FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liga 1-Sezon 31

+2
METALL
Ovidiu1986
6 participanți

In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Mai 25, 2015 11:20 am

Iata ca suntem la debutul unui nou sezon in campionatul romanesc.Cred ca sezonul actual va fii si mai echilibrat decat precedentul, si probabil lupta pentru titlu se va duce pana in ultima/ultimele etape.Cine va castiga titlul?Cine va fii revelatia sezonului? Cine va fii golgheter sau jucatorul campionatului.Pacat ca statistica FA nu este mai dezvoltata.

Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 975
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  METALL Lun Mai 25, 2015 10:02 pm

Cert este ca Looser nu se va mai desprinde atat de usor, fiindca are o echipa destul de batrana, jucatorii scad incontinuu, iar bani la buget pentru investitii nu prea sunt.
In schimb au promovat echipe puternice si promitatoare cum ar fi: Inter Sibiu si SS Lazio Sibiu.
Celelalte promovate, AC MMB si Olimpia Bocsig, care au obtinut o merituoasa promovare, au nevoie de ceva intariri ca sa poata spera la mentinerea in Liga suprema.
Restul echipelor care s-au mentinut in Liga1, au valori sensibil egale si lupta va fi acerba.

Cam acestea sunt datele de inceput de sezon.
Vedem ce se petrece pe parcurs.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Mar Mai 26, 2015 12:24 am

Strict dupa valoarea loturilor la final am putea avea urmatorul podium:
1. Inter Sibiu
2. SC Zulmde
3. SS Lazio
Tine de inspiratia fiecaruia pe parcursul derularii campionatului, vor fi cu siguranta meciuri tari, iar in final cel mai bun va castiga. Very Happy
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Mike01Aex Dum Iun 21, 2015 8:48 am

Norocos este Ovidiu în acest debut de sezon. În etapa trecută Voda a dat maxim cu mine (în final a câştigat), acum nici nu setează echipa. Cred că se continuă pentru mine ,,pasa neagră" din sezonul trecut sub altă formă acum Shocked
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Liga 1 - sezon 31

Mesaj  constantin Mar Iun 23, 2015 7:30 am

Am corespondat cu Voda, el a setat "joc cheie". I-a scris si lui Axiss despre asta...
constantin
constantin

Mesaje : 109
Data de inscriere : 16/10/2012
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  METALL Mar Iun 23, 2015 9:41 pm

Deci voda a setat joc cheie si nu i s-a prezentat echipa? Asa bug?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Ovidiu1986 Mier Iun 24, 2015 7:45 am

Echipa poti sa o setezi, dar daca nu ai conditie fizica peste 50% la cel putin 8 jucatori e clar ca nu joace.Dupa 2 meciuri cheie intr-o saptamana ma indoiesc ca mai poti alinia si a 3-a oara aceasi echipa.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca era un bug cred ca era la toata lumea nu la un anumit user.Eu saptamana trecuta stiind ca o sa fie 3 meciuri de campionat in 7 zile + cupa le-am scris lui Coolyman , Bogdan si lui Dan FC si i-am intrebat daca sunt de acord sa jucam normal stiind ca nu avem echipe sa facem fata sa jucam atatea meciuri cheie.I-am scris si lui Voda daca vrea sa setam amandoi normal, dar nu mi-a raspuns pentru ca nu a mai intrat pe joc.Si eu pot sa imi setez tactica de acum pana la sfarsitul campionatului si sa pun joc cheie, dar daca nu o sa mai intru e clar ca o sa am meciuri pierdute prin neprezentare, pt ca oboseala se acumuleaza.Si apropo de jocuri cheie asa ca un sfat: degeaba setezi joc cheie daca echipa ta abia a trecut peste 50% conditie fizica ca nu ajuta la nimic.Iar de partea cu "Cred că se continuă pentru mine ,,pasa neagră" din sezonul trecut sub altă formă acum " nu stiu la ce te-ai referit.Inainte de as aduce ceva acuzatii mai bine as investiga mai intai ce a condus la neprezentarea unei echipe.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 975
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Mike01Aex Mier Iun 24, 2015 8:29 am

O sa-ti raspund printr-un mesaj particular (nu vreau sa ajungem la alte discutii in acest topic) si o sa fac tot posibilul sa nu mai raspund deloc pana la sfarsitul sezonului indiferent de problemele discutate. Multumesc pentru înţelegere!
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  rd210275 Mier Iun 24, 2015 12:15 pm

putem sa discutam, de ce nu? mi-e imi place "cearta" voastra. chiar se mentine in limitele politetii, e mai bine sa ne spunem tot decat sa refulam.

daca ai medical mare (peste 5) merge sa ai cheie duminica in campionat si martea in international (in international se pleaca de la conditie 100% indiferent), pana duminica isi revin din nou.
la inceputuri, credeam ca joc cheie se pune o data pe sezon, da in timp m-am prins ca pot sa pun linistit saptamana de saptamana.
dar tre sa alegi intre campionat si cupa (cat mai esti in cupa): nu este timp sa se recupereze de joi pe duminica. bine, plus ca tre sa joci juniorii! dar internationalul ar putea sa mearga in paralel cu campionatul, din pacate o data ce iesi din grupe (prestige) dai de balauri care te papa cu fulgi cu tot.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  METALL Mier Iun 24, 2015 10:43 pm

Nici eu nu sunt de acord sa ne suparam din fleacuri.
Intotdeauna tonul in scris poate fi interpretat.
Deci, continuam discutiile, cat si polemicile atat timp cat sunt constructive si in limita bunului simt.

@Radu: in ceea ce priveste medicalul la 5, putini cred ca au asa ceva. Ar trebui sa sacrifice alte facilitati care sunt si ele importante: antrenament, juniori, financiar sau centrul de pregatire al meciurilor (cam asa vad eu ordine importantei in strategia mea).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  rd210275 Joi Iun 25, 2015 1:22 pm

medical e important, eu am 5. am "sacrificat" scoala de juniori: nu am incredere in aceasta institutie. in afara de TIhamer Ene care a iesit vedeta mai mult ca m-am incapatant eu sa il antrenez, nu am nicio perla de acolo. si am avut nivel 6 la juniori

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  rd210275 Joi Iun 25, 2015 1:23 pm

bine, nu e sacrificata la zero, am si la juniori 3. adica probabil fac 1-2 extrageri mai putin pe an decat un level 7

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Ovidiu1986 Vin Iun 26, 2015 5:24 am

Ca antrenor de pitici nu e o lauda ca nu ai academie mare Very Happy .Eu consider ca se merita academie 7.Daca te uiti la echipa mea: Enculescu,Mares,Dolan(un nord irlandez extras de mine Laughing ),Tordai, Vasiloiu.Mitu, Ciorbea,Rosu, Epure sunt toti din academia mea.Plus ca nu mai pun la socoteala pe toti cei care i-am vandut.Partea naspa cu academia sunt banii putini pe care ii iei la vanzarea lor si de aceea prefer sa ii pastrez pe cei de perspectiva.Iar daca ma gandesc la aspectul financiar daca i-as vinde pe toti cei enumerati mai sus as strange pe la 35-40 de milioane de euro (doar pe Dolan am oferta de 13 milioane).Chestia cu juniorii e sa ai rabdare sa ii cresti si sa le dai experienta ceea ce in unele cazuri nu se suprapune performanta.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 975
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Coolyman Vin Iun 26, 2015 7:34 am

Ovidiu1986 a scris:Ca antrenor de pitici nu e o lauda ca nu ai academie mare Very Happy .Eu consider ca se merita academie 7.Daca te uiti la echipa mea: Enculescu,Mares,Dolan(un nord irlandez extras de mine Laughing ),Tordai, Vasiloiu.Mitu, Ciorbea,Rosu, Epure sunt toti din academia mea.Plus ca nu mai pun la socoteala pe toti cei care i-am vandut.Partea naspa cu academia sunt banii putini pe care ii iei la vanzarea lor si de aceea prefer sa ii pastrez pe cei de perspectiva.Iar daca ma gandesc la aspectul financiar daca i-as vinde pe toti cei enumerati mai sus as strange pe la 35-40 de milioane de euro (doar pe Dolan am oferta de 13 milioane).Chestia cu juniorii e sa ai rabdare sa ii cresti si sa le dai experienta ceea ce in unele cazuri nu se suprapune performanta.

Sunt de acor cu ține, 60% din jucătorii mei titulari sunt extrași de mine, antrenati... Daca mai pun și 4-5 jucători de valoare pe care i-am vandut, eu zic ca merită învestit în academie. Trebuie răbdare, dar merita.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  rd210275 Vin Iun 26, 2015 9:23 am

Fiecare cu ale lui. Prefer sa ii cumpar pe juniori de la cei care nu ii pot antrena, deci poate ca pana la urma e un titlu de glorie

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  METALL Sam Iun 27, 2015 12:03 am

Fiecare cu strategia lui. Eu am avut academia la minim 6, iar acum am urcat-o din nou la 7 in detrimentul centrului de pregatire al meciurilor care s-a dus la 1.
In ceea ce priveste istoricul academiei: am avut cateva vedete care au trecut pe la toate nationalele, unii titulari incontestabili, insa au fost maxim 3.
Din jucatorii antrenabili as spune ca raportul dintre juniorii mei si cei cumparati este undeva la aprox. 50-50%.
In marea majoritate extragi parnaiasi, iar daca extragi unul mai de dofta, se poate intampla sa fie pe un post pe care nu-l antrenezi Laughing
Insa surprizele sunt placute si speranta de a extrage urmatoarea vedeta a Romaniei nu moare niciodata, asa ca eu voi ramane fidel scolii de juniori la nivel 7.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Mike01Aex Dum Sept 06, 2015 10:03 pm

FELICITARI CAMPIOANEI INTER ! king

Un titlu meritat pe deplin si un sezon foarte bun daca tinem cont ca a jucat si finala cupei. Felicitari Ovidiu!

P.S. eu sunt bucuros, raman inca un sezon in liga I cheers
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  METALL Dum Sept 06, 2015 10:06 pm

Felicitari, Ovidiu!
Un titlu pe deplin meritat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Sept 07, 2015 9:48 am

Un titlu care a venit dupa 7 ani si 10 luni si dupa 24 de sezoane de munca.Sper ca sezonul 25 sa imi aduca inca un nou titlu dar lupta va fii foarte grea: Poli Timisoara,Zulmde, Falticeni, Tandarei, Man.Utd sunt echipe foarte bune, plus ca mai sunt si cei 2 trisori care par a se salva de la retrogradare. Cu o strategie mai buna cred ca as fii putut primul user(nu stiu daca a mai luat cineva event) care ar fii realizat eventul (ma gandesc acum ca aveam atunci 10 puncte avans, deci as fii putut menaja echipa in campionat), dar intotdeauna este si la anul Very Happy .Sper sa reusesc sa vand 2-3 jucatori si sa aduc in schimb 2 jucatori foarte buni ca sa imi mentin titlul.Anunt de pe acum ca nu o sa pun accent pe liga campionilor deoarece campionatul e mai important.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 975
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  rd210275 Lun Sept 07, 2015 11:05 am

O sa ai de furca cu cateva echipe.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  METALL Lun Sept 07, 2015 9:53 pm

Atentie! Tandarei este o echipa de mare perspectiva: este o echipa relativ tanara, a scos al doilea punctaj in acest sezon, insa cu "normal" si are al doilea lot din tara ca si valoare.
Pentru mine, ei sunt favoriti la titlu sezonul viitor.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Mike01Aex Mar Sept 08, 2015 12:44 am

Ovidiu1986 a scris:Un titlu care a venit dupa 7 ani si 10 luni  si dupa 24 de sezoane  de munca.Sper ca sezonul 25 sa imi aduca inca un nou titlu dar lupta va fii foarte grea: Poli Timisoara,Zulmde, Falticeni, Tandarei, Man.Utd sunt echipe foarte bune, plus ca mai sunt si cei 2 trisori care par a se salva de la retrogradare. Cu o strategie mai buna cred ca as fii putut primul user(nu stiu daca a mai luat cineva event) care ar fii realizat eventul .........

Fac următoarele precizări:
1. am aproape 5 ani de FA, deci trebuie sa astept inca 3 (peste 9 sezoane de FA) sa devin campion. NU MAI REZIST-abandonez Sad
2. confirm că mă trec pe lista de canditaţi pentru locul 1 (acum campion sau retrogradat este acelaşi lucru - participant la competiţie Wink )
3. succes Ovidiu în sezonul următor pentru event - nu si-a trecut nimeni în palmaresul FA acest lucru. king
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Felicitari !

Mesaj  Coolyman Mier Sept 09, 2015 1:22 am

Este un titlu muncit indelung, esti managerul care a investit in academie si apoi in proprii jucatori. Ai avut o crestere "sanatoasa", gandita pe termen lung si probabil ca vei ramane sus mult timp de acum inainte. E pacat ca nu ai facut eventul sezonul asta, ai la dispozitie sezoanele viitoare...Imi place ca nivelul campionatului creste odata cu investitiile, in cateva sezoane primele ligi vor fi foarte tari. Succes, noua tuturor!

Ovidiu1986 a scris:Un titlu care a venit dupa 7 ani si 10 luni  si dupa 24 de sezoane  de munca.Sper ca sezonul 25 sa imi aduca inca un nou titlu dar lupta va fii foarte grea: Poli Timisoara,Zulmde, Falticeni, Tandarei, Man.Utd sunt echipe foarte bune, plus ca mai sunt si cei 2 trisori care par a se salva de la retrogradare. Cu o strategie mai buna cred ca as fii putut primul user(nu stiu daca a mai luat cineva event) care ar fii realizat eventul (ma gandesc acum ca aveam atunci 10 puncte avans, deci as fii putut menaja echipa in campionat), dar intotdeauna este si la anul Very Happy .Sper sa reusesc sa vand 2-3 jucatori si sa aduc in schimb 2 jucatori foarte buni ca sa imi mentin titlul.Anunt de pe acum ca nu o sa pun accent pe liga campionilor deoarece campionatul e mai important.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1-Sezon 31 Empty Re: Liga 1-Sezon 31

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum