FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liga I - sezonul 51

+2
Coolyman
Mike01Aex
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  GRM Lun Mar 14, 2022 11:44 am

rd210275 a scris:daca va retrageti amandoi ma ofer sa castig eu campionatul. "poi daca vreau, uite asa se fac afacerile" si va pup pe toti pe portofel

Sunt trofee pentru toti Smile
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Mar 15, 2022 1:43 am

Mai asteptati si voi sa revin eu in Liga 1 si resetati atunci echipele Very Happy sa am adversari usori.Glumesc. Mie mi-ar parea rau sa va apucati sa resetati echipele.Bucurati-va de echipele acestea formidabile cat mai mult si adunati cat mai multe trofee. Eu nucleul dur l-am tinut destul de mult si am avut performante cu ei pana la 35-36 de ani si nu erau asa meseriasi ca jucatorii vostrii Very Happy . Plus ca in afara de joc toti avem o varsta inaintata nu stiu cat mai continuam pe aici.

Gabi poti vinde un superstar si sa iei 2-3 mai batrani si tot o sa ai echipa super. In campionat ati castigat tot ce ati putut asa ca trageti sa va faceti echipa de champions league cheers
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  GRM Mar Mar 15, 2022 4:26 am

Ovidiu1986 a scris:Mai asteptati si voi sa revin eu in Liga 1 si resetati atunci echipele Very Happy sa am adversari usori.Glumesc. Mie mi-ar parea rau sa va apucati sa resetati echipele.Bucurati-va de echipele acestea formidabile cat mai mult si adunati cat mai multe trofee. Eu nucleul dur l-am tinut destul de mult si am avut performante cu ei pana la 35-36 de ani si nu erau asa meseriasi ca jucatorii vostrii Very Happy . Plus ca in afara de joc toti avem o varsta inaintata nu stiu cat mai continuam pe aici.

Gabi poti vinde un superstar si sa iei 2-3 mai batrani si tot o sa ai echipa super. In campionat ati castigat tot ce ati putut asa ca trageti sa va faceti echipa de champions league cheers

Sa stii ca nu-i rea ideea. Daca cumpar doi 2-3 mai tinerei si de valoare medie cu alti 6-7 jucatori de ai mei care nu sunt asa batrani mai poti continua 5-6 sezoane . Mersi de sfat Ovidiu. 🍻
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  rd210275 Mar Mar 15, 2022 1:47 pm

pai nu, sfatul a fost sa te duci in Shampion Lig si sa ne lasi in pace pe noi

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  GRM Mar Mar 15, 2022 1:54 pm

rd210275 a scris:pai nu, sfatul a fost sa te duci in Shampion Lig si sa ne lasi in pace pe noi

🤣🤣🤣 Ovi a fost trigger-ul cu ideea de vandut superstar pentru 2-3 batrani, iar eu m-am gandit ca de ce nu si pentru 2-3 tineri Smile)). Asa nu mai scapati de mine 😁😁😁😜🔴⚪
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  rd210275 Dum Mar 20, 2022 12:14 pm

In mod cert cel mai important meci a fost la Arad, UTA a invins clar Suceava, beneficiind de avantajul terenului propriu. Nu vreau sa rapesc momentul de glorie a lui Gabi, dar si al lui cooly, dar nu pot sa nu remarc meciul extrem de dificil pe care l-am avut la Siria cu Poli! Conditii vitrege (cartonas rosu pentru atacantul cel mai important), forme reduse la cativa jucatori importanti, am fortat o asezare indrazneata, cu 4 (toate cele 4) extreme si cu atac pe aripi. Si totutl a culminat cu accidentarea in minutul 15 a principalului winger, jucator de baza la nationala Kakuszi. In locul lui a intrat un atacant de 22 de ani din pepiniera, neantrenat, cu putere ... 27. mana moarta. Practic am jucat in 10 si numai intamplarea a facut sa castig! A fost un meci extrem de dificil, mai ales ca in cele doua deplasari la Suceava si UTA nu voi avea nicio sansa.
Edit: ca sa fie tacamul complet, Kakuszi e accidentat 3 saptamani. Pacat, era inca antrenabil si e al doilea winger la nationala. Si mai interesant, in aceeasi etapa, wingerul lui cooly, Arghir, al patrulea la nationala, accidentat 4 saptamani. cooly: macar eu am tras 3 puncte

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Coolyman apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re ...

Mesaj  Coolyman Dum Mar 20, 2022 12:31 pm

rd210275 a scris:In mod cert cel mai important meci a fost la Arad, UTA a invins clar Suceava, beneficiind de avantajul terenului propriu. Nu vreau sa rapesc momentul de glorie a lui Gabi, dar si al lui cooly, dar nu pot sa nu remarc meciul extrem de dificil pe care l-am avut la Siria cu Poli! Conditii vitrege (cartonas rosu pentru atacantul cel mai important), forme reduse la cativa jucatori importanti, am fortat o asezare indrazneata, cu 4 (toate cele 4) extreme si cu atac pe aripi. Si totutl a culminat cu accidentarea in minutul 15 a principalului winger, jucator de baza la nationala Kakuszi. In locul lui a intrat un atacant de 22 de ani din pepiniera, neantrenat, cu putere ... 27. mana moarta. Practic am jucat in 10 si numai intamplarea a facut sa castig! A fost un meci extrem de dificil, mai ales ca in cele doua deplasari la Suceava si UTA nu voi avea nicio sansa.
Edit: ca sa fie tacamul complet, Kakuszi e accidentat 3 saptamani. Pacat, era inca antrenabil si e al doilea winger la nationala. Si mai interesant, in aceeasi etapa, wingerul lui cooly, Arghir, al patrulea la nationala, accidentat 4 saptamani. cooly: macar eu am tras 3 puncte

E păcat că mai lua ceva antrenament, așa, e gata, ață i-a fost sa crească. Vad că am cate doua galbene la extremele defensive, e nasol, deși am un lot numeros, am probleme de așezare. Despre meciul meu, nu mă așteptam la un rezultat mare, dar am sperat la.un egal, însă accidentare căpitanului m-a.traa in joc macar vrei 10 procente ( se vede la rating ) și practic mi-am luat rămas bun de la campionat și sezonul asta, sper totuși la argint ținând cont că Radu are cel puțin două deplasări dificile. O săptămână frumoasă!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1236
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  GRM Dum Mar 20, 2022 12:34 pm

Coolyman a scris:
rd210275 a scris:In mod cert cel mai important meci a fost la Arad, UTA a invins clar Suceava, beneficiind de avantajul terenului propriu. Nu vreau sa rapesc momentul de glorie a lui Gabi, dar si al lui cooly, dar nu pot sa nu remarc meciul extrem de dificil pe care l-am avut la Siria cu Poli! Conditii vitrege (cartonas rosu pentru atacantul cel mai important), forme reduse la cativa jucatori importanti, am fortat o asezare indrazneata, cu 4 (toate cele 4) extreme si cu atac pe aripi. Si totutl a culminat cu accidentarea in minutul 15 a principalului winger, jucator de baza la nationala Kakuszi. In locul lui a intrat un atacant de 22 de ani din pepiniera, neantrenat, cu putere ... 27. mana moarta. Practic am jucat in 10 si numai intamplarea a facut sa castig! A fost un meci extrem de dificil, mai ales ca in cele doua deplasari la Suceava si UTA nu voi avea nicio sansa.
Edit: ca sa fie tacamul complet, Kakuszi e accidentat 3 saptamani. Pacat, era inca antrenabil si e al doilea winger la nationala. Si mai interesant, in aceeasi etapa, wingerul lui cooly, Arghir, al patrulea la nationala, accidentat 4 saptamani. cooly: macar eu am tras 3 puncte

E păcat că mai lua ceva antrenament, așa, e gata, ață i-a fost sa crească. Vad că am cate doua galbene la extremele defensive, e nasol, deși am un lot numeros, am probleme de așezare. Despre meciul meu, nu mă așteptam la un rezultat mare, dar am sperat la.un egal, însă accidentare căpitanului m-a.traa in joc macar vrei 10 procente ( se vede la rating ) și practic mi-am luat rămas bun de la campionat și sezonul asta, sper totuși la argint ținând cont că Radu are cel puțin două deplasări dificile. O săptămână frumoasă!

Eu de cand joc am spus ca prefer sa pierd anumite meciuri dar sa nu am jucatori acceidentati !
Cel mai urat lucru care poti sa-l patesti ca si antrenor ii sa ai jucatorii titulari, tineri, accidentati Sad.
Insanatosire grabnica amandurora.
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  METALL Lun Mar 21, 2022 2:22 am

Victoria lui Radu a fost de domeniul fantasticului luand in calcul conditiile in care s-a jucat.
Victoria lui Gabi a fost fara echivoc.
Teoretic, campionatul se mai joaca intre UTA si Lupi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  Ovidiu1986 Mier Mar 23, 2022 5:33 am

Eu sunt fan Lupii cheers si sper ca UTA sau Falticeni sau ia liga campionilor.Din experientele mele am vazut ca in fazele eliminatorii in Liga echipele cu rating mai mare joaca de obicei acasa....
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  Ovidiu1986 Mier Mar 23, 2022 5:37 am

Coolyman a scris:
rd210275 a scris:In mod cert cel mai important meci a fost la Arad, UTA a invins clar Suceava, beneficiind de avantajul terenului propriu. Nu vreau sa rapesc momentul de glorie a lui Gabi, dar si al lui cooly, dar nu pot sa nu remarc meciul extrem de dificil pe care l-am avut la Siria cu Poli! Conditii vitrege (cartonas rosu pentru atacantul cel mai important), forme reduse la cativa jucatori importanti, am fortat o asezare indrazneata, cu 4 (toate cele 4) extreme si cu atac pe aripi. Si totutl a culminat cu accidentarea in minutul 15 a principalului winger, jucator de baza la nationala Kakuszi. In locul lui a intrat un atacant de 22 de ani din pepiniera, neantrenat, cu putere ... 27. mana moarta. Practic am jucat in 10 si numai intamplarea a facut sa castig! A fost un meci extrem de dificil, mai ales ca in cele doua deplasari la Suceava si UTA nu voi avea nicio sansa.
Edit: ca sa fie tacamul complet, Kakuszi e accidentat 3 saptamani. Pacat, era inca antrenabil si e al doilea winger la nationala. Si mai interesant, in aceeasi etapa, wingerul lui cooly, Arghir, al patrulea la nationala, accidentat 4 saptamani. cooly: macar eu am tras 3 puncte

E păcat că mai lua ceva antrenament, așa, e gata, ață i-a fost sa crească. Vad că am cate doua galbene la extremele defensive, e nasol, deși am un lot numeros, am probleme de așezare. Despre meciul meu, nu mă așteptam la un rezultat mare, dar am sperat la.un egal, însă accidentare căpitanului m-a.traa in joc macar vrei 10 procente ( se vede la rating ) și practic mi-am luat rămas bun de la campionat și sezonul asta, sper totuși la argint ținând cont că Radu are cel puțin două deplasări dificile. O săptămână frumoasă!

asta e riscul sa tragi si pentru cupa si pentru campionat. In 2 sezoane cand am luat cupa am pierdut campionatul.
Plus ca mai tot timpul semiffinalele si finalele se suprapun cu meciuri tari in campionat...De asta eventul era ceva important pentru mine ca era destul de greu de obtinut.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  GRM Mier Mar 23, 2022 6:31 am

Ovidiu1986 a scris:Eu sunt fan Lupii cheers  si sper ca UTA sau Falticeni sau ia liga campionilor.Din experientele mele am vazut ca in fazele eliminatorii in Liga echipele cu rating mai mare joaca de obicei acasa....

Anul asta de LC se cam opreste aici pentru mine 1/16. Ai vazut cu ce echipa am cazut ? Ai vazut ce lot si ce loc ocupa in liga bogatilor ?
Posibil sezonul viitor sa am drumul mai lin spre semifinale anul asta ii cam pietruit.
Suceava a cazut cu o echipa mai accesibila Sieg care ii titan in FA dar un titan slabut sezonul asta.
Vedem ce o sa fie dar eu consider ca nu prea am sansa sa trec de Enigma...adica e o enigma cum pot sa trec de Enigma 🤣🤣🤣🤣🤣
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  rd210275 Mier Mar 23, 2022 2:01 pm

bagati tare, ca se poate

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  rd210275 Dum Apr 10, 2022 10:44 am

UTA este practic campioana. La retrogradare, doar Sepsi mai lupta cu sanse, Iasiul doar teoretice.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  GRM Dum Apr 10, 2022 11:06 am

rd210275 a scris:UTA este practic campioana. La retrogradare, doar Sepsi mai lupta cu sanse, Iasiul doar teoretice.

UTA matematic inca nu-i campioana.Dar are cele mai mari sanse.🍻
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  rd210275 Mar Apr 19, 2022 4:26 am

Gata, campionatul este terminat. Campioana se stie: felicitari Gabone. Felicitari cooly, nu prea am sanse la locul II dupa meciul meu cu vrajitorii. Doar Sepsi mai poate anima finalul, dar va fi foarte greu sa evite retrogradarea.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  rd210275 Dum Mai 01, 2022 11:01 am

Ce salavare in extermis, Norbi ramane cu Spesi in Liga I, in defavoarea lui Bogdan! Absolut neasteptat
Podiumul
UTA
Dinamo Suceava
Lupii

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  METALL Dum Mai 01, 2022 11:06 pm

Felicitari Gabi pentru inca un campionat castigat!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga I - sezonul 51 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 51

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum