FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liga 1 sezonul 38 reloaded

+3
Coolyman
METALL
rd210275
7 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  rd210275 Dum Ian 28, 2018 12:24 pm

Alearga Lola, alearga... Asa incepe aceeasi era a sezonului 38. Atentie, senzatia de "deja vue" semnifica o ingerinta in sistem, atunci Matrix este reloaded.
Deci, etapa a doua. Penaltiuri ratate (eu am numarat 2), accidentari (3), o etapa condimentata bine si cu de toate. Rezultatele insa sunt categorice si in general meritate.
Urmeaza etapa a 3a. Alearga Lola!

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  METALL Dum Ian 28, 2018 11:35 pm

Si eu am doi titulari accidentati: portarul si un fundas...
Dar mergem inainte. Un sezon interesant Smile)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Lun Ian 29, 2018 8:26 am

rd210275 a scris:Alearga Lola, alearga... Asa incepe aceeasi era a sezonului 38. Atentie, senzatia de "deja vue" semnifica o ingerinta in sistem, atunci Matrix este reloaded.
Deci, etapa a doua. Penaltiuri ratate (eu am numarat 2), accidentari (3), o etapa condimentata bine si cu de toate. Rezultatele insa sunt categorice si in general meritate.
Urmeaza etapa a 3a. Alearga Lola!

Nu știu dacă sunt modificări în joc care sa ducă la penalty-uri, accidentări, etc, dar simt acea senzație de deja-vu și nu as vrea. Ma enervează ca am iar o echipa de babaciuni, ca nu antrenez tinerii în care mi-am pus speranțe și ca nu am bani. Am observat o piață în cădere libera, am văzut niște transferuri bune a celor pe care i-a prins sezonul cu bani în cont și uite asa cred ca șansele sa mai iau cupa pierduta sau sa ma claseze pe locul 2 sunt foarte mici. Atunci ma intreb dacă sa vând acum și sa încep reconstrucția de sezonul trecut. Habar nu am, sunt prins între setea de performanta și reconstrucție. Deocamdată am rezultate bune și rămân în aceeași formula. Va salut!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Ian 29, 2018 10:06 am

rd210275 a scris:Alearga Lola, alearga... Asa incepe aceeasi era a sezonului 38. Atentie, senzatia de "deja vue" semnifica o ingerinta in sistem, atunci Matrix este reloaded.
Deci, etapa a doua. Penaltiuri ratate (eu am numarat 2), accidentari (3), o etapa condimentata bine si cu de toate. Rezultatele insa sunt categorice si in general meritate.
Urmeaza etapa a 3a. Alearga Lola!

Cine e Lola Very Happy?
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 976
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  rd210275 Lun Ian 29, 2018 12:28 pm

good question
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  METALL Mar Ian 30, 2018 3:47 am

Ovidiu1986 a scris:
rd210275 a scris:Alearga Lola, alearga... Asa incepe aceeasi era a sezonului 38. Atentie, senzatia de "deja vue" semnifica o ingerinta in sistem, atunci Matrix este reloaded.
Deci, etapa a doua. Penaltiuri ratate (eu am numarat 2), accidentari (3), o etapa condimentata bine si cu de toate. Rezultatele insa sunt categorice si in general meritate.
Urmeaza etapa a 3a. Alearga Lola!

Cine e Lola Very Happy?

1. Un fel de Dica: Du-te, Dica, du-te...!
2. Un fel de Forest GUMP: Run, Forest, run...!

lol!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Mar Ian 30, 2018 11:53 am

METALL a scris:
Ovidiu1986 a scris:
rd210275 a scris:Alearga Lola, alearga... Asa incepe aceeasi era a sezonului 38. Atentie, senzatia de "deja vue" semnifica o ingerinta in sistem, atunci Matrix este reloaded.
Deci, etapa a doua. Penaltiuri ratate (eu am numarat 2), accidentari (3), o etapa condimentata bine si cu de toate. Rezultatele insa sunt categorice si in general meritate.
Urmeaza etapa a 3a. Alearga Lola!

Cine e Lola Very Happy?

1. Un fel de Dica: Du-te, Dica, du-te...!
2. Un fel de Forest GUMP: Run, Forest, run...!

lol!

lol!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  rd210275 Mar Ian 30, 2018 12:08 pm

ratati elementul cheie: time loop. altfel da, un fel de Banel cu parul rosu

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  METALL Mier Ian 31, 2018 3:23 am

Draga Radu, trebuie sa mai luam lucrurile si in bascalie.
E un simplu joc si nu are rost sa luam acest accident prea in serios.
Jocul va merge inainte cu si fara noi cu si fara supararile noastre.
Dam si noi un restart si totul va fi ca mai inainte.

Deci...sa lasam jocul sa isi spuna cuvantul Very Happy

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  rd210275 Dum Feb 04, 2018 11:41 am

iar accidentat, iar cartonas rosu, clar mai buni ca Bocsigul la absolut toate capitolele, si in final pot sa ma bucur ca macar nu am pierdut... intr-o etapa cu 4 victorii ale oaspetilor si un egal

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  Mike01Aex Dum Feb 04, 2018 11:45 am

Eu unul am si uitat ce s-a intamplat. Am senzatia ca aveam cativa pitici care crescusera putin, altfel nu s-a schimbat nimic: mafia a revenit in liga 1. Sa faci intelegere de joc relaxat mi se pare putin exagerat, dar fiecare cu strategia lui. Poate sunt eu paranoia, cine mai stie Shocked , dar sunt prea multe coincidente cu el.
P.S. azi am jucat atat eu cat si canavaro importanta normala fara sa vorbim, a fost doar coincidenta, sa nu avem indoieli. Wink
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 12:07 pm

Mike01Aex a scris:Eu unul am si uitat ce s-a intamplat. Am senzatia ca aveam cativa pitici care crescusera putin, altfel nu s-a schimbat nimic: mafia a revenit in liga 1. Sa faci intelegere de joc relaxat mi se pare putin exagerat, dar fiecare cu strategia lui. Poate sunt eu paranoia, cine mai stie Shocked , dar sunt prea multe coincidente cu el.
P.S. azi am jucat atat eu cat si canavaro importanta normala fara sa vorbim, a fost doar coincidenta, sa nu avem indoieli. Wink

Că sa pun sare pe rana, mi se pare mai ieșit din tipar să joci tu normal într-o un meci din deplasare, decât înțelegerea dintre Rocar și Los... lol!
Vis-a-vis de reluarea sezonului 38 cred că este o reparație morală față de tot ce s-a întâmplat atunci, sau fata de ceea ce am crezut noi că s-a întâmplat. Personal cred că a fost sezonul care a franjurat ( nu a rupt ) legăturile dintre noi. Acum știm ce s-a întâmplat, ce greșeli au fost făcute și ce trebuie sa reparam pentru a ne capătă încrederea.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  rd210275 Dum Feb 04, 2018 12:10 pm

Si din nou Iasiul a jucat normal iar Sibiul cheie. Dar e de inteles, cine joaca cu Inter se gandeste doar cum sa minimizeze pierderile

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 12:14 pm

rd210275 a scris:Si din nou Iasiul a jucat normal iar Sibiul cheie. Dar e de inteles, cine joaca cu Inter se gandeste doar cum sa minimizeze pierderile

Nici nu am fost atent, e o decizie care nu o înțeleg decât prin prisma faptului că Spart se concentrează pe cupa.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 12:19 pm

Coolyman a scris:
rd210275 a scris:Si din nou Iasiul a jucat normal iar Sibiul cheie. Dar e de inteles, cine joaca cu Inter se gandeste doar cum sa minimizeze pierderile

Nici nu am fost atent, e o decizie care nu o înțeleg decât prin prisma faptului că Spart se concentrează pe cupa.

E intermediara, acum am văzut...calcule proaste a lui Spart, nu cred că un meci în deplasare la Los e mai la îndemână decât un meci acasă, chiar și împotriva lui Ovidiu.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  Mike01Aex Dum Feb 04, 2018 12:54 pm

Domnule Coly chiar am specificat, poate nu ai vazut, nu m-am inteles cu canavaro si nu am vorbit cu el de sezoane bune. Dar ma rog tu de ceva timp ai idei opuse de ale mele, asa ca nu este nici o problema si pe deasupra esti in relații de colaborare foarte bune cu trisorul, daca memoria ma ajuta ai vorbit frumos despre el.
P.S. ca sa stai linistit miercuri tot importanta normala joc Very Happy si ovidiu oricum nu are rival king
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 1:04 pm

Mike01Aex a scris:Domnule Coly chiar am specificat, poate nu ai vazut, nu m-am inteles cu canavaro si nu am vorbit cu el de sezoane bune. Dar ma rog tu de ceva timp ai idei opuse de ale mele, asa ca nu este nici o problema si pe deasupra esti in relații de colaborare foarte bune cu trisorul, daca memoria ma ajuta ai vorbit frumos despre el.
P.S. ca sa stai linistit miercuri tot importanta normala joc Very Happy  si ovidiu oricum nu are rival king

E cu doi de o, domnule Mike. Daca erai atent ai fi văzut că nu am spus că te-ai inteles ci doar că tu nu joci de obicei cheie si jocul tau normal era anormal. Ulterior am văzut că e intermediara miercuri, așa că mi-am am dat seama de ce ai jucat normal, dar nu am mai postat, nu mă gândeam că o iei atât de personal. Cât despre Robert, eu nu îl consider un trișor, are o echipa bună și probabil are și el niște calcule. Și da, colaborez foarte bine cu el la națională, se implică și mă bucur că îl am asistent. Deși am pierdut acel loc 4 la ultimul mondial, țin să reamintesc că un mare merit l-a avut și Robert. Sper sa reeditam performanță la C.M.
Cât despre Ovidiu asta e și părerea mea, dar tu o spui cu o așa satisfacție de parcă tu ai fi favoritul și nu te înțeleg de moment ce si tu speri la niste trofee pentru care te vei lupta in mod direct și cu Ovidiu. Și cu mine, dar și cu Robert...succes!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  Ovidiu1986 Dum Feb 04, 2018 1:11 pm

Mai suntem doar cativa activi cat de cat.Nu va mai certati va rog. Fiecare joaca cum il taie capul.Si eu ma mai suparam in trecut pe importanta jocurilor dar nu mai bag in seama.

Apropo i-am cerut lui Metall sa jucam relaxat joi.Astept sa vad ce zice.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 976
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 1:19 pm

Ovidiu1986 a scris:Mai suntem doar cativa activi cat de cat.Nu va mai certati va rog. Fiecare joaca cum il taie capul.Si eu ma mai suparam in trecut pe importanta jocurilor dar nu mai bag in seama.

Apropo i-am cerut lui Metall sa jucam relaxat joi.Astept sa vad ce zice.

Eu nu am îndrăznit la Radu și nici nu o voi face nici la alții de-acum înainte, tocmai vorbeam de sezonul ala care ne-a bulversat pe toti. Cred că nu e chiar ok chiar daca ambii adversari joaca la fel și logic nu influențează acea partida, sunt totuși avantajați in etapa următoare fata de adversarii care nu au făcut o înțelegere înainte și nu au jucătorii la fel de odihniți. Cred că e mai bine sa joace fiecare cum crede de cuviință și atunci totul ar fi mai corect. E părerea mea, voi faceți cum credeți. Succes!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 1:22 pm

Coolyman a scris:
Ovidiu1986 a scris:Mai suntem doar cativa activi cat de cat.Nu va mai certati va rog. Fiecare joaca cum il taie capul.Si eu ma mai suparam in trecut pe importanta jocurilor dar nu mai bag in seama.

Apropo i-am cerut lui Metall sa jucam relaxat joi.Astept sa vad ce zice.

Eu nu am îndrăznit la Radu și nici nu o voi face nici la alții de-acum înainte, tocmai vorbeam de sezonul ala care ne-a bulversat pe toti. Cred că nu e chiar ok chiar daca ambii adversari joaca la fel și logic nu influențează  acea partida, sunt totuși avantajați in etapa următoare fata de adversarii care nu au făcut o înțelegere înainte și nu au jucătorii la fel de odihniți. Cred că e mai bine sa joace fiecare cum crede de cuviință și atunci totul ar fi mai corect. E părerea mea, voi faceți cum credeți. Succes!

Văd că tu joci cu Los, un adversar puternic, daca el nu se înțelege cu Spart ( și sigur nu se va înțelege, Spart are echipa odihnita și nu are de ce sa se relaxeze ), tu ai un mare avantaj duminica viitoare. Și iar vor fi discuții peste discuții...
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  Mike01Aex Dum Feb 04, 2018 1:54 pm

Nu pot sa nu răspund, ma mănâncă limba Laughing
Ai dreptate cu acel o lipsă, ce vrei vârstă isi spune cuvântul, m-am linistit referitor la importanta jucată de mine azi, ai explicat pe înțelesul meu si ultima problemă referitoare la acea zisa bucurie daca castiga Ovidiu titlu, a fost pur si simplu strategie si probabil voi încerca sa țin pasul cu cei de pe podium, dar in acelasi timp cum voi va doriti la naționala sa reperati performanta de la CM, ar fi o reparație morală, aceeasi reparație ar fi si pentru Inter cu un titlu.
Seara frumoasa si asa rau cum sunt Shocked va doresc sa depasiti performanta la CM cu nationala!
Mike01Aex
Mike01Aex

Mesaje : 1408
Data de inscriere : 17/09/2012
Varsta : 47
Localizare : Alexandria

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Dum Feb 04, 2018 2:13 pm

Mike01Aex a scris:Nu pot sa nu răspund, ma mănâncă limba Laughing
Ai dreptate cu acel o lipsă, ce vrei vârstă isi spune cuvântul, m-am linistit referitor la importanta jucată de mine azi, ai explicat pe înțelesul meu si ultima problemă referitoare la acea zisa bucurie daca castiga Ovidiu titlu, a fost pur si simplu strategie si probabil voi încerca sa țin pasul cu cei de pe podium, dar in acelasi timp cum voi va doriti la naționala sa reperati performanta de la CM, ar fi o reparație morală, aceeasi reparație ar fi si pentru Inter cu un titlu.
Seara frumoasa si asa rau cum sunt Shocked  va doresc sa depasiti performanta la CM cu nationala!

Pai se poate, cupa mea cum sa o uiți și aia va fi reparație morală doar daca o câștig din nou, nu e așa? O săptămâna buna!
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  METALL Dum Feb 04, 2018 11:52 pm

Nici eu nu priveam cu ochi buni intelegerile privitoare la importanta meciurilor, insa, cu timpul, m-am relaxat si, imi urmaresc interesul.

As face o propunere: cand este etapa intermediara, de doua ori pe sezon; sa facem o regula interna in liga sa jucam toti relaxat, asa ar fi echidistanta.
Insa, unii se menajeaza duminica sa dea tot joia, in functie de adversaris si de interesele fiecaruia.

Ovidiu: OK

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re...

Mesaj  Coolyman Lun Feb 05, 2018 12:16 am

METALL a scris:Nici eu nu priveam cu ochi buni intelegerile privitoare la importanta meciurilor, insa, cu timpul, m-am relaxat si, imi urmaresc interesul.

As face o propunere: cand este etapa intermediara, de doua ori pe sezon; sa facem o regula interna in liga sa jucam toti relaxat, asa ar fi echidistanta.
Insa, unii se menajeaza duminica sa dea tot joia, in functie de adversaris si de interesele fiecaruia.

Ovidiu: OK

Nu poti sa ceri asa ceva si din cauza ca nu toti sunt o forum. Raman la parerea mea ca intelegerile nu sunt corecte, voi faceti cum credeti. Ideea e ca fiecare trebuie sa- si urmareasca interesul si sa joace cum crede de cuviinta, dar sa nu stie adversarul. Si ma repet, nu ca meciul in care se joaca relaxat nu e corect, ci pentru ca urmatorul adversar, in speta Radu si Robert, nu beneficiaza de aceeasi clementa in meciul lor de miercuri. Si atunci mai e fair-play? Eu zic ca nu. De cand cu intelegerile astea a disparut frumusetea jocului si au aparut discutiile intre noi.
Coolyman
Coolyman

Mesaje : 1240
Data de inscriere : 13/11/2012
Localizare : Suceava

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  METALL Lun Feb 05, 2018 12:29 am

Asa cum spuneam si eu am fost dezavantajat de "n" ori pe acest subiect...si am tras semnale de alarma la momentul respectiv, fara succes insa.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Liga 1 sezonul 38 reloaded Empty Re: Liga 1 sezonul 38 reloaded

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum