FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poll: imbunatatiri ale jocului

+7
Litalgion
dynamovystu
canavarro
METALL
joryka
Mike01Aex
rd210275
11 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Ce imbunatatiri doriti

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap6%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap13%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 13% 
[ 13 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap9%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 9% 
[ 9 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap12%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 12% 
[ 12 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap5%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap9%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 9% 
[ 9 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap12%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 12% 
[ 12 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap8%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 8% 
[ 8 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap11%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 11% 
[ 11 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_lcap12%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Vote_rcap 12% 
[ 12 ]
 
Total voturi : 97
 
 

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Sam Ian 26, 2013 12:40 am

in ultimele saptamini s-au imbunatatit academia de tineret... si in ultimele 2 saptamini extrag numai jucatori 19-20 ani si foarte rai Mad Mad Mad Mad

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Sam Ian 26, 2013 1:47 am

Eh, hazardul isi joaca rolul lui predominant. Pe de alta parte, daca ne gandim la clopotul lui Gauss, este evident ca daca s-ar extrage mai multi jucatori de nivel 17 ani - overall 30 sa zicem, pur si simplu s-ar shifta nivelul de "junior bun" in sus, si atunci doar extragand un 17 ani - overall 40 ar fi de dorit. In acest moment, zona restransa din partea dreapta a clopotului este setata la 17 ani - overall 30. Ma astept ca doar 1% din juniorii extrasi peste tot sa depaseasca un nivel acceptabil (sa zicem 17 ani - overall 22)pentru ca din masa mare de jucatori (17 ani - 33 ani) cei de 17 ani reprezinta 1 din 16, iar considerand 12-15 extrageri pe sezon, inseamna 1 din 200 aproximativ.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  dynamovystu Dum Ian 27, 2013 5:09 am

ok


dynamovystu

Mesaje : 18
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 43
Localizare : costesti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  METALL Joi Ian 31, 2013 2:05 am

Astazi mi s-a pus pata si i-am scris lui Axiss urmatorul mesaj:

Hi Axiss,

I am Metall from Romania.
I'm writing you in order to propose you for suporter owners to add to "Favorite Club" section also Romanian teams.
For the begining I propose the following teams:

FC Argeş
Steaua, Dinamo, Rapid
Petrolul Ploiesti, UTA, Poli Timisoara, Poli Iasi, CFR Cluj, U Cluj, Otelul Galati, U Craiova, FC Brasov, Sportul Studentesc, FC Vaslui.

Thank you.


Ce parere aveti?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Litalgion Joi Feb 14, 2013 2:14 pm

Tocmai am observat o schimbare la facilitati:
Match centre (Nivel 0)
+2% team power per level, higher experiences of players from matches.
Si a crescut numarul de nivele la 22.
Interesant
Litalgion
Litalgion

Mesaje : 327
Data de inscriere : 23/12/2012
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  robert80 Joi Feb 14, 2013 2:19 pm

Litalgion a scris:Tocmai am observat o schimbare la facilitati:
Match centre (Nivel 0)
+2% team power per level, higher experiences of players from matches.
Si a crescut numarul de nivele la 22.
Interesant


si eu azi am observat
robert80
robert80

Mesaje : 30
Data de inscriere : 09/12/2012
Varsta : 43
Localizare : Turda

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  AC MMB Vin Feb 15, 2013 12:20 am

Salutare,
Referitor la intretinerea facilitatilor, raspunsul primit:"Va fi disponibil, poate doar prin credite. Sper sa fie gata luna viitoare."
Ce vrea sa insemne asta?
Merci mult.
AC MMB
AC MMB

Mesaje : 367
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Vin Feb 15, 2013 10:38 am

probabil doar suporteri. nu lam observat inca.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Mier Mai 08, 2013 11:57 pm

Salut.
Cine poate sa vorbeasca direct cu Axiss?
Poate sa-i propuna sa faca Supercupa unei tari sa se joace in prima saptamina a noului sezon.

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Joi Mai 09, 2013 11:13 am

tu Very Happy
poti incerca aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
vad ca deja esti pe acolo

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Vin Iun 07, 2013 6:04 am

Eu as propune ca cei care au suporter sa le fie permis sa creeze cite un club aditional. Sa creeze in ce liga doreste... Asa va fi o motivare pentru a deveni suporter si de a popula ligile cu useri.
Ce parere aveti?

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Vin Iun 07, 2013 11:10 am

la HT s-a introdus asta. nu stiu, eu personal as fi clar tentat, da apoi daca gandesc la cald, oricum nu prea am timp

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  canavarro Vin Iun 07, 2013 9:11 pm

Asa sa iti faci un club, in alta tara, sau altu in Romania nu as fi deacord.

Sa iti faci un club, intr-o liga regionala cu cateva tari incluse, ar fi ceva cu care as fi de acord. Sau o liga internationala.
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  AC MMB Vin Iun 07, 2013 10:11 pm

Nu e corect sa ai 2 cluburi. E ca si cum ai avea 2 conturi. E o magareala legalizata.
AC MMB
AC MMB

Mesaje : 367
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Sam Iun 08, 2013 7:45 am

nu neaparat. pentru ca nu ai voie sa faci niciun transfer intre cele doua cluburi si pentru ca nu ai voie sa ai ambele cluburi in aceasi liga. gandeste-te ca vrei sa incerci altceva, o alta strategie. ar fi ca un experiment.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  AC MMB Lun Iun 10, 2013 9:41 pm

Orice strategie o poti aplica pe echipa care o ai, indiferent de rezultate. Conteaza si norocul.
AC MMB
AC MMB

Mesaje : 367
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Mar Dec 03, 2013 12:17 am

Imbunatatiri:
- se poate de facut ca sa putem naturaliza jucatorii( costul naturalizarii sa fie X2, sa poti sa-l naturalizezi numai in tara care evoluezi, el va putea juca pentru nationala daca nu a jucat nuci-un joc in precedenta);
- sa putem da jucatorii in arenda: maximum 2 de exemplu.
-sa introduca supercupa. Va fi un meci frumos.


Cine poate sa discute cu Axiss si poate sa-l intrebe daca poate face aceste schimbari?
Daca poti sa ajuti acest joc si faci unele schite, unde poti sa trimiti aceste date si daca va fi garantie ca ele vor fi citite de administrare?
In acest jucator poti face multe. Axiss lucreaza numai singur asupra acestui joc?
Ajutor din exterior nu-i trebuie?
De ce sa nu faca unele schimbari in designer ca sa fie mai atractiv, ca de exemplu:
- poate sa faca ca jucatorii pot sa-si seteze forma dorita(pentru suporteri o optiune si ceilalti alta)
-cind se joaca cupa ligii,meciuri derbi dintre echipele unei tari de pe primele 5 pozitii din tara, sau alte meciuri din alte competitii principale, poate sa puie pe prima pagina principala o imagine "live" in care sa anunte pe toti ca se joaca finala, echipele si un logo pentru fiecare competitie. In primul rind: logo si alte imagini va fi mult mai placut pentru ochi si utilizatori. al 2-lea rind: va aduce un interes pentru unii jucatori care vor dori sa vada aceste meciuri si le va da un stimul de a ajunge in finala si a fi vazuti de toata lumea:D Very Happy Very Happy Very Happy 

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Mar Dec 03, 2013 12:19 am

Daca se poate de introds undeva aceste schite, pot sa le fac sa le transmitem lui Axiss sau in joc de le pus undeva.

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Mar Dec 03, 2013 12:27 am

Jocurile se fac pe detalii. Uneri detaliile cid de mici nu vor fi, ele poate atrage mai multa lume.
-se poate de organizat niste concursuri : un video de prezentare a jocului.

In joc faci echipa si tot, putin te implici si uneori poti sa te plictisesti.

- poate sa faca ca sa poti vb cu jucatorii
- sa introduca starea fanilor care dintr-un caz ca echipa pierde mai mult timp, ei sa fie nemultumiti si sa faca necazuri, sa pti vb cu ei si sa-i poti linisti:D Very Happy Very Happy 
-la stadion se poate de introdus diferite imagini in depedenta de capacitatea lui, de ai putea alege forma si culorile.

codurile poate sa le scrie diferite persoane care va dori sa ajute acet joc. Axiss daca va lucra singur asupra acestui joc nu va reusi foarte multe.
Multe jocuri accepta ajutorul din exterior si implimenteaza aceste idei:D Very Happy Very Happy Very Happy 

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Mar Dec 03, 2013 12:29 am

Cine are poate sa vb cu Axiss direct si poate sa-l intrebe daca accepta ajutor din exterior?

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Mar Dec 03, 2013 9:38 am

Axiss, din cate stiu, mentine jocul singur, pentru ca nu vrea sa piarda businessul (atata cat e). Propunerile de joc le poti face (cum deja faci) [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pentru oferta de colaborare cel mai bine este sa vorbesti direct cu el, (PM in game)

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Joi Dec 05, 2013 1:24 pm

Eu ma gresesc sau chiar sunt schimbari la forms din joc la meci si in general.Very Happy 

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Lun Dec 23, 2013 4:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Salut. Cine este de acord ca sa faca o astfel de interfata si sa i le transmita lui axiss... Acel trofeu din imagine este viitoarea Cupa Mondiala care va fi cistigata Very Happy Very Happy Very Happy 
Pot sa mai fac schite numai cu conditia ca vor ajunge la Axiss

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Lun Dec 23, 2013 4:59 am

Se poate de schimbat si interfata la meciuri

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  canavarro Lun Dec 23, 2013 5:00 am

superb ! bravo ! Very Happy 

chiar voi propune asta lui axiss Smile
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 2 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum