati degeaba.
4. Seteaza la antrenament doar jucatori cu potential (daca este posibil, peste 81%). Si seteaza toate cele 12 pozitii cu 100%. Atentie, ca un jucator sa se antreneze trebuie ca jucatorul:
4.1 sa NU fie accidentat la momentul antrenarii (vineri dimineata)
4.2 sa fi jucat minim un minut in acea saptamana PE POZITIA LUI in orice meci IN CARE NU AI PIERDUT PRIN NEPREZENTARE
5. Atentie la rezistenta: daca o cresti jucatorii se recupereaza mai repede, astfel ii poti folosi in mai multe meciuri.
6. NU cumpara un jucator peste valoarea medie a pietii. In partea dreapta ai un link care iti arata valoarea de piata a jucatorului. Chiar daca pare ca ai dat exact peste jucatorul de care crezi ca ai nevoie, nu dispera: vor apare din nou. Sfat: cand licitezi fixeaza-ti un nivel maxim si nu trece peste oricat de tentant ar fi. Atentie: valoarea lui din joc nu are legatura (bine, nu directa) cu valoarea de piata.
7. Nu incerca sa vinzi jucatori de valoare mica: daca valoarea de piata este 16000 ron (4000 euro) nu are sens sa il pui la vanzare. Nu vei obtine nimic mai mereu si oricum trebuie sa platesti un comision de punere la vanzare.
8. Strange bani. Poti investi in cativa jucatori tineri de antrenat, poti investi in cateva facilitati (incepe cu medicalul si terenurile de antrenament). Dar altfel strange banii.
9. Cel mai probabil vei retrograda in IV in primul sezon. Nu dispera, noi toti (sau aproape toti) am patit-o. Vei reveni curand in III, si din nou in IV, sau nu. Dar nu fa un scop sa ramai in III: nu castigi bani mai multi de la sponsori sau de la spectatori (nu sensibil mai multi, in fapt). Sa investesti intr-o echipa de batrani este rareori rentabil la inceputuri.
10. Urmareste cu atentie sectiunea de stiri. Vei vedea acolo avertizari cand nu iti setezi corect echipa, cand ai vandut sau nu un jucator. Iti vor fi de real folos.

Pe parcurs, vei descoperi tot mai multe oportunitati. Atentie, in FA jucatorii imbatranesc un an la fiecare inceput de sezon, astfel incat un jucator are o valoare de piata mult mai ridicata la inceput de sezon decat la sfarsit de sezon. Tine cont de acest lucru cand urmaresti valoarea de piata.

Dupa un timp, lucrurile incep sa se aseze. E timpul sa iti faci strategia. Incepe cu strategia de antrenament. Alege tipul de antrenament (antrenorul) si in functie de compartimentele favorizate, creaza-ti setul de 12 jucatori viitori talente. 17-19 ani, potential 81-100%. Odata cu cresterea terenurilor de antrenament vor creste si satisfactiile oferite de antrenament. Simplu algoritm de a decide daca un jucator este antrenabil este folosind totalul calitatilor. Atfel, antrenabili sunt jucatorii de
- 17 ani cu overall 17 la inceput de sezon, 22 la sfarsit de sezon
- 18 ani: 23 / 28
- 19 ani: 28 / 33.
Evident, aceste cifre sunt orientative, in timp vei cauta jucatori mult mai buni, dar pentru inceput crescand 2-3 sezoane astfel de tineri vei obtine profituri importante.
Stadionul trebuie crescut, dar doar pe masura ce devine neincapator. Daca stadionul este plin la 2 - 3 meciuri, este cazul sa cresti cu 1000 de locuri.
Poti sa incepi deja sa iti cumperi jucatori de putere mai mare, sa aspiri la cupa, si altele. Sa iti cresti facilitatile cu adevarat, rangul 7 la antrenament sau la academia de tineret sunt de dorit. Dar principiile raman aceleasi: cumpara jucatori maxim la medie, asigura-ti cei 12 jucatori antrenabili, joaca cat mai multe meciuri, cresteti complexul sportiv. In momentul in care niciun jucator din prima echipa nu mai exista se poate spune ca ai depasit inceputul.

Si nu uita, exista o comunitate care te poate ajuta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Nu ezita sa ne insotesti: aici vei gasi mutle informatii utile si multi manageri gata sa te ajute.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Sam Feb 16, 2013 11:36 pm

Perfect!
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Dum Feb 17, 2013 7:37 am

Asta sa o postam la stiri? Smile sau asa, un mesaj pentru cei noi veniti? Smile
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Feb 17, 2013 8:07 am

cum se doreste. acest subiect fiind unul destul de "permanent" as cauta un loc vizibil persistent. sunt convins ca putini isi citesc mesajele, dar pe de alta parte nu stiu unde ar putea sa stea.
poate facem o arhiva a astfel de "articole" si pastram un scurt overview (sa zicem primele 10 cuvinte) urmate de link in pagina de start?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Feb 17, 2013 8:08 am

pe de alta parte, cand trimit mesajul de intampinare pentru noii veniti, voi trimite si acest material, ca mesaj separat

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Dum Feb 17, 2013 8:21 am

ok, astazi fac spammul cu peste 2000 de mesaje, la cei inscrisi in 2013 le trimit si ghidul de mai sus (sper sa nu ranesc sentimente, nu cred ca este chiar perfect, dar daca tot am acest timp si nu stiu cand voi repeta in viitor, incep sa il trimit, iar data viitoare poate va fi trimis imbunatatit)

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  METALL Lun Feb 18, 2013 9:39 am

E foarte OK, insa mi se pare un picut cam stufos, in sensul ca multora le-ar putea pieri cheful de citit Very Happy
Dar e pierderea lor.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Joi Feb 21, 2013 11:40 am

de mult sta interviul cu bogdan pe prima pagina, mai gasim si alte subiecte? sau asteptam numirea antrenorului sa ii furam un interviu?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Joi Feb 21, 2013 10:59 pm

Am putea face unul cu Death Devils si cu Chouris.Cateva intrebari la care sa raspunda amandoi in paralel.Pana la urma ei doi sunt artizanii ultimelor doua medalii Smile .
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Feb 23, 2013 1:05 am

eu cam as fi lipsit de inspiratie, nu am fost aproape de ei. deci Ovidiu, daca ai dorinta si putirinta...

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Joi Feb 28, 2013 11:45 am

Ovidiu1986 a scris:Am putea face unul cu Death Devils si cu Chouris.Cateva intrebari la care sa raspunda amandoi in paralel.Pana la urma ei doi sunt artizanii ultimelor doua medalii Smile .

Am trimis azi intrebarile celor 2.Chouris a raspuns deja.Sper ca pana maine seara sa raspunda si Death iar sambata dimineata sa putem avea interviul tradus Smile
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Sam Mar 02, 2013 8:01 am

Daca în interviul precedent l-am avut drept protagonist pe fostul selectioner, în acest interviu îi vom avea protagonițti pe cei 3 asistenți care desi nu sunt romani, au avut o contributie foarte mare la castigarea celor doua medalii de aur si de bronz la ultimele doua campionate mondiale.Primul dintre ei este slovacul DeathDevilSC care a devenit asistent la nationala Romaniei in timpul mandatului lui Dantte.Apoi in timpul mandatului lui Bogdan a mai venit tot un slovac Deddy1000, care intre timp a devenit antrenorul principal al nationalei U18 slovace.Deddy100 a fost inlocuit cu cehul Chouris.Cei trei au acceptat sa ne raspunda unui set de 6 intrebari, si asa am realizat acest trinterviu Very Happy :

1.De unde esti (tara,oras)?Cati ani ai?Ce meserie ai?


Deddy100: Zvolen-Slovacia.25 de ani si de profesie sunt inginer (imi cer scuze pentru raspunsurile scurte dar engleza nu este un punct forte al meu)

DeathDevilSC: Senec(langa Bratislava)-Slovacia.22 de ani.Student la Universitatea Comenius Bratislava la specializarea geologie,mai exact mineralogie cu geochimie.

Chouris:Castolovice-Repubilica Ceha.26 de ani.Lucrez la Johnsons Controls Automotive servise.

2.De cand joci F.A?Care este parerea ta despre faptul, ca acest manager se dezvolta relativ greu comparativ cu alte managere online de acest gen(hattrick,trophymanager)

Deddy100: 2 ani si 6 luni.Axiss este zeul acestui joc si el decide dezvoltarea.

DeathDevilSC:Dupa cum se poate vedea si pe pagina echipei mele joc acest manager din 12.07.2007.Trebuie sa admit ca acest manager este dezvoltat de o singura persoana si nu de o echipa intreaga precum celelalte manager de acest gen.Dar atmosfera de aici este extraordinara si acesta este principalul motiv pentru care joc acest manager

Chouris:Din 06.12.2010.F.A este diferit. Managerele nu trebuie sa fie la fel.Cine vrea altceva este liber sa joace alt manager.F.A este un joc privat si trebuie privita ca o afacere si nu ca un joc.

3.Crezi ca ar fii mai bine, daca Axiss ar introduce modificari care sa reduca efectul randomului?

Deddy100: Hmm, cred ca va fii bine daca Axiss va reduce randomul cel putin la nivelul echipelor nationale, pentru ca prezenta Serbiei in finala la ultimul C.M si castigarea acestuia de catre Croatia in sezonul 17 au fost surprize foarte mari.

DeathDevilSC: Aceasta este o intrebare dificila.Fiecare se enerveaza cand pierde un meci in care este mult mai bun decat adversarul (vedeti si ultimul meci al nationalei cu Venezuela), dar ca exemplu real in Europa League Plzen a invins SSC Napoli cu 5-0.Poate ar fii mai bine daca Axiss ar introduce optiuni care sa influenteze mai mult desfasurarea jocului.De 2 saptamani incoace au fost introduse niste optiuni noi, care sa influenteze desfasurarea jocului.Ramane de vazut daca ce tactici vor adopta cei mai buni tacticieni din acest joc.

Chouris:Randomul este OK.Cateodata ne raneste, cateodata ne ajuta.Randomul este 50:50.Pierzi si esti nervos, adversarul castiga si este fericit.

4.Care este parerea ta despre comunitatea romanesca?Ce anume te-a determinat sa devii asistent la nationala mare a Romaniei?

Deddy100:Comunitatea romaneasca este mica, dar foarte puternica iar Death si chouris sunt doi manageri foarte buni!Am acceptat sa devin asistent pentru ca am vrut sa castig cat mai multa experienta la nivel de nationale iar managerul Janoas m-a recomandat lui Death.Acum sunt selectionerul U18 al Slovaciei,iar suportul lui m-a ajutat sa castig alegerile.

DeathDevilSC: Comunitatea slovaca a fost reticenta la ideile mele, pentru ca ma gandeam la succes.Pentru mine ratingurile sunt singurele lucruri care arata succesul unei nationale/echipe de club.Am propus lui Axiss sa implementeze anumite optiuni precum rating bonus pentru meciurile de la CM, castigarea grupei de calificare etc.Dar Axiss nu a fost interesat.Acum am reusit sa castigam 2 medalii in doua cicluri de campionat mondial si sunt foarte mandru de acest lucru.Am fii avut o sansa foarte mare sa ajungem pe locul 1 la nivel de nationale in topul ratingului, dar ultimul meci a fost un nonsens total.Am vrut sa ajung la o nationala puternica, am vazut potential in nationala Romaniei si l-am contactat pe selectionerul de atunci.Si totul a descurs foarte bine Smile.

Chouris: Comunitatea romaneasca? Este o comunitate mica.Dar voi lucrati ca o echipa,ceea ce multi nu inteleg!De ce am acceptat sa devin asistent?Probabil pentru ca il cunosc pe Deddy100.

5.Credeti ca va fii posibil ca la urmatorul C.M Romania sa isi pastreze titlul?

Deddy100:Da este posibil, dar acest lucru nu s-a mai intamplat pana acum Smile.Randomul este o c.r.a Laughing .

DeathDevilSC:Eu intotdeauna tintesc locul 1, deci raspunsul este DA.

Chouris:Totul este ca tactica setata sa fie cea mai buna, in rest e numai NOROC.

6.La sfarsit va rog frumos sa adresati un sfat comunitatii romanesti!


Deddy100:Rabdare si anduranta!Este foarte importanta in F.A!

DeathDevilSC:Am incercat sa ii invat in trecut despre dezvoltarea jucatorilor si a academiilor de tineret.S-a facut un mare progres prin trimiterea de mesaje catre fiecare manager roman ca in ultimele 2 saptamani din sezon sa nu se extraga juniori din academie.Și aproape majoritatea dintre ei au respectat acest lucru.In calitate de membrii ai stafului NT trebuie sa vorbim mult cu ei, ca sa realizeze ca nationala lor e CAMPIOANA MONDIALA en titre, pentru ca sunt convins ca o mare majoritate nu stiu acest lucru.Trebuie sa cooperam cat mai mult cu comunitatea noastra, sa ii atragem inspre nationala, astfel sa apara cat mai multi jucatori buni si cat mai multe succese.Cu drag DeathDevilSC pe numele real Jakub Múčka

Chouris:Nu va pot da aici sfaturi despre cum sa jucati pentru ca ar trebui o gramada de spatiu si timp.Iar engleza mea nu este foarte buna.Cateva sfaturi: F.A este numai un joc.Echipa voastra este de fapt doar date: 5;10;15.Peste ani nu veti mai avea nimic din echipa voastra,deci va fii o pierdere de timp.Lucrul cel mai importatnt cu care veti ramane vor fii numai PRIETENII si contactele, ceea ce va sugerez sa cautati la acest joc.Acesta este lucru cel mai de pret pe care vi-l poate oferi F.A.Este cel mai de pret lucru!
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Sam Mar 02, 2013 10:04 am

imi place.
propun sa fie putin periat la partea de punctuatie si imediat pe prima pagina

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Sam Mar 02, 2013 11:12 am

Propun ca interviul sa fie impartit in 3. fiecare asistent va fi 1 sapt pe prima pagina.
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Sam Mar 02, 2013 11:17 am

Mi se pare mai interesant asa ca sunt 3 pareri diferite,sunt destui manageri romani cu care putem realiza alte interviuri Smile.

@RD acum nu am rabdare sa stau sa pun fiecare virgula la locul ei.important este ca l-am scris corect si nu cu k,sh, etc Laughing
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  rd210275 Lun Mar 04, 2013 11:45 am

sunt de acord cu tine, interviul ar trebui sa mearga cu 3 seturi de raspuns in paralel, nu spart pe 3 oameni. daca e prea mare, se poat pune doar 2-3 intrebari o data.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Lun Mar 04, 2013 12:45 pm

bine. ziceti-mi exact ce vrei sa postez si o voi face Smile
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Ovidiu1986 Vin Mar 08, 2013 9:35 am

de ce nu se pune reportajul Sad
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  canavarro Vin Mar 08, 2013 12:17 pm

vreti sa il pun asa?
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Junalist, reporter..etc - Pagina 2 Empty Re: Junalist, reporter..etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum