FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liga I - sezonul 52

+2
Coolyman
Mike01Aex
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Vin Aug 19, 2022 4:24 am

METALL a scris:Duminica ultima etapa din acest sezon:
- Se joaca titlul
- Se decide ultima echipa care va retrograda

Bafta tuturor celor implicati in aceste batalii!
HAI FC ARGES! Laughing

Am variante de așezare dar am forme proaste la jucători, nu știu ce șanse am dar le joc. Ufff, cum am pierdut cu tine și cu Canavarro punctele alea Sad
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1236
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  rd210275 Dum Aug 21, 2022 2:29 pm

ar trebui sa ma bucur ca am ramas in Liga I pe munca baietilor, ca am decis titlul la mine pe teren, ca Aradul pastreaza campioana... dar nu parca nu pot. si cooly si Gabone imi sunt apropriati, nu am cum sa aleg. macar stu ca am jucat pe bune mereu.
si iar nu ma bucur ca in felul asta il trimit pe METALL in II, intre Lupi si Arges a fost permanent un dialog, si in campionat si in cupa.
dar asta e viata! tot astept sa imi explodez baietii, ar trebui sa cot si eu lejer rating de 90, nu stiu de ce naiba nu o fac, doar in liga amicala
deci da, titlul, locul III si locul VI s-au jucat in ultima etapa
Cod:

1. F.C. UTA Arad 15 1 2 46:21 46 WDWWW 99.5 86-107-87 4549 G Muresan
2. F.C. Dinamo Suceava 14 1 3 38:10 43 LDWWW 100 156-86-26 4439 Coolyman
3. FC CFR 1907 9 3 6 37:29 30 WDLDW 85.2 71-99-70 2114 Sebok Robert
4. FC Wizards 8 2 8 35:35 26 LWWWL 80 72-86-66 1704 zincalloy
5. Parfumul Teilor 8 2 8 35:35 26 LLWLL 78.2 61-78-82 1335 j mourinho
6. Lupii Negri Galsa 8 1 9 31:33 25 WLWWW 80.5 73-71-81 1763 rd210275
7. FC Arges Pitesti 7 3 8 30:28 24 WWLDW 79 117-74-21 1609 METALL
8. Sepsi OSK FC 5 1 12 25:44 16 WWLLL 69.6 72-51-70 1305 Norbi10
9. FC PLATONESTI 4 1 13 21:38 13 LLLLL 72.7 101-44-51 924 canavarro
10. Gasca Nebuna 4 1 13 16:41 13 LDLLL 66.2 58-77-50 977 giuleshti
 

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  METALL Dum Aug 21, 2022 9:26 pm

Felicitari, Gabi, pentru titlul de campion!!!
Felicitari Cooly, pentru Cupa!!!
Felicitari, Radu, pentru mentinerea in Liga1!!!

Bafta in sezonul ce sta sa inceapa! Very Happy

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Aug 21, 2022 10:18 pm

Ma asteptam sa pierd, spuneam de forme, aveam suspendat, mi s-a accidentat si un fundas...nu cu tine Radu am pierdut titlul, l-am pierdut cu Platonesti sau cu UTA, trebuia sa bat si eram campion. Dar frustrant nu e ca am pierdut din nou titlul din ultima etapa ci faptul ca jocul nu ma ajuta deloc, chiar ma penalizeaza prea mult. O luam de la capat, e timp si de titluri, vin din spate cativa jucatori buni, voi avea un lot bun inca 5-6 sezoane.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1236
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  GRM Lun Aug 22, 2022 1:15 am

Multumesc mult pentru felicitari!
Imi pare rau ca a retrogradat Metal dar ma bucur pentru Lupi. Daca era invers, sentimentele erau aceleasi. Amandoi fiind oameni cu caracter si fair play.
Cat despre titlu... Sunt super fericit ca am reusit sa castig de 5 ori consecutiv titlul in Romania, o performanta unica in liga 1.
Am avut si eu ghinionul meu in timpul campionatului...Am pierdut in tur meciul cu Suceava la mine acasa cu 0-3 cand am dominat la tot, dar n-am fost capabil sa dau un gol, am pierdut in intermediara cand a pierdut si Suceava. Noroc in finalele de cupa, nema, n-am noroc, am avut 4 finale toate pe terenul lui Suceava...A fost un campionat extrem de strâns cu echipe foarte bune iar satisfactia ii mult mai mare.
Am crezut pana la final si am fost rasplatit cu titlul nr 🏆🏆🏆🏆🏆.
Numai bine!

GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Aug 22, 2022 4:48 am

GRM a scris:Multumesc mult pentru felicitari!
Imi pare rau ca a retrogradat Metal dar ma bucur pentru Lupi. Daca era invers, sentimentele erau aceleasi. Amandoi fiind oameni cu caracter si fair play.
Cat despre titlu... Sunt super fericit ca am reusit sa castig de 5 ori consecutiv titlul in Romania, o performanta unica in liga 1.
Am avut si eu ghinionul meu in timpul campionatului...Am pierdut in tur meciul cu Suceava la mine acasa cu 0-3 cand am dominat la tot, dar n-am fost capabil sa dau un gol, am pierdut in intermediara cand a pierdut si Suceava. Noroc in finalele de cupa, nema, n-am noroc, am avut 4 finale toate pe terenul lui Suceava...A fost un campionat extrem de strâns cu echipe foarte bune iar satisfactia ii mult mai mare.
Am crezut pana la final si am fost rasplatit cu titlul nr 🏆🏆🏆🏆🏆.
Numai bine!


Deja imi simt recordul amenintat Very Happy
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 973
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  GRM Lun Aug 22, 2022 5:39 am

Ovidiu1986 a scris:
GRM a scris:Multumesc mult pentru felicitari!
Imi pare rau ca a retrogradat Metal dar ma bucur pentru Lupi. Daca era invers, sentimentele erau aceleasi. Amandoi fiind oameni cu caracter si fair play.
Cat despre titlu... Sunt super fericit ca am reusit sa castig de 5 ori consecutiv titlul in Romania, o performanta unica in liga 1.
Am avut si eu ghinionul meu in timpul campionatului...Am pierdut in tur meciul cu Suceava la mine acasa cu 0-3 cand am dominat la tot, dar n-am fost capabil sa dau un gol, am pierdut in intermediara cand a pierdut si Suceava. Noroc in finalele de cupa, nema, n-am noroc, am avut 4 finale toate pe terenul lui Suceava...A fost un campionat extrem de strâns cu echipe foarte bune iar satisfactia ii mult mai mare.
Am crezut pana la final si am fost rasplatit cu titlul nr 🏆🏆🏆🏆🏆.
Numai bine!


Deja imi simt recordul amenintat Very Happy

Batranetea nu iarta pe nimeni, trebuie sa ma retrag si eu in depou. N-am cum sa te egalez Smile)) poate peste 10 -15 sezoane cu un nou lot:)))))
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re ...

Mesaj  Coolyman Lun Aug 22, 2022 6:46 am

Ovidiu1986 a scris:
GRM a scris:Multumesc mult pentru felicitari!
Imi pare rau ca a retrogradat Metal dar ma bucur pentru Lupi. Daca era invers, sentimentele erau aceleasi. Amandoi fiind oameni cu caracter si fair play.
Cat despre titlu... Sunt super fericit ca am reusit sa castig de 5 ori consecutiv titlul in Romania, o performanta unica in liga 1.
Am avut si eu ghinionul meu in timpul campionatului...Am pierdut in tur meciul cu Suceava la mine acasa cu 0-3 cand am dominat la tot, dar n-am fost capabil sa dau un gol, am pierdut in intermediara cand a pierdut si Suceava. Noroc in finalele de cupa, nema, n-am noroc, am avut 4 finale toate pe terenul lui Suceava...A fost un campionat extrem de strâns cu echipe foarte bune iar satisfactia ii mult mai mare.
Am crezut pana la final si am fost rasplatit cu titlul nr 🏆🏆🏆🏆🏆.
Numai bine!


Deja imi simt recordul amenintat Very Happy

Am spus mai sus că nu mă oftic, pentru că eu spre deosebire de tine am cel putin 6 sezoane de aici înainte în care pot câștiga trofee, la tine e cam gata si cu cât  prelungești mai mult întinerirea cu atât vei avea bani mai putini și îți va fi extrem de greu sa reclădești o echipă nouă. Dar nu asta voiam să îți spun, ci faptul că din tot sezonul tu spui că eu am câștigat pe nedrept la tine și în rest atat eu cat si tu am beneficiat de același noroc...nu e așa si o să-ți dau exemple...meciul tau de la mine, ai făcut un egal norocos deși am fost mult peste tine ( raportul tau din meciul cu mine de la tine acasă )...meciul tau de la Wizard, meciul tau de la Platonesti, joci cu om în minus și totuși câștigi...ai pierdut meritat in intermediara la Parfumul Teilor, erai praf la condiție in timp ce în aceeași etapa eu am jucat și am luat-o aiurea de la Metall, in condițiile in care sacrificasem CL doar sa pun 3 puncte peste tine. La fel, am pierdut  într-o caricatura de meci acasă cu Platonesti care mi-a dat două goluri deși până atunci în tot campionatul aveam 2 luate. Dar așa cum e în viața reală, sunt si meciuri din astea ( gen Real- Sheriff ) si am luat-o așa cum e. In plus, tu jucând cu un lot la limita ai avut tot timpul șansa sa nu ai suspendați in meciuri cheie, sau accidentați și asta e tot un ajutor de la divinul FA pe care tu nu îl vezi. La fel cum eu am avut bafta sa te prind mereu înaintea finalelor cu procentaj mai mare al meciurilor jucate acasă în cupa. Deci da, norocul meu. E clar că am fost echipa mai buna tot campionatul, ( in celelalte ediții tu ai fost mai bun ), am stat pe primul loc cu o singura pauza, dar nu a fost sa fie. Am pierdut din nou titlul în ultimă etapă. O iau de la capăt și cu puțin noroc voi lua și eu blestematul ăla de titlu. Și multe altele, e timp.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1236
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  GRM Lun Aug 22, 2022 8:22 am

Coolyman a scris:
Ovidiu1986 a scris:
GRM a scris:Multumesc mult pentru felicitari!
Imi pare rau ca a retrogradat Metal dar ma bucur pentru Lupi. Daca era invers, sentimentele erau aceleasi. Amandoi fiind oameni cu caracter si fair play.
Cat despre titlu... Sunt super fericit ca am reusit sa castig de 5 ori consecutiv titlul in Romania, o performanta unica in liga 1.
Am avut si eu ghinionul meu in timpul campionatului...Am pierdut in tur meciul cu Suceava la mine acasa cu 0-3 cand am dominat la tot, dar n-am fost capabil sa dau un gol, am pierdut in intermediara cand a pierdut si Suceava. Noroc in finalele de cupa, nema, n-am noroc, am avut 4 finale toate pe terenul lui Suceava...A fost un campionat extrem de strâns cu echipe foarte bune iar satisfactia ii mult mai mare.
Am crezut pana la final si am fost rasplatit cu titlul nr 🏆🏆🏆🏆🏆.
Numai bine!


Deja imi simt recordul amenintat Very Happy

Am spus mai sus că nu mă oftic, pentru că eu spre deosebire de tine am cel putin 6 sezoane de aici înainte în care pot câștiga trofee, la tine e cam gata si cu cât  prelungești mai mult întinerirea cu atât vei avea bani mai putini și îți va fi extrem de greu sa reclădești o echipă nouă. Dar nu asta voiam să îți spun, ci faptul că din tot sezonul tu spui că eu am câștigat pe nedrept la tine și în rest atat eu cat si tu am beneficiat de același noroc...nu e așa si o să-ți dau exemple...meciul tau de la mine, ai făcut un egal norocos deși am fost mult peste tine ( raportul tau din meciul cu mine de la tine acasă )...meciul tau de la Wizard, meciul tau de la Platonesti, joci cu om în minus și totuși câștigi...ai pierdut meritat in intermediara la Parfumul Teilor, erai praf la condiție in timp ce în aceeași etapa eu am jucat și am luat-o aiurea de la Metall, in condițiile in care sacrificasem CL doar sa pun 3 puncte peste tine. La fel, am pierdut  într-o caricatura de meci acasă cu Platonesti care mi-a dat două goluri deși până atunci în tot campionatul aveam 2 luate. Dar așa cum e în viața reală, sunt si meciuri din astea ( gen Real- Sheriff ) si am luat-o așa cum e. In plus, tu jucând cu un lot la limita ai avut tot timpul șansa sa nu ai suspendați in meciuri cheie, sau accidentați și asta e tot un ajutor de la divinul FA pe care tu nu îl vezi. La fel cum eu am avut bafta sa te prind mereu înaintea finalelor cu procentaj mai mare al meciurilor jucate acasă în cupa. Deci da, norocul meu. E clar că am fost echipa mai buna tot campionatul, ( in celelalte ediții tu ai fost mai bun ), am stat pe primul loc cu o singura pauza, dar nu a fost sa fie. Am pierdut din nou titlul în ultimă etapă. O iau de la capăt și cu puțin noroc voi lua și eu blestematul ăla de titlu. Și multe altele, e timp.

Sincer, fiecare a avut norocul lui ai avut si tu, am avut si eu...din etapa a 2 a dupa ce m-ai batut a fost clar ca revenirea va fi foarte foarte grea, clar ca ai mei se duc in jos iar tu ai jucatori tineri mai multi ca mine si poti continua. Dar mai sunt si alte echipe in joc care cresc si au loturi foarte bune. O sa fie lupte interesante pentru titlu. Momentan nu vand, vreau sa vad ce forta scot sezonul asta...dupa care daca cred ca nu am sanse si nu mai are rost, o sa-i vand...cum spui si tu, o sa mai raman cu nimic daca ii vand prea batrani.
Chiar daca am avut conflicte intre noi, unele datorate incapatanarii mele tin sa-ti spun ca ai fost un adversar extraordinar de bun.
Bafta tuturor in noul sezon, indiferent de ligi.
GRM
GRM

Mesaje : 73
Data de inscriere : 07/10/2021

Coolyman apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  Mike01Aex Lun Aug 22, 2022 10:40 am

Din liga secunda, se vede altfel lupta din primul esalon Wink
Dupa ceva ani in FA am cativa prieteni, zic eu, asa ca am sentimentele impartite la finalul acestui sezon.
Felicitari castigatorilor si putere celor care nu si-au indeplinit obiectivele!
Bafta in noul sezon cheers
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1400
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Coolyman și GRM apreciază acest mesaj

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  METALL Vin Sept 02, 2022 2:32 pm

Sunteti doi campioni!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2723
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga I - sezonul 52 - Pagina 2 Empty Re: Liga I - sezonul 52

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum