FA Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poll: imbunatatiri ale jocului

+7
Litalgion
dynamovystu
canavarro
METALL
joryka
Mike01Aex
rd210275
11 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Ce imbunatatiri doriti

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap6%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap13%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 13% 
[ 13 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap9%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 9% 
[ 9 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap12%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 12% 
[ 12 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap5%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap9%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 9% 
[ 9 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap12%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 12% 
[ 12 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap8%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 8% 
[ 8 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap11%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 11% 
[ 11 ]
Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_lcap12%Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Vote_rcap 12% 
[ 12 ]
 
Total voturi : 97
 
 

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Lun Dec 23, 2013 5:05 am

canavarro a scris:superb ! bravo ! Very Happy 

chiar voi propune asta lui axiss Smile
Acusi voi mai face o schita... Am vazut ca a aparut si pe facebook...  Very Happy Very Happy Very Happy 

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  canavarro Lun Dec 23, 2013 5:06 am

Parca te apucasei sa creezi un motor de joc, sau sa iti faci propriul joc. Cum merge treaba?
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Lun Dec 23, 2013 5:19 am

Pentru a face propriul joc...Nu am inca destula practica si nu stiu Java script si drupal. Trebuie sa mai invat si practica sa capat si apoi ma voi gindi la jocul meu personal...Eu am idei ce si cum, insa imi trebuie sa invat mai multe.

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Lun Dec 23, 2013 5:22 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Designe-ul se poate de schimbat. Scriptul la calendar este(de pe net) si poate sa-l faca, insa asa este mai placut si poate duce la curent pe fiecare pentru a sti ce se intimpla in FA. Trebuie de pus pe primul plan toate finalele din toate ligile, pentru a face aceste competitii mai competitive Smile Smile Smile 

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  canavarro Lun Dec 23, 2013 1:06 pm

de ce nu iei legatura cu axiss sa ii zici ca vrei sa il ajuti la design ?  Very Happy 
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Ovidiu1986 Lun Dec 23, 2013 1:17 pm

joryka a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Designe-ul se poate de schimbat. Scriptul la calendar este(de pe net) si poate sa-l faca, insa asa este mai placut si poate duce la curent pe fiecare pentru a sti ce se intimpla in FA. Trebuie de pus pe primul plan toate finalele din toate ligile, pentru a face aceste competitii mai competitive Smile Smile Smile 

Adevarul ca de obicei pe mine ma intereseaza doar parcursul meu in cupele europene.habar nu am cine a castigat vreo cupa europeana.


Sunt asa multe lucruri de imbunatatit la jocul asta, dar din pacate pe Axiss nu il intereseaza.Din ce am inteles mai demult omul are un job, iar FA este un venit suplimentar, de aia nu se prea omoara cu dezvoltarea.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 978
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  joryka Lun Dec 23, 2013 2:40 pm

Ovidiu1986 a scris:
joryka a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Designe-ul se poate de schimbat. Scriptul la calendar este(de pe net) si poate sa-l faca, insa asa este mai placut si poate duce la curent pe fiecare pentru a sti ce se intimpla in FA. Trebuie de pus pe primul plan toate finalele din toate ligile, pentru a face aceste competitii mai competitive Smile Smile Smile 

Adevarul ca de obicei pe mine ma intereseaza doar parcursul meu in cupele europene.habar nu am cine a castigat vreo cupa europeana.


Sunt asa multe lucruri de imbunatatit la jocul asta, dar din pacate pe Axiss nu il intereseaza.Din ce am inteles mai demult omul are un job, iar FA este un venit suplimentar, de aia nu se prea omoara cu dezvoltarea.
El poate sa organizeze ceva jocuri, promotii cu cele mai bune idei si sa dea premii in schimbul unei idei. In ziua de azi cum nu ai incredere aproape in nimeni, el nici nu va incredinta jocul in miinile altui om...Daca nu se vor aduce imbunatatiri - va avea multe de pierdut.

joryka

Mesaje : 404
Data de inscriere : 10/10/2012
Varsta : 33
Localizare : Chisinau, Republica Moldova

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Mar Dec 24, 2013 2:00 pm

corect. serveru e down acuma, presupun ca a luat o vacanta de craciun, dar sunt convins ca axiss nu mai face fata. singura lui sansa este sa vanda jocul la o companie: cu ceva investitii minime ar putea profita de simplitatea jocului. pe de alta parte la cate managere exista, nu stiu daca cineva chiar si-ar dori sa ii cumpere jocul.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Ovidiu1986 Mier Oct 08, 2014 10:23 am

nu stiu cata lume le-a vazut:

"NEWS

Matches
- stronger teams have higher chance to win a match (less random)
- height of players has higher influence on their heading (better to have higher players) and tackling (better with smaller players)
- injury frequency +25 %, injury in days -25 %, less injuries in international matches (national teams)
- cards +25 %
- relaxing match fatigue is lower than before, key match higher fatigue
- changed star calculation
- less influence of self-confidence on a team power in a match
- winger/midfielder on wrong position (off played as def etc.) can play max 90 % of power of his natural position (95 % before)
- tactics defensive/attacking are stronger than before
- new tactic substitution condition "There is no draw", "Team is winning (1 goal)", "Team is losing (1 goal)"
- changed form change to have less players with form 0 or lower form, players with at least 1 minute played in a week will have chance to higher form (than before)
- new style Keep the ball, which increases playmaking of midfielders and winger skill of wingers (will be changed a little in next season)

Other
- experience has higher influence on a player's value
- training facility increases the form a little bit
- youth academy increases a training of players younger than 21 years (including) a little bit "

Unele chestii sunt chiar interesante!
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 978
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Mier Oct 08, 2014 12:17 pm

In sfarsit! Mersi Ovidiu, deja incep sa respir mai lejer. Inca lumea nu s-a prins dar cred ca in curand vor incepe comentariile.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  METALL Mier Oct 08, 2014 10:38 pm

Interesant. Acum ramane de vazut.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
METALL
METALL
Admin

Mesaje : 2724
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  oanabm Mar Oct 21, 2014 1:13 pm

Cum era asta cu reducerea hazardului? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
oanabm
oanabm

Mesaje : 387
Data de inscriere : 24/09/2012
Varsta : 30

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Mar Oct 21, 2014 1:38 pm

Nu e chiar asa de mare diferenta, noi am jucat "Long Ball" dar am pierdut duelul la cap si cu doar doi fundasi.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Litalgion Mier Oct 29, 2014 8:33 am

Stie cineva ce puii mei de tara e asta si ce cauta in FA?
Țară Supporters [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Antrenor Miroslav Kindel #2
Asistenți Națională 1MC1 #2
Clasarea FA 60.
Rating de țară 89
Puterea echipei 16.3
Ligă Money League [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si-a facut Axiss liga paralela?

LE Ori e ceva aiurea cu ceasul forumului, ori am intrat in zona crepusculara - arata ca am postat la 3.33 am pe 30 octombrie. La mine e doar 18.50 29 octombrie. Hmmm
Litalgion
Litalgion

Mesaje : 327
Data de inscriere : 23/12/2012
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  canavarro Mier Oct 29, 2014 10:27 am

Salut. este o tara unde poti avea o a 2-a echipa. platesti 200 de credite ii dai un mesaj lui axis si vei avea 2 echipe in FA
canavarro
canavarro

Mesaje : 669
Data de inscriere : 11/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Tandarei & Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Mier Oct 29, 2014 10:33 am

Echipa suporterilor este recrutata dintr-o liga internationala creata de Axiss pentru cei care isi creeaza o a doua rchipa contra cost. Deocamdata pe baze invitationale, doar cehi of course.

Si eu am observat ora pe forum. A fost o resetare ceva si s-a setat TZ undeva in Papua-Guineea. Vezi la preferinte somewhere ai setarea de timezone. Sunt mobile acum, o sa dau calea concreta diseara.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Litalgion Mier Oct 29, 2014 7:25 pm

Multumesc pentru explicatii, nu stiam.
Am rezolvat cu ora. Multam, eram in Pohnpei, pe unde o mai fi si asta Very Happy
Litalgion
Litalgion

Mesaje : 327
Data de inscriere : 23/12/2012
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Ovidiu1986 Mar Noi 10, 2015 10:38 am

Axiss a scris:NEWS

Youth team
- age 14-19
- higher chance to foreign player and to 14-16 year old player
- overall and experience are influenced by age of a player and by week; older players have higher overall/experience in average, late in the season all players have also higher overall/experience (you can pull out for example 19 years, 60+ overall and 3 experience or at the end of a season 17 years and 50 overall etc.)

Experience
- higher experience for youth team players and for players in new teams in average


Deci mai bine te rogi de un junior de 19 ani si overall 60, ca un junior de 17 ani nu il aduci la 19 ani la 60 overall.Bine teoretic el va avea aproape 20 de ani, dar e destul de dezvoltat.
Ovidiu1986
Ovidiu1986

Mesaje : 978
Data de inscriere : 10/09/2012
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  rd210275 Mar Noi 10, 2015 1:42 pm

Era si cazul, abia asa incepe sa faca sens Academia.

_________________
Free Gigi... for good
Radu D. - Manager Lupii Negri Galsa
Team ID 37701
rd210275
rd210275
Admin

Mesaje : 4402
Data de inscriere : 09/09/2012
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

https://faro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Poll: imbunatatiri ale jocului - Pagina 3 Empty Re: Poll: imbunatatiri ale jocului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum