FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Steaua Bucuresti

+4
Ovidiu1986
Mike01Aex
METALL
rd210275
8 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Steaua Bucuresti Empty Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Mar Sept 18, 2012 12:02 pm

O fi posibil sa scapam de Jiji? Cat de curand?
Poate ca a bagat bani (chiar daca am citit de curand ca nu prea e pe minus ciobanul), dar nivelul de imagine la care a adus-o pe "Steluta" ma scarbeste.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Mier Sept 19, 2012 12:18 am

Imi permit sa postez si eu aici,desi, sincer, sunt, cum se spune, anti-bucuresti, etc. Very Happy...
Chiar am citit un interviu al lui Lupescu (cred ca la asta te refereai si tu) in care se spunea ca in urma unor date furnizate de UEFA, patronii din romania au investit maxim 10mil EUR/an de echipa si nu 15 asa cum sustineau.
In ceea ce-l priveste pe jiji... este un parvenit, un fanfaron, un pacalici, care se joaca cu acest club pe care-l respect doar din prisma faptului ca a reperezntat Romania in 1986 cand a castigat Cupa Campionilor Europeni. Nu e de neglijat nici finala din '89 pierduta categoric. Deasemenea faptul ca aproximativ an de an s-a descurcat cel mai bine in cupele europene, totul culminand cu episodul Middlesbrough, iar ma face sa respect acest club pe plan international. Oricum cand orice club din tara joaca afara, e clar ca sunt roman.
Insa sa nu deviez de la subiect... vroiam sa spun ca acest fanfaron a investit ceva bani fata de altii si a avut ceva rezultate pe plan extern, insa altii cu bani mai putini, dar cu cap mai mult, au investit sanatos, in sensul ca au inmultit din banii investiti (vezi CFR).
Dupa parerea mea nu trebuie sa se ingrijoreze nimeni ca daca pleaca oierul va ramane Steaua fara bani. Steaua e un brand puetrnic si valoros in Europa, asa ca se vor gasi mereu doritori, insa teama imi e ca jiji nu va pleca asa curand sau chiar deloc...

Apropos! FORZA STEAUA diseara cu Stuttgard. Wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Mike01Aex Mier Sept 19, 2012 2:54 am

Sunt stelist de mic, deci un suporter vechi si nu doar cu numele Smile . Parerea mea este ca becali nu va pleca din Ghencea si nu va vinde clubul indiferent de oferta primita. De 1-2 ani se gandeste serios cum sa scoata bani pe carca Stelei. Deacord cu tizul meu din Pitesti, a investit, dar a avut si pierderi mari (a luat jucatori pe sute de mii si i-a dat gratis sau pe sume mici). In ultima perioada (probabil a fost sfatuit) nu a mai luat o gramada de jucatori si asta se vede in momentul de fata, nu mai ataca suporterii doar face schimbarile in timpul meciului Smile . Asa ca se ne bucuram de perioada buna prin care trece echipa lol!
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1410
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Ovidiu1986 Mier Sept 19, 2012 9:19 am

Nu sunt fan al lui jiji dar pana la urma sa fii investit si numai 1 milion de euro dar tot sunt ceva bani. oricat a investit atat jiji cat si alti patroni din fotbal sunt salarii cu care si-ar fii platit angajatii care chiar le aduc profit pe cativa ani.Iar de vina pt felul cum se comporta el la Steaua acum sunt de vina toti rahatii de ziaristi care stau coada la usa lui.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 978
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Mier Sept 19, 2012 1:15 pm

Ovidiu1986 a scris:Nu sunt fan al lui jiji dar pana la urma sa fii investit si numai 1 milion de euro dar tot sunt ceva bani. oricat a investit atat jiji cat si alti patroni din fotbal sunt salarii cu care si-ar fii platit angajatii care chiar le aduc profit pe cativa ani.Iar de vina pt felul cum se comporta el la Steaua acum sunt de vina toti rahatii de ziaristi care stau coada la usa lui.
Hehe, pai cred ca Steaua ie pt el singura investitie profitabila in afara oilor si terenurilor. Avicola Bacau, Tehnometal Zarnesti sau care o fi fost, ceva prin Calarasi, pe toate le-a facut praf. Cre ca tocmai de aia: sa nu dea la salariati, sa dea la futboleri.

Indiferent cati bani a bagat, este un lucru extrem de rau pentru simplul motiv ca ii pateaza imaginea. Citeam azi cat se cruceau nemtii: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Un club exista nu prin bani sau patron, ci prin traditie si imagine. Bine, ar trebui sa ii multumesc lui Jiji ca nu ie Mititelu sau Iancu. Astia doi sunt cu adevarat fenomene, au reusit sa distruga doua echipe imense. UTA nu are bani, ie si e prin Liga 2, dar nu si-a pierdut imaginea cum s-a intamplat cu Poli.

Chiar daca sunt din Arad, sper sa isi revina Poli.
Huh, ce am deviat de la subiect. Hai ca deschid un thread

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Joi Sept 20, 2012 10:56 am

Bravo CFR. Bravo Steaua. Nu ma entuziasmez prea tare, nu sunt victorii "uriase", nu inseamna ca am iesit din epoca de piatra, dar poate (POATE) sunt un semn de confirmare a cresterii nivelului unor echipe din Romania (Steaua, CFR, Vaslui, poate Ploiesti si Rapid) spre un nivel mediu european. Dar tare mi-e frica sa nu ma fi "entuziasmat".
Pana la noi ordine, Cool

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Joi Sept 20, 2012 11:53 pm

Steaua a avut adversar extrem de slab inainte de grupele Europa League, insa rezultatul de aseara este datator de sperante mai ales avand in vedere ca nu au folosit cativa titulari de baza. Stuttgard, desi este pe ultimul loc in Germania, este un club puternic care sigur nu va ramane acolo (la ei campionatul abia a inceput).
CFR, in schimb a jucat foarte bine cu un adversar destul de puternic FC Basel si a confirmat in meciul cu Braga.
Am incredere mare in ambele echipe.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Lun Sept 24, 2012 1:43 pm

Nu stiu daca sa ma bucur sau nu de victoria asta cu Rapid. Reghe pare ok, merita. Dar chiar mereu trebuie sa apara acest cioban sa strice tot cu purtarea lui absolut de condamnat? Ce naiba are cu Paszkani? Bucura-te ma de meciul tau, nu arunca cu noroi mereu. La victorie se urca pe Maybach si da cu sampanie si euro in multime, la infrangere da afara jucatori, antrenori, tot.
Cred ca mai mult ma intristez.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Mar Sept 25, 2012 12:56 am

Eu zic sa te bucuri, mai ales avand in vedere ca a fost o victorie obtinuta in extremis.
Pe cioban n-ai decat sa-l ignori, el pentru asta tine clubul, sa aiba el iesire in fata camerelor... e jucaria lui...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  AC MMB Mier Oct 03, 2012 4:39 am

Spre deosebire de sezoanele trecute, STEAUA joaca ceva fotbal. Mai au de lucrat la conditia fizica.
AC MMB
AC MMB

Mesaje : 367
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Mier Oct 03, 2012 9:07 am

Sa stii ca a jucat bine pana acum si speram ca si mai bine in Cupa Europa League.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Mike01Aex Mier Oct 03, 2012 10:03 am

Pregatesc amanunte de la meciul de maine- o sa fiu pe stadion cheers
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1410
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Mier Oct 03, 2012 12:34 pm

cik se pregateste un nou record de audienta. sunt f curios cum se aude stadionul

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Mier Oct 03, 2012 11:06 pm

Pe 16.10 merg si eu la Romania-Olanda. E primul meci pe National Arena. De-abia astept. Mi-am luat si sotia si tatal si o gramada de prieteni. Suntem vreo 20 de romani din Pitesti Wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Mike01Aex Vin Oct 05, 2012 8:55 am

Am fost ieri la meci, pe langa victoria muncita a Stelei am remarcat atat atmosfera creata de suporteri (clar STEAUA are cea mai tare galerie si cei mai multi suporteri) cat si stadionul (acustica acestuia este extraordinara si trebuie sa ne mandrim cu el, fara sa exagerez este bijuterie pentru tara noastra si nu numai). Era aproape plin cu 15 min inainte de meci. Oricum nu stiu de unde au iesit 50.000 de oameni, tinand cont ca un inel de la peluza (unde stateau si suporterii danezi) era aproape gol si chiar cateva locuri prin tribune. De aglomeratie nu se scapa (atat la sosire cat si la plecare), acum stai si te gandesti ca au fost totusi 50.000, la 20-30.000 cred ca este ok. Pe langa toate aceste detalii am remarcat 2 jucatori extraordinari Rocha si Matei. Nu stiu cum s-a vazut la tv, dar grasutul de Rocha mergea pe teren indiferent ca se juca in zona lui sau nu (nu cred ca a alergat 1 km in toata repriza) si Matei incerca mereu sa fuga de minge, nici cand avea posibilitatea sa urece pe banda dreapta nu o facea (stadea departe de faza). A fost speriat saracul, norocul nostru ca au fost schimbati rapid de Reghe.
Ce este clar: STEAUA este pe primul loc in grupa si reprezinta cu cinste fotbalul romanesc.
FORZA STEAUA cheers cheers cheers
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1410
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Sam Oct 06, 2012 1:28 am

gol de bambilici, macar daca centra bine dodel si baga un cap ca lumea nikolici. era altceva, meciul oricum trebuia sa se termine 0-0.
dar despre stadion ma bucur intr-adevar. nu contest ca in tara statisitic suporterii stelisti sunt majoritari (cred ca am vazut pe undeva o statistica de genu 60% dintre microbisti sunt stelisti), dar cu "cea mai frumoasa galerie" asta este intotdeauna subiectiv. acum cativa ani galeria lui Dinamo era super tare, acuma nu stiu daca mai exista. si nu pot sa uit imaginea galerie lui Poli care canta la scorul e 8-0 pentru Steaua la Timisoara.
Serios, nu mi se pare ca galeria Stelei este deosebita. Ce am vazut la Petrolul parca a fost mai impresionant. Oricum, nu cred ca "galeria" este importanta, cat crearea unei atmosfere generale. Cand un stadion canta se intampla ceva, vezi "You never walk alone".
Inca nu am fost pe National (sunt bosorog), dar aud numai lucruri bune. Daca acustica este asa cum pare la televizor este intr-adevar o relaizare. Citeam ca danezii la pauza se incurajau: sa ignoram stadionul ca ne fac praf. Asta poate sa insemne ceva. Dar daca jocul echipei (Steaua, Dinamo, Nationala) nu declanseaza fiorul si energia suporterilor, nimic nu se intampla. O galerie nu poate suplini un stadion.
Si nici nu cred ca "ce faci ba, ai venit la teatru" este o solutie. Nu cred ca suporterii romani sunt mai timizi, lenesi sau blazati ca alti suporteri. Pur si simplu jocul echipei nu ridica oamenii in picioare.
Plus lipsa traditiei. Comunismul a distrus toate traditiile Romaniei, si acum ne-am trezit ca niste dezradacinati privind in gol. "Glory Man United", "You never walk alone", "Los Merengues" nu s-au inventat acum 10 ani, asa cum s-a inventat Scooter - "Maria" acum 10 ani. Iar aberatiile facute de Paunescu sau Socaciu sau mai stiu io ce versificator de duzina nu au nicio valoare reala. O traditie nu se inventeaza, ea apare.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Mike01Aex Sam Oct 06, 2012 7:02 am

Ai in mare parte dreptate cu galeria, exprimarea mea a fost gresita. Cel putin la meciul cu danezii suporterii de la tribuna a-II-a (am stat acolo) au fost ca si continuare a galeriei din peluza. S-a cantat, s-a incurajat aproape tot meciul de unde si atmosfera creata a fost extraordinara, chiar daca meciul a fost destul de slabut ca intensitate si faze de poarta. Am fost la destule meciuri la Steaua si in ultimul timp atmosfera de teatru nu mai este (nu vorbim aici de peluze unde se stie sunt suporterii fanatici, ma refer la tribuna a-II-a in special si chiar tribuna I). Oricum este o placere sa vezi 50.000 de oameni stigand la unison si daca te ajuta rezultatul totul este ok. cheers
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1410
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Sam Oct 06, 2012 10:32 am

felicitari! cheers ai fost parte, micuta dar importanta, din cel de-al 12lea jucator

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Dum Oct 07, 2012 11:31 am

ai fost si azi? ma mir ca au batut, da ma si bucur: iau scos banii din buzunar lu jiji

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Mike01Aex Dum Oct 07, 2012 12:42 pm

rd210275 a scris:ai fost si azi? ma mir ca au batut, da ma si bucur: iau scos banii din buzunar lu jiji
Nu am fost azi cu CFR, ma costa ceva deplasarea de la Alexandria la Bucuresti, mai sunt si cei mici plus sotia, deci nici daca as vrea nu am cum sa merg des Smile. Si asa in noembrie am intalnire live la Bran ( carti -whist) unde in principiu ma duc, dar asta este cu totul alta discutie. Banii dupa meciul de la Tg. Jiu ii primesc jucatorii, asa ca inca sunt la gigi.
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1410
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Lun Oct 08, 2012 10:19 am

cica le-a dat deja banii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
"ii ingrop in bani" Razz

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Lun Oct 08, 2012 9:49 pm

Din cate am citit eu le da cate 20.000EUR de caciula daca inving si la Pandurii. Insa eu cred ca la Pandurii se va taia steaua Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Lun Oct 15, 2012 10:08 am

i-au prins pe baieti la baute! da bou de jiji: nu mai bine isi luau 10 fete si statea acasa cu ele? imbecilu.
daca pun batista pe tambal se fac de cacao. bine, nu dati afara sau taiat de salariu, amenda. cum a patit-o Rooney de ex.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  METALL Joi Oct 25, 2012 10:07 pm

Frmoasa prima repriza aseara cu Molde. E drept, o echipa slaba care a mai avut si juma' de echipa lipsa...
Trebuia sa le dam macar 4, dar e bine si asa. Tanase a dat cu mucii-n fasole la penalty-ul ala ratat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  rd210275 Vin Oct 26, 2012 12:33 pm

ehh, pe banca de rezerva cica au avut unul de 19 ani, doi e 18 si trei de 17. Babyface a ales sa dea experienta la tineret, cam cum facem noi in FA INternational.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Steaua Bucuresti Empty Re: Steaua Bucuresti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum