FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liga 1 -sezon 36

+2
Coolyman
Litalgion
6 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Mier Mar 22, 2017 11:57 am

Ovidiu1986 a scris:Daca nu iau titlul macar sa termin pe locul 3 sa imi completez vitrina si cu o medalie de bronz Cool

La mine lucrurile sunt simple, bat și iau titlul, ceea ce ar fi o performanta extraordinara, sau pierd și ies din zonă de medalii. Mi-a e ciuda că am pierdut aiurea puncte mari în acest sezon...Bafta dragilor !
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Ovidiu1986 Vin Mar 24, 2017 12:07 pm

Sper ca duminica seara cand ma intorc din Amsterdam sper sa am in vitina al 4-lea titlu si eventul.Stiu ca sunt sanse de sub 1% dar am sansa mea.Succes Metall si sper sa se gate egal in derby.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 976
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  METALL Sam Mar 25, 2017 1:31 am

Succes in Liga a 2-a Smile))
Si in calificarile pt CM la U-22

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Mike01Aex Sam Mar 25, 2017 3:50 am

Ovidiu1986 a scris:Sper ca duminica seara cand ma intorc din Amsterdam sper sa am in vitina al 4-lea titlu si eventul.Stiu ca sunt sanse de sub 1% dar am sansa mea.Succes Metall si sper sa se gate egal in derby.

Cu trofeul mai vedem, sunt multe necunoscute în joc, clar cele mai mari şanse le au echipele care joacă derby-ul şi nici nu depind de nimeni.  Referitor la cealaltă problemă, poate tizul nu se prezintă la meci pregătind sezonul următor pentru liga 2 ( pentru o revinire rapidă în liga 1) si cupa romaniei (are şasne mari să o pună în vitrină jucînd un sezon în liga 2) . Dacă merge treaba bine astăzi, săptămâna viitoare dau o fugă la piteşti să mă revanşez Wink
P.S. am 5 titulari cu forma 10, nu cred sa fi avut vreodată aşa ceva cheers
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty re...

Mesaj  Coolyman Sam Mar 25, 2017 1:44 pm

Mike01Aex a scris:
Ovidiu1986 a scris:Sper ca duminica seara cand ma intorc din Amsterdam sper sa am in vitina al 4-lea titlu si eventul.Stiu ca sunt sanse de sub 1% dar am sansa mea.Succes Metall si sper sa se gate egal in derby.

Cu trofeul mai vedem, sunt multe necunoscute în joc, clar cele mai mari şanse le au echipele care joacă derby-ul şi nici nu depind de nimeni.  Referitor la cealaltă problemă, poate tizul nu se prezintă la meci pregătind sezonul următor pentru liga 2 ( pentru o revinire rapidă în liga 1) si cupa romaniei (are şasne mari să o pună în vitrină jucînd un sezon în liga 2) . Dacă merge treaba bine astăzi, săptămâna viitoare dau o fugă la piteşti să mă revanşez Wink
P.S. am 5 titulari cu forma 10, nu cred sa fi avut vreodată aşa ceva cheers

Oare astfel de mesaje or fi schimbat si Mag ificos cu Real inaintea meciului direct?... Sad
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Mike01Aex Sam Mar 25, 2017 3:47 pm

Coolyman a scris:Oare astfel de mesaje or fi schimbat si Mag ificos cu Real inaintea meciului direct?... Sad

Nici nu stiu daca ai vorbit serios si nici nu stiu daca fac bine ca raspund (cine se scuza se acuza zice o vorba din batrani), dar cum imi este firea precizez: in primul rand, eu nu am luat legatura cu metal, sub nici o forma, in ultimele etape, in al doilea rand eu nu depind doar de jocul cu metal, stau la mana rezultatelor si in ultimul rand daca nici de gluma nu mai stim, in acest caz am ajuns intr-o situatie delicata (chiar si in conditiile cand ambitiile sunt mari, iar emotiile asemenea)
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Mike01Aex Dum Mar 26, 2017 12:01 am

Mike01Aex a scris:
Coolyman a scris:Oare astfel de mesaje or fi schimbat si Mag ificos cu Real inaintea meciului direct?... Sad

Nici nu stiu daca ai vorbit serios si nici nu stiu daca fac bine ca raspund (cine se scuza se acuza zice o vorba din batrani), dar cum imi este firea precizez: in primul rand, eu nu am luat legatura cu metal, sub nici o forma, in ultimele etape, in al doilea rand eu nu depind doar de jocul cu metal, stau la mana rezultatelor si in ultimul rand daca nici de gluma nu mai stim, in acest caz am ajuns intr-o situatie delicata (chiar si in conditiile cand ambitiile sunt mari, iar emotiile asemenea)

Nici acum cand citesc mesajul, la cateva ore bune, nu-mi vine sa cred Shocked, mai ales ca vine de la selectionerul nationalei mari si probabill viitorul campion al Romaniei king
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  METALL Dum Mar 26, 2017 1:34 am

Eu cred ca sunt cea mai mica porblema Smile)
Cea mai slaba echipa a sezonului...victima sigura affraid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Mar 26, 2017 6:15 am

Uliule, ce ai sarit asa...Smile. Normal ca glumeam,LOL...Daca nu as avea nasa olteanca si nu as sti ca va aprindeti imediat, chiar m- as fi suparat pentru al doilea mesaj postat de tine, ca si noi moldoveni suntem aprigi. Deci, era o gluma, dar se vede ca situatia e incordata in ultima etapa, nu mai stiti de glume fratilor... Razz
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Mar 26, 2017 6:20 am

Mike01Aex a scris:
Mike01Aex a scris:
Coolyman a scris:Oare astfel de mesaje or fi schimbat si Mag ificos cu Real inaintea meciului direct?... Sad

Nici nu stiu daca ai vorbit serios si nici nu stiu daca fac bine ca raspund (cine se scuza se acuza zice o vorba din batrani), dar cum imi este firea precizez: in primul rand, eu nu am luat legatura cu metal, sub nici o forma, in ultimele etape, in al doilea rand eu nu depind doar de jocul cu metal, stau la mana rezultatelor si in ultimul rand daca nici de gluma nu mai stim, in acest caz am ajuns intr-o situatie delicata (chiar si in conditiile cand ambitiile sunt mari, iar emotiile asemenea)

Nici acum cand citesc mesajul, la cateva ore bune, nu-mi vine sa cred Shocked, mai ales ca vine de la selectionerul nationalei mari si probabill viitorul campion al Romaniei king

Ai uitat sa precizezi...si viitorul selectioner... lol!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty re...

Mesaj  Coolyman Dum Mar 26, 2017 7:37 am

Zarurile au fost aruncate...
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  rd210275 Dum Mar 26, 2017 9:56 am

In min 70 Los Magnificaos sunt campioni la numar de goluri marcate mai mare in fata SCZ.
(la mine am deja 3-0 e clar ca ajung in Liga I)

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  rd210275 Dum Mar 26, 2017 10:17 am

In min 90 SCZ devine campioana prin efortul lui cooly.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Mar 26, 2017 11:51 am

rd210275 a scris:In min 90 SCZ devine campioana prin efortul lui cooly.

Bravi Mike, felicitari tuturor care ati contribuit la, poate cea mai frumoasa editie de Liga 1...6 echipe despartite la final de 4 puncte...ce ar fi fost daca Cannavaro ar fi jucat toate meciurile " meciul sezonului", pentru ca a revenit frumos pe final de sezon, sau daca Metall, care are o echipa foarte buna, s- ar fi regasit intr- o formula castigatoare. A surprins in prima faza Los Magnificos, dar are jucatori foarte buni, va fi un pretendent la titlu si sezonul viitor, si Litalgion a jucat frumos, Ovidiu a revenit si cu putina sansa ar fi putut castiga mult ravnitul event. Sezonul urmator va fi mai tare, deja e un nucleu de 6 echipe cu pretentii, revine Bogdan care are experienta si va pune probleme, vine Radu care are echipa tanara, in crestere, PC319...care probabil ( eu asa banuiesc ) va fi ce a fost Real pentru Los Magnificos sezonul asta...va fi frumos. Bafta tuturor, urmariti meciurile nationalei si tineti- ne pumnii. Primul meci, marti, campionul Mike face cartile, succes...Hai Romania!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Litalgion Dum Mar 26, 2017 8:01 pm

Felicitari Mike!
Ma bucur ca am facut parte din poate cea mai interesanta editie de Liga 1.
Si mai tare ma bucur ca a iesit campion cineva care merita si nu o anume persoana care va ramane nenumita si care joaca "corect".
Bravo la toti ceilalti participanti!
bounce
PS - Cooly, dupa cum se vede, jucatul ofensiv nu ne-a prea avantajat.
Pacat ca nu ai reusit un meci mai bun cu nenumitul, dar asta e, mai sunt sezoane Very Happy
Litalgion
Litalgion

Mesaje : 327
Data de inscriere : 23/12/2012
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Mike01Aex Lun Mar 27, 2017 10:12 am

Va multumesc tuturor!
Am avut surpriza sa primesc multe mesaje de felicitare, ceea ce face ca bucuria castigarii acestui titlu sa fie mai intensa.
Fara discutie am asistat la cea mai disputata editie de campionat, motivele sunt multe si au fost discutate cheers
Inca sunt sub influenta euforiei titlului, dar nu pot omite un detaliu important: din aceasta generatie de aur, cu 3 titluri nationale, 2 cupe ale Romaniei si alte cateva performante, cu un numar 5 jucatori (acum titulari incontestabili) am plecat de cand erau juniori. Cu rabdare, cu antrenament si cu ceva sansa au venit recompensele king
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  rd210275 Lun Mar 27, 2017 10:40 am

las ca vin eu acuma peste voi, fulgi mancati. de ovaz, fara caramel

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Mar 27, 2017 10:43 am

In primul rand felicitari Mike. Parcurs extraordinar in liga campionilor,foarte bun in cupa Romaniei (daca nu luai rosu mai faceam un clasic Very Happy in finala) si cand totul parea pierdut ai scos titlul din buzunar.Esti managerul sezonului.

In al doilea rand felicitari: Coolyman, Litalgion si Canavarro (cu o victorie in plus acasa se faceau multe Very Happy ) pentru lupta extraordinara pe care ati dus-o.

In al 3 lea rand ii felicit si pe Los Magnificos pentru cateva rezulate bune pe cae le-a obtinut...Din pacate respectul pentru el e egal cu 0 la fel si pentru cooperativa maghiara.......L-am pus la al treilea rand deoarece ar fii o RUSINE sa il alaturi langa o categorie de oameni seriosi.

In al patrulea rand succes lui Voda, Mettal si zincalloy si sper sa revina si mai puternici. Metall ai o datorie de implinit:).Realul sper sa ramana definitiv in 2.

Iar in ultimul rand nu ma felicit deloc pe mine deoarece am ratat cea mai mare ocazie de event.Cand termini pe locul 6 in clasamentul jocurilor de acasa ce sperante sa mai ai.Desi la un moment dat nu mai aveam sperante, ajunsesem sa depind numai de mine si am dat-o in bara.Daca Mike e managerul sezonului eu sunt petarda campionatului.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 976
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  rd210275 Lun Mar 27, 2017 10:45 am

esti prea rau cu tine. ia-o altfel: ce recuperare ai avut pe final!

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re...

Mesaj  Coolyman Lun Mar 27, 2017 10:53 am

rd210275 a scris:esti prea rau cu tine. ia-o altfel: ce recuperare ai avut pe final!

Corect...
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  METALL Mar Mar 28, 2017 9:43 am

Felicitari, Mike!!!
Felicitari tuturor pretendentilor la titlu. Ati facut un sezon excelent.
Felicitari si nou-promovatilor si mult succes sezonul ce vine.
Eu va parasesc pentru doar un sezon, pentru a reveni mai puternic.

Oricum, voi fi cu ochii pe voi Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  rd210275 Mar Mar 28, 2017 11:59 am

Doua intrebari am la voi:
1. este etic sa jucam in liga 1 toti relaxat?
posibil raspuns: da, pt a putea juca si cupe internationale
posibil raspuns: nu, pt ca se poate crea avantaj in cupa
2. credeti ca este posibil sa ne intelegem, noi astia de aicea, intre noi sa jucam relaxat?

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Mike01Aex Mar Mar 28, 2017 2:22 pm

rd210275 a scris:Doua intrebari am la voi:
1. este etic sa jucam in liga 1 toti relaxat?
posibil raspuns: da, pt a putea juca si cupe internationale
posibil raspuns: nu, pt ca se poate crea avantaj in cupa
2. credeti ca este posibil sa ne intelegem, noi astia de aicea, intre noi sa jucam relaxat?

1. raspuns nu si nu doar prin prisma avantajului creat in cupa, vorbim de posibilitatea fiecaruia in a stabili obiective si prioritati (ex. daca nu ma intereseaza cupele europene si nici cupa romaniei, imi ramane doar campionatul si in mod normal as juca doar importanta cheie)
2. raspuns da, doar in meciul propriu etapa de etapa, firesc cu acceptul adversarului (la meciul cu mine din etapa 3, chiar primul din saptamana cu intermediara,  daca mai doresti se rezolva, numai sa-mi aduci aminte ca-s batran Wink  )
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Ovidiu1986 Mier Mar 29, 2017 9:08 am

daca nu joci cheie in deplasare ai sanse mici sa castigi si daca dai de un adversar mai slab ca tine.Teorie testata.....
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 976
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  rd210275 Mier Mar 29, 2017 12:00 pm

Mike, intelegerile particulare nu prea sunt fair in zona etapelor intermediare. In felul acesta cei doi pot folosi garnituri mai puternice cu ceilalti.
Mike: cu ce schimba prioritatile faptul ca joci relaxat contra relaxat in loc de cheie contra cheie?
Ovidiu: jucand relaxat diferenta intre echipe practic se reduce (o diferenta de 10 puncte devine probabil 15 la meci cheie), dar la acelasi nivel de implicare echipa mai buna ramane mai buna.

Nu insist (sau de fapt insist, poate nu din prima etapa, da poate va conving). Riscul major si de fapt motivul pt care nici eu nu cred ca va merge acest setup este ca in mod cert regula nu va fi respectata de toata lumea tot timpul (intentionat sau neintentionat). Pana la urma, oricat de prieteni ne dam, e o competitie.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 -sezon 36 - Pagina 3 Empty Re: Liga 1 -sezon 36

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum